Site icon #спільно

Як українська “Шилка” кришить сепарів на Авдіївський “промці”

Війна на Донбасі зажадала від військових буквально напруження усіх сил. Так на фронті з’явилися зразки бойової техніки, давно знятої з озброєння ЗСУ. Одним з них стала самохідна зенітна установка ЗСУ-23-4 «Шилка».

Така установка має чотири автоматичні 23-мм гармати з темпом стрільби у 3400 снарядів на хвилину та дальність в 2 км. До весни 2014 року це зенітні установки здебільшого перебували на зберіганні: 20 одиниць в Вознесенську, 12 — в Ніжині, 10 — В Шепетівці, 8 — в «Десні» і 55 — в Балаклії (всього 105 машин).

На озброєнні вони були тільки в складі дивізіону 36-ї бригади берегової оборони. Ці машини були захоплені російськими окупантами в Криму, були повернуті і в червні 2014 року склали основу оборони Миколаєва — їх поставили на блок-постах, але їх технічний стан був дуже поганий.

Пізніше ці 11 установок був передані 145-му ремонтно-відновлювального полку і частково відновлені та відправлені до війська (за деякими даними це три установки). З початком війни почалося відновлення парку «Шілок».

У 2015 році Міністерством оборони був підписаний контракт з ремонтним заводом в Балаклії, де знаходилося максимальна кількість «донорів» для відновлення. Всього на сьогоднішній день вдалося поставити в стрій біля 30 ЗСУ-23-4 «Шилка».

Більшість з них знаходиться в другій і третій лінії оборони — у Покровському, Костянтинівці, Краматорську в складі різних механізованих бригад.

Однак принаймні одна установка знаходиться на самій «гарячої» точці фронту — на Авдіївській промці.

Відновлена волонтерами вона є серйозною вогневою силою. Як загадує один із бійців: «Бої на промзоні спалахують під вечір, коли представники ОБСЄ їдуть вечеряти. Спочатку починається обстріл з кулеметів, гранатометів і автоматів.

Багатостраждальні будівлі промзони починають приймати на себе сотні куль, випущені в основному бойовиками за алгоритмом «авось кого зачепить». Десантники починають мляво їм відповідати, якщо засікає явну позицію.

Ну а якщо по промзоні з боку позицій сепаратистів починають тягати щось серйозне типу ЗУ-23, в гру включається її величність «Шилка» своїми зчетвереними авіаційними гарматами ГШ-23. І на тих секторах, які оглядає її величність «Шилка», стріляти чомусь ніхто не намагається».

cheline.com.ua

Exit mobile version