Site icon #спільно

«Першотравень з «присмаком» СРСР»

День міжнародної солідарності трудящих відзначають сьогодні у багатьох країнах світу. Якщо в середині 19 століття, коли започаткували це свято, головною вимогою був 8-годинний робочий день, то сьогодні – це  прагнення профспілок збільшити заробітну плату та поліпшити умови праці, а також привід піару для лівих сил.Розглянемо, як відзначили 1 травня “масовими” маршами й мітингами міста України та світу.

Перше травня (Свято праці , Свято Весни і Праці , День міжнародної солідарності трудящих) – відзначається в багатьох країнах і територіях світу. В Росії 1 травня відзначається як Свято Весни і Праці. В Україні в цю дату,  як і раніше відзначають День міжнародної солідарності трудящи]. У Казахстані в цей день відзначається Свято єдності народу Казахстану, а в Білорусії, Киргизії, Китаї, Пакистані та Шрі-Ланці святкують День праці .У США свято з такою ж назвою, День праці (англ. Labor Day), відзначають в перший понеділок вересня, а в Японії «День подяки праці» відзначається 23 листопада. Дні, присвячені праці та трудящим, існують в 142 країнах світу, але не всі вони, як уже зазначено, святкуються саме 1 травня та під червоним прапором.  В СРСР Перше травня було святом робітників. Згідно Леніну, робочі в цей день святкують  «своє пробудження до світла і знання, своє об’єднання в один братський союз для боротьби проти всякого гноблення, за соціалістичне устрій суспільства. » – саме такі гасла від різних організацій звучать і сьогодні.

В 2016 році в Україні на організовані лівими силами заходи з нагоди Міжнародного дня солідарності трудящих в деяких містах.

В окупованому Донецьку, 1 травня, в честь «свята весни і праці» відбулась «радянська» хода і мітинг, організовані  незаконною організацією «ДНР. Кілька тисяч учасників маршу пройшли від Музичного парку до площі ім. Леніна під банерами з назвами своїх профспілок, підприємств і установ. Цікаво, що всі назви були надруковані на нових банерах і плакатах, ‒ переважно, з символікою угруповання «ДНР». На плакатах були гасла «За профспілковий рух», «В єдності наша сила», «Нам піднімати Донбас» та інші. Організаторами ходи виступили незаконний громадський рух «Молода республіка» і сепаратистська «партія» «Донецька республіка». Дані організації підпорядковані угрупованню «ДНР» і виступають ініціаторами всіх пропагандистських мітингів та інших заходів на окупованій території.

Варто також додати, що в мирний час, 1 травня в місті традиційно ходу влаштовувала Комуністична партія України.

Два роки тому комуністи провели небагатолюдну ходу. Після цього до мітингувальників приєдналися проросійськи налаштовані активісти, які штурмували будівлю МВС в місті, проте в той день вони захопили будівлю обласної прокуратури.

В окупованому  Луганську  також пройшов мітинг на честь “дня солідарності трудящих”. “Кілька тисяч людей вийшли на центральну площу міста вже під прапорами незаконної організації “ЛНР”, у деяких в руках були прапори Російської Федерації, а також незаконного руху “Світ Луганщині”. Також відбувся святковий парад, в якому брали участь творчі колективи. Центральною вулицею Луганська проїхав військовий автомобіль, в якому сидів “шахтар” з відбійним молотком, а також “робочий” і “колгоспниця”, які тримали у руках серп і молот.

У Києві на мітингу з нагоди Міжнародного дня солідарності трудящих зібралося близько 30 осіб. Присутні на площі Івана Франка мітингувальники розгорнули червоне полотнище з написом “Нет войне между народами. Мира между классами”. Також тримали плакати “Соціальний рух”, “Червоне світло офшорів”, “Нові тарифи – старі зарплати”, “Олігархи паразити не дають вільно жити”, кілька червоних прапорів із нанесеною на них емблемою Євросоюзу і портретом Че Гевари.

В центрі Житомира , біля площі Соборної,  також пройшов мітинг на честь Дня солідарності трудящих .

Присутні тримають транспаранти і плакати з критикою уряду і червоні прапори з написом « Наша мета соціалізм » .

До обласного центру приїхав лідер забороненої Компартії Петро Симоненко , який виступив перед кількома десятками людей , які прийшли на мітинг . Попередньо, 6 квітня лідера українських комуністів, СБУ допитувала 10 годин в справі можливого його обрання до президії пленуму Комуністичної партії Російської Федерації, а також його коментарі, в яких міститься заклик до злочинів проти засад національної безпеки України.

Колишній депутат міськради від КПУ Зінаїда Стрякіна привітала всіх з Великоднем і в побажанні процитувала Тараса Шевченка « борітеся – поборемо » .

У Харкові заборонили комуністам проводити мітинг 1 травня.“Засідання погоджувальної комісії з цього питання пройшло 22 квітня в Харківській міській раді. Тоді перший секретар обкому КПУ Алла Александровська запевнила, що партія в будь-якому випадку виконає рішення суду. Тому провели «Мітинг комуністів» 27 квітня на площі Конституції, приурочений до 1 травня.

У Криму на 1 травня на мітингу вимагали зарплат і справедливості. В окупованому Росією Севастополі пройшов мітинг, де кримчани вимагали зниження комунальних платежів.

Марш в основному був організований силами місцевих комуністів. Пройшли також учасники Севастопольської асоціації профспілок, працівники Севастопольського державного університету, члени партії ЛДПР, члени організації “Діти війни Росії”, ветерани. Загальна кількість учасників, у порівнянні з минулими роками, була невеликою.

У Миколаїві на мітингу комуністи критикували владу та прославляли СРСР – близько 30 осіб- поклали квіти до памятника “Робочим Миколаїва”.

В Херсоні організатором події 1 травня виступив так званий «Антифашистський комітет». Там зібралося 48 комуністів, яких охороняло 40 поліцейських.

В Москві відбулися хода і мітинг. Колона під червоними прапорами пройшла від Жовтневої до Театральної площі столиці . Вели мітинг перший секретар Московського міськкому КПРФ , заступник Голови ЦК КПРФ , депутат Держдуми В.Ф. Рашкин і секретар Московського міськкому КПРФ , депутат Держдуми В.Р. Родін, Голова ЦК КПРФ Г.А. Зюганов.

У Львові марш,який мали намір організувати “Автономний опір” за підтримки “Чорного світанку” спробував зірвати “Правий сектор” та назвав організаторів соціального маршу “необольшивиками” і “пятою колоною” Москви.

Учасників двох маршів – маршу з метою українців відстояти свої соціальні права і солідаризуватися, організованого “Автономним опором”, та маршу за підтримання правопорядку, організованого “Правим сектором Львівщини” – відгородив кордон міліції.

Як повідомила представник “Автономного опору” Ярина Волошин, метою заходу є привернути увагу львів’ян до того, що влада приймає антинародні закони, і закликати людей боротися за свої соціальні права. У той час, на місце події прийшли бійці українського Добровольчого корпусу “Правого сектору” та представники “Правого сектору Львівщини.

Як заявив командир 2-го запасного батальйону ДУК “Правий сектор” Тарас Хамер, вони мають намір “не допустити необольшевистского реваншу в місті Лева”.

“Вони (“Автономний опір”) “ліві”, вони сповідують соціалістичні анархічні погляди, є фактаж, що це п’ята колона, рука Москви. Вони хочуть чинити бешкет і показати, що вони можуть вільно марширувати”, – зазначив Хаммер.

В Одесі, 2 травня відбувся мітинг на Куликовому полі з вшануванням пам’яті  загиблих у місцевому Будинку профспілок під час масових заворушень 2 травня2014 року. Перед Будинком профспілок посилені заходи безпеки, вхід можливийлише через металошукачі. Проте, пролунало повідомлення про замінування та найдено три гранати.

У Стамбулі поліція застосувала сльозогінний газ і водомети для розгону близько 150 демонстрантів мітингу комуністів, коли ті скандували “Геть фашизм” і “Хай живе 1 Травня”, намагаючись пройти в бік головної площі міста Таксім.

Як повідомляє офіційне інформаційне агентство «Anadolu», щонайменше 40 людей були заарештовані.

У Парижі на першотравневих демонстраціях сталися сутички між поліцією і протестувальниками, є постраждалі. Демонстранти протестували проти змін до трудового законодавства.

Поліція також застосувала сльозогінний газ, після того як демонстранти почали закидати її пляшками і камінням.Повідомляється, що під час заворушень 20 поліцейських отримали травми. А загалом в акції взяли участь близько 300 протестувальників.

Хочеться звернути увагу на те, що в Україні лояльніше відносяться до демонстрантів і мирно вирішують подібні ситуації: “По всій країні закінчилися «масові першотравневі демонстрації комуно-лівих. Пройшли тихо – без ексцесів і шуму, із заздрістю поглядаючи на людей з великодніми кошиками з пасками і в ошатних вишиванках”, – написав Аваков у своєму «Фейсбук».

Отже, висновок один: усі «першотравневі марші» 2016-го року організовані  як не комуністами, то їх відгалуженнями, які керуються з Москви. При цьому для лозунгів використовуються дійсно наболівші питання, які хвилюють кожного, і не тільки в нашій країні. Але спаравжньою ціллю таких дій є спроба нагадати,”як добребулов СРСР” з братньою Росією.

Пторібно зазначити, що з травня 2015 року в Україні діє закон про «декомунізацію», який забороняє використання комуністичної символіки. У грудні минулого року окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Міністерства юстиції України в повному обсязі, заборонивши діяльність Комуністичної партії України .

Подписывайтесь на новости «Спільно» в  Ваших социальных сетях:

Страница Spilno в Facebook   Поставь «Like» и подпишись!  

Группа Spilno в Facebook        Присоединяйся к сообществу!

Страница Spilno в Тwitter        Заходи и «читай» нас!

Страница Spilno в Google +     Подпишись в Google +

Канал Spilno в YouTube           Подпишись на канал YouTube

Страница Spilno ВКонтакте     Подпишись на новости! 

Группа Spilno в «ОК»               Заходи в нашу группу!

 

Exit mobile version