Site icon #спільно

Клей для плитки – опис, типи, застосування

Клей для плитки – це багатокомпонентний склад. Він довго використовується замість звичайного розчину із цементу, піску та шлаку для міцного кріплення до основи кахельної або керамічної плитки. Він важливий для міцності прилягання плитки до основи. Існують різні види плиткових клеїв і щоб грамотно вибрати засіб, потрібно розглянути їх особливості.

Де купити клей клей для плитки?

Інтернет-магазин СМ ЦИТАДЕЛЬ пропонує купити клей для плитки Atlas за адекватною ціною. Компанія співпрацює з польським брендом Атлас без посередників, що є гарантією відсутності непотрібних націнок. Якісний продукт може коштувати недорого, і це підтверджено.

Клей для плитки, відмінності за складом

Застосування знайшли як готові клейкі суміші у вигляді однорідних паст, так і сухі цементні сухі, які перед застосуванням розводять за інструкцією з водою. Усі склади діляться кілька типів, і кожен має призначення.

Клей на основі щільного цементу

Клей для кахельної плитки та керамічної на щільній основі із сірого або білого цементу містить близько 95% цементу та 5% пластифікаторів. Це готові сухі суміші, розфасовані по мішках. Як добавки виступають пісок, що надає готовій суміші легкість і потрібну консистенцію, пластифікатори для плинності та пластичності маси. Також є протиморозні присадки і компоненти, що волого утримують. Це забезпечує в результаті термо-і морозостійкість суміші.
Також цементний клей поділяється на типи:

Дисперсія

Це склад у вигляді пасти, який продається у готовому вигляді та розфасовується у пластикові контейнери. Застосовується для кріплення на рівну основу плитки для стін і важкого каменю на підлогу.
Водна клейова дисперсія буває на основі гуми (латексу), полі вінілацетату та акрилу. Залежно від конкретного виду плитки підбирається дисперсія з необхідним пластифікатором.
Дисперсія легко лягає на поверхню, але перед роботою вимагає ретельного перемішування до маси.

Епоксидний двокомпонентний клей

До складу входять затверджувач та епоксидна смола. Зазвичай ці два компоненти продаються окремо і змішуються безпосередньо перед використанням у роботі. Смола виступає як рідка речовина, а затверджувач надає більш щільну консистенцію і дозволяє плитці приклеюватися до основи максимально надійно.

Завдяки високій адгезії, двох компонентний епоксидний склад дозволяє приклеювати керамічну плитку міцно навіть до металу чи дерева.

Поліуретановий склад

Клей для кахлю на основі поліуретану – що це таке далі на тему. Склад – однокомпонентна суміш, яка набуває твердості за рахунок взаємодії з вологою окремих її складових. Відрізняється еластичністю, склеює навіть скло та метал, тому як ніщо краще підійде для приклеювання керамічної плитки на непростих ділянках.

При правильному дотриманні пропорцій і ретельному розмішуванні перед роботою, клейкий склад матиме ізоляційні властивості, захищатиме від високих температур.

При покупці поліуретанового клею для плитки врахуйте, що більшість з них мають особливість розширюватися після нанесення, тому легкої плитки можуть не підійти. Але якщо застосовувати склад грамотно, ця властивість може бути навіть корисною, так як за рахунок розширення зменшується витрата суміші.

Види залежно від призначення

Основне призначення клею – адгезія матеріалів, що з’єднуються. Які бувають типи складів, призначених для склеювання певних видів матеріалів у різних умовах:

  1. Універсальний склад просто застосовувати у побуті. Він потрібний для фасадних та внутрішніх оздоблювальних робіт, справляється навіть із важкою керамікою, мармуром та не вимагає додаткових компонентів.
  2. Посилений різновид клею для плитки затребуваний для укладання на підлогу важких матеріалів, куди в подальшому передбачається велике механічне навантаження. Має хорошу зчеплюваність, вологостійкість і еластичність.
  3. Клеї для декоративної мозаїки та прозорої плитки зі скла являють собою склади клеїв, основою яких є дорогий білий цемент. Ця речовина дає клею білий колір, що дозволяє приклеїти матеріал акуратно та не зіпсувати декоративності.
  4. Спеціальні вологостійкі клеї використовуються для приклеювання плитки в приміщеннях з підвищеним рівнем вологості. У складі містять модифікатори, які згодом захищатимуть матеріали та основу від води, грибка, плісняви.
  5. Морозостійкі суміші містять підвищену кількість протиморозної присадки у складі. Вони необхідні для облицювання зовнішніх стін та фасадів будинків в умовах суворого клімату.
  6. Термостійкі суміші необхідні для обклеювання плиточками кухонних поверхонь, для обробки підлог і стін у лазнях, басейнах з підігрівом і саунах. Використовуються при укладанні утеплених електричних елементів підлог, для декору камінів, печей.
  7. Швидкосохнучі види потрібні для якнайшвидшого зчеплення легких матеріалів з поверхнями. Їх застосування доцільно у випадках, коли потрібно якнайшвидше починати користуватися поверхнею.
  8. Стійкі до кислоти клеючі суміші застосовуються, якщо поверхню в майбутньому передбачається постійно піддавати впливу агресивних лугів та кислот. Навіщо потрібен такий клей? Зазвичай використовується для облицювання в лабораторіях та інших установах.

Кожен із перелічених видів відрізняється різними марками та виробниками, що також впливає на ціну та якість складу.

В окрему групу відноситься такий клеючий склад, як рідкі цвяхи. Завдяки універсальності та відносно невисокій ціні, такий вид клею знайшов застосування навіть у оздобленні стін плиткою. До складу міцних рідких цвяхів входить гума та полімери.

Рідкі цвяхи на водянистій основою використовуються для приклеювання невеликих шматочків плитки в кімнатах з низькою вологістю або для реставрації плиток, що відкололися від часу. Неопренові рідкі цвяхи отримали ширше застосування, оскільки клей не боїться води. Але різкий запах через токсичність складу відштовхує багатьох покупців.

Технічні характеристики

Про який би клеї для керамічної плитки не йшлося, будь-яка суміш повинна володіти технічними параметрами, що гарантують якість складу. Ось про які характеристики йдеться:

Крім цього, після повного схоплювання розчин повинен бути стійкий до деформації, стиску та зсувів.

Вибір клеючої суміші з основи та матеріалу

При виборі в будівельному салоні клею для плитки беріть до уваги, що клеїти і до якої основи.

Чим більша вага та розмір керамічних плиточок, тим більше буде вимог до елементного складу клею. Для надто важкої плитки вибирається клей із підвищеними сполучними характеристиками та максимальною адгезією до панелі. А для декорування важкої плиткою зовнішньої частини будинку віддається перевага засобам, куди додатково додаються стійкі до вологості та морозу компоненти.

Для кладки керамічної або кахельної плитки на підкладку, підлогу рекомендується купувати склад, де у високій концентрації містяться пластифікатори та еластини, що надають масі еластичність.

Обов’язково враховується колір плитки. Для світлої чи прозорої мозаїки та прозорої скляної плитки підбирається білий клей, для матеріалу з керамічного граніту чи штучного дикого каменю – сірий.

Крім цього, існує 3 основні технічні групи клеїв для плитки, що розрізняються за прямим призначенням та складами.

С1 – група сумішей компонентів для робіт усередині та на зовнішньому фасаді будинку зі зчеплюваністю в 0,5-0,7 МПа. По клімату всередині та зовні будинки підбираються склади для сухих чи вологих приміщень.

С2 – група сумішей із піску та цементу. Туди входять додаткові компоненти для підвищеної щільності та еластичності, що захищають від вологості, температурних перепадів та великих навантажень. Показник адгезії становить 1МПа.

В останню групу С3 входять компоненти, що клеять спеціального призначення (зазвичай це склади для камінів, теплої підлоги, печей, саун і басейнів).

Маркування відповідно до групи нанесено на упаковці.

Вибираючи найкращий клей для керамічної плитки, пам’ятайте про нюанси та особливості. По суті, кожен склад хороший, при грамотному виборі та використанні в побуті він буде надійним сполучним компонентом між плиточкою та основою.

Exit mobile version