Site icon #спільно

Як використовують пластикові кришки, що збирають на протези для бійців АТО

З пластикових кришок, які по всій Україні збирають волонтери і активісти, справді не роблять ані протезів, ані комплектуючих до них. Але якщо Вам зручніше викинути кришечки у сміття, ніж подумати, що вони підуть на корисну і добру справу, то так і зробіть. Навіть якщо і не іде, то само по собі це дуже правильно, бо викидувати пластикові бутилки потрібно без кришок, інакше вони просто не утрамбовуються і займайть в 10 раз більше місця на звалищах.

Дійсно, експерти визнають, що сучасні протези не можуть бути зроблені з поліетилену. Та і у БФ “Овес”, який повідомляв  про акцію “збору та утилізації кришок для подальшої переробки та виготовлення протезів для воїнів АТО”, теж визнають, що ніяких протезів з пластику не роблять.

Пластик – поликарбонат

Прадвивий шлях кришечок такий: Збирається пластик, здається переробникам, виручені кошти безготівково надходять на рахунок фонду і далі так само безготівково перераховуються тому, хто потребує допомоги саме в протезуванні.

За словами Тетяни Руденко (засновник БФ “Овес”, ), переробники сміття (ТОВ “БРОВАРИ-ВТОРМА” (м. Бровари, має мережу філіалів по Україні) співпрацює з початку акції, ще два переробники співпрацюють з вересня минулого року: ФОП Єланська В.О. (м. Краматорськ) та ТОВ “ІНВІДВТОР” (м. Луцьк) закуповують кришки за 8-10 гривень за кілограм в залежності від того, де їх беруть і чи сортовані вони за кольором. Руденко вказує, щоб впевнитися, що зібрані кришки йдуть на благодійність, а не куди-небудь ще, потрібно стати з ними від першого дня збору і ви все побачитити своїми очима.

Чому вирішили збирати саме кришечки? – матеріал, з якого вони зроблені, найбільш цінний в якості вторсировини.

Необхідно відмітити, що довгий час  на сайті фонду був відсутній фінансовий звіт, хоча там обіцяли його опублікувати щотижня.

Зараз доступний звіт про перебіг проекту “Добро жменями” за період 01.01.-29.02.2016 року, де відмічено схему процесів проекту, інформацію про учасників АТО, які чекають на допомогу, можливості транспортування, надані логістичними партнерами проекту.

Хоча сьогодні є інші варіанти допомоги, які дозволяють здійснювати збір та «обмін» кришечок на місцях, й оминути славнозвісний «Овес», оскільки не має можливості контролювати рух коштів.   Так БФ «Громади м. Долини» вирішив припинити співпрацю з «Овесом» та почав збирати кришечки самостійно. Координатор фонду домовилася з переробником сміття ТОВ «БРОВАРИ-ВТОРМА», який має філію у Львові. Кілограм сортованих кришок там приймають за 13 грн., а несортованих – за 9 грн.

Тому кожна організація може долучитись до збору кришечок самостійно, щоб потім ні в кого не було ніяких звинувачень. По-перше, – це допомога довкіллю, а по-друге – тим, хто цього потребує. Адже не важливо, чи роблять з кришок протези, чи ні,оскільки люди  викидають їх просто у смітник, тоді як їх можна здати і допомогти комусь. Використовувати вилучені кошти можна не лише на протези, а використовувати їх для лікування онкохворим та й загалом тим, хто цього потребує.

Одним із прикладів отриманої допомоги від акції збору кришечок є Сергій Тимощук, який отримав протез ноги. Зробили його в Польщі, і більше половини вартості протеза вдалося забезпечити саме завдяки переробці пластику. Протез зробив польський фахівець, і вже за два дні вдалося поставити бійця на ноги:

https://www.youtube.com/watch?v=5GfGX0Q1qlo

Дізнатись про філії ТОВ «БРОВАРИ-ВТОРМА» у регіонах можна тут.

 У Львові кришечки потрібно приносити за адресами:

плща Св. Юра 5/30

вул. В. Великого, 10

вул. Зелена, 147

вул. Чигиринська, 27

вул. Князя Романа, 32, вул. Мулярська, 2-а.

Автор: Vasylisa Petrivska  “Львів для Тебе

Exit mobile version