Site icon #спільно

До яких приладів можна підключати ДБЖ, а до яких не можна

Особливості ДБЖ

Безперебійники – це прилади, які не тільки захищають техніку від різних проблем з напругою, а й забезпечують енергією на період зникнення напруги в мережі. Звичайно, порівнювати ДБЖ у плані автономності з генератором не доречно, але певний час дасть акумулятор.

Хоча певні джерела безперебійного живлення здатні забезпечити роботу комп’ютера протягом 3-4 годин. Однак потрібно пам’ятати, ДБЖ має повністю відповідати за потужністю, що підключається до приладів. Інакше про коректну роботу можна забути.

Почнемо з котлів

Котли вже давно перестали бути просто обладнанням для нагрівання теплоносія. Вони оснащуються складною електронікою, яка наділяє прилад різними режимами роботи та деякими додатковими опціями. Проблема тільки одна, будь-який сплеск у мережі призводить до вигоряння мікросхем.

Останнім часом усі виробники рекомендують обов’язково підключати котли через ДБЖ. Сучасні безперебійники не лише стабілізують напругу, а й забезпечують автономну роботу при відключенні світла.

Однак далеко не кожен ДБЖ підходить для підключення казанів. Наприклад, для газових потрібно придбати як мінімум лінійно-інтерактивний. Бажано, щоб він був On-Line. Такий безперебійник забезпечить максимально безпечну напругу.

А чи потрібний генератор?

Відразу уточнимо, сам генератор ДБЖ не потребує, а от електроніки, підключеної до нього, знадобиться. Зумовлено це певними особливостями роботи генераторів. Коли напруга в мережі зникає, відбувається запуск генератора, але йому потрібен деякий час, щоб вийти на робочі параметри. Якщо для побутових цілей це зазвичай не є проблемою, то для офісу або торгового центру такі перепади можуть призвести до серйозних проблем. Досить одного несподіваного навантаження, щоб втратити безліч корисної інформації.

Щоб уникнути таких проблем, у систему обов’язково вбудовується ДБЖ. Зникла електрика, доки запускається генератор, комп’ютери функціонують від АКБ. Більш того, безперебійник забезпечить захист від перепадів напруги у мережі.

Для побутової техніки

У більшості випадків застосування ДБЖ обумовлено тим, що техніка потребує ефективного захисту. Наприклад, топові інверторні холодильники оснащуються вкрай чутливою електронікою. Саме тому рекомендується використовувати стабілізатор. Хоча можна задіяти і безперебійник. Однак для цього потрібно дотриматися двох ключових правил:

Середнє споживання холодильників становить 300 Вт, але компресор при активації може споживати до кількох кіловат.

До категорії техніки з високими показниками пускового струму віднесемо кондиціонери, електроінструмент, верстати, принтери, кліматична техніка. Якщо такі прилади і підключаються до ДБЖ, то тільки потужним моделям, здатним витягнути 3-4кВт.

Для чого підходять недорогі ДБЖ

Тепер розберемося, для яких цілей підходять найпоширеніші моделі UPS, які мають малу потужність. Використовуються для таких пристроїв, як:

Список таких пристроїв досить широкий, тому і попит на такі ДБЖ досить великий і продовжує зростати.

Правильно визначаємося з потужністю

Вибраний безперебійник повинен відповідати за потужністю електроніки, що підключається. Якщо з одним пристроєм все дуже просто, то з декількома набагато складніше. Все більше людей воліють захищати весь будинок, тому що проблеми з напругою властиві всім регіонам і трапляються із завидною постійністю.

Щоб визначитися з відповідним ДБЖ, поетапно складаємо всі прилади, які плануємо приєднати – котел 150 Вт, телевізор 300 Вт, лампи, нехай 5-6 штук сумарно 150 Вт, зарядні пристрої від телефону, ноутбука 50 Вт. У результаті одержуємо 650 Вт.

Однак потрібно враховувати, що отримане значення показує, скільки ДБЖ зможе витримати приладів, зберігаючи усі свої робочі характеристики. Час автономної роботи пристроїв розраховується окремо. Якщо хочете, щоб техніка змогла пропрацювати без напруги в мережі, хоча б 2-3 години, потрібно підбирати ДБЖ потужністю від 700 Вт та з батареєю на 200 ампер-годин.

Більш логічним рішенням буде придбати на допомогу ДБЖ генератор. У цьому випадку отримуєте більшу автономність. Акумулятор потрібен, але тільки для найчутливішої техніки, яка найбільш сприйнятлива до періоду відключення електрики та подачі напруги від генератора.

Висновок

Сучасні джерела безперебійного живлення – це насамперед захист побутової техніки, газових котлів. На ринку багато різних моделей, що дозволяє кожному користувачеві підібрати оптимальну модель для своїх цілей.

Exit mobile version