Site icon #спільно

Як вибрати гарний рушник? – повний гід купівлі

Види рушників різноманітні: вони відрізняються тканиною, розмірами та призначенням. Тому покупка цього аксесуара часто викликає низку питань. Зокрема, який рушник краще вбирає воду після душу, яким варто витирати посуд, який придатний для лазні. Це лише частина величезного списку. Щоб придбання приносило позитивні емоції, нижче зібрана інформація, яка відповість на запитання: як вибрати та купити рушники які вам підійдуть.

Матеріали для виготовлення рушників

Відповідь на питання, який рушник краще вбирає, криється у складі тканини, адже саме він впливає на поглинання вологи. Корисна інформація про вироб міститься на ярличку товару. На ньому вказані у відсотковому співвідношенні види тканини, що використовуються для пошиття.

Бавовна

Як вибрати рушник, щоб добре вбирало воду – подивитися на ярличок. Якщо на ньому вказано 100% бавовна або його кількість не менше 80%, то виріб буде відмінно поглинати вологу. Це натуральна тканина, тому вона наділена низкою переваг:

Якщо рушник потрібний для дитини, то бавовняні варіанти будуть найбільш доречними. До того ж, такий рушник чудово поглинає воду. До інших переваг тканин відносять простий догляд, а також те, що вона підходить для щоденного використання.

Льон

Льон – це рослина, з волокон якої отримують тканину, яку цінують за екологічність та зносостійкість. Матеріал дуже добре вбирає вологу, але є один нюанс – розрізняють м’який та грубий тип такої тканини. У першому різновиді текстура приємна, придатна навіть для догляду за шкірою дитини. Груба тканина застосовується для пошиття кухонних рушників, адже вона має зносостійкість. Всі ці позитивні риси зробили матеріал дорогим.

Велюр

Велюрова тканина на вигляд нагадує оксамит, але на відміну від нього, матеріал більш довговічний і зносостійкий. Для пошиття рушників використовують велюрові бавовняні нитки. Завдяки їм, рушник виходить дихаючим, гігієнічним. При виборі велюрового рушника уважно вивчають етикету, адже нитки можуть бути виготовлені з драпу або вовни. А ці варіанти – не дуже підходять для догляду за шкірою. Зумовлено різноманітність велюру різними сферами його застосування. Адже такою тканиною обтягують меблі, і навіть шиють із неї одяг.

Вафельні рушники

Вафельна тканина отримала свою назву завдяки характерному малюнку, що нагадує поверхню однойменного кондитерського виробу. Рушник з такого матеріалу виходить тонким, він добре вбирає вологу, швидко сохне. Невисока вартість зробила матеріал затребуваним серед покупців. Найчастіше його купують для пошиття кухонних рушників.

Лікарі гігієністи радять купувати вафельні варіанти виробів для пляжу. Зумовлено це особливістю текстури: вона тонка, не має ворсу, тому й піщинки матеріал не збиратиме. Але ці переваги люди не змогли гідно оцінити. Тому основне призначення вафельних рушників залишилося тим самим – це кухонні зони, столові.

Махра

Практично 70% питань припадає на те, як вибрати махровий рушник хороший по вбиранню. Це не дивно, оскільки цей вид тканини найбільш затребуваний у покупців. Високий попит обумовлений низкою переваг матеріалу, серед яких – підвищена гігроскопічність.

Ми провели дослідження серед покупців та з’ясували, що при виборі рушника їх найчастіше цікавлять такі питання:

Щоб відповісти на всі ці питання, потрібно просто дізнатися про властивості махри та її особливості. Сам матеріал є натуральним виріб. Для пошиття використовують 100% бавовняні нитки, тому якісний махровий рушник не повинен містити у складі штучних добавок. Завдяки особливій технології переплетення, тканина виходить із пухнастим ворсом. Колір матеріалу може бути будь-який, за винятком отруйних та яскравих тонів. Неонових або подібних кольорів не повинно бути.

Цікавим є той факт, що махра – це не офіційне найменування, а народне. У текстильної промисловості матеріал називається фроте чи петельна тканина. Ознаки якісного виробу такі:

Якщо потрібний рушник з підвищеною гігроскопічністю, то використовують тканину з подвійним ворсом. Такий виріб добре вбиратиме вологу. Але перш ніж купувати пухнастий рушник, враховують цілі його використання. Махра відрізняється щільністю. Цей показник впливає на час сушіння рушника.

Якщо виріб використовуватиметься для обличчя та рук, підійдуть матеріали з невисокою щільністю: від 200 до 500 г/м². Це забезпечить вільну циркуляцію повітря та висихання тканини. Якщо ж купити для цих цілей рушник підвищеної щільності, він швидко втратить свою гігієнічність.

Рушники з махри великого розміру та щільності (понад 500 г/м²) сушаться відразу після використання у розгорнутому вигляді. Не можна залишати їх зім’ятими, інакше тканина набуде неприємного затхлого запаху, а це – ознака того, що тканина стала забрудненою і її потрібно відправити в прання. Специфічний аромат — прямий сигнал, що свідчить про розмноження шкідливих мікробів у структурі тканини.

Ця інформація відповідає на питання про те, як вибрати махровий рушник хороший по поглинання та якості. Ми радимо покупцям звертати увагу на зовнішній вигляд, щільність та розмір речей.

Бамбук

Види рушників за матеріалом різні: класичні, синтетичні, суміші. Є серед них екзотична тканина – бамбукова, яка ще тільки починає набувати затребуваності. Люди скептично ставляться до матеріалу, оскільки в їхньому представленні бамбук – це тверда трава. Але при правильній обробці волокна, бамбукові тканини виходять м’які, приємні на дотик.

Для рушників такий матеріал – один із найкращих. Зумовлено це вмінням тканини вбивати шкідливі бактерії завдяки антибактеріальному ефекту тканини. Тому з неї часто шиють дитячі рушники, оскільки шкіра дитини дуже вразлива.

Модал

Для пошиття тканини застосовують деревні волокна евкаліпта, бука чи сосни. Завдяки цьому матеріал наділений довговічністю, практичністю. У нього мала вага і підвищена зносостійкість, а унікальне переплетення волокон наділяє м’якістю тканину. Матеріал відноситься до розряду синтетичних, але це не має лякати покупців, оскільки в основі лежить 100% целюлоза. До того ж, не застосовують у процесі виробництва речовини із хлором. Матеріал наділений низкою переваг, серед яких – вміння добре вбирає вологу, приємна текстура. Але важливо знати, що тканина може спричинити алергічну реакцію. Тому дітям рушники з модалу краще не купувати.

Тенсел

В основі тканини лежать волокна австралійського евкаліпта, тому вироби вважаються натуральними. Тканину виготовляють декількома способами, через що готова продукція може відрізнятись за своєю структурою. Є шовковиста поверхня, гладка, а також у продажу є м’які тканини. Тенсел підходить для пошиття рушників, адже одна з його головних переваг — підвищена гігроскопічність. Матеріал добре та швидко вбирає вологу, але при цьому він не затримує її у своїх волокнах.

Поліамід

Поліамід – синтетичний матеріал. Знайти з нього рушник дуже складно, оскільки з цього матеріалу такі вироби практично не шиють. Адже він не має вміння вбирати вологу. Зустрічається тканина як добавка до натуральних волокон, що забезпечує їм міцність, зносостійкість. Від покупки рушника зі 100% поліаміду варто утриматися, оскільки від нього буде мало користі у ванній або кухні. А от сумішову тканину з цією добавкою можна придбати. Служитиме вона довше.

Поліефір

Поліефір відноситься до матеріалів штучного походження, адже в його структурі лежать волокна поліефіру. Вони наділяють вироби унікальною еластичністю та вмінням зберігати свою вихідну форму. Матеріал не викликає алергії, він швидко сохне і витримує прання за високої температури. Але незважаючи на ці позитивні якості, для рушників поліефір не придатний. До його мінусів відносять низькі показники водонепроникності та гігроскопічності. При витиранні шкіри тканина відштовхуватиме вологу, а не вбирати її.

Мікроволокно

Мікроволокно – це лідер серед штучних тканин з м’якості. Матеріал складається з тонких волокон, які в діаметрі менші за волосся людини – 0,06 мкм. В основі тканини лежить поліамід та поліефір, а сама структура тканини з борознами. Це збільшує вміння тканини вбирати вологу. Для пошиття рушників використовують різновид мікроволокна Micro Modal®.

Види рушників

Саме тканина впливає на характеристики гігроскопічності рушника. Після визначення з матеріалом переходять до головного – цілі використання виробу.

Банний рушник

Постійний атрибут банного ритуалу – широкий рушник, у який можна завернутися після парилки. Люди, загорнуті у такі речі, відпочивають після процедури. Тому у покупців актуальні такі питання:

Банні різновиди рушників завжди великого розміру. Є навіть спеціальні махрові простирадла. Вибирають розмір виходячи від своїх пропорцій фігури та переваг. Якщо подобається закутуватися в рушник, ми радимо купувати рушники з розмірами від 100х150 см і більше.

Вологу найкраще вбирає махра, тому вироби з неї підходять для рушників. Золотою серединою буде продукт середнього розміру з махри густиною 400-500 г/м2. Якщо вибрати занадто важку тканину (700 г/м2), просушити її буде складно. Тому вибирають середню щільність та розмір.

Кухонний рушник

Який рушник краще прибирає вологу на кухні – вафельний. Ця недорога, але практична тканина стане добрим помічником будь-якої господині. Матеріал екологічно безпечний, він не має ворсу, який би накопичував бруд. Тому їм можна витирати посуд, поверхні, адже волосин від тканини залишатися на них не буде.

Для вмивання

Особа потребує делікатного догляду. Зумовлено це ніжною шкірою. Тому виключають тверді щільні рушники. Хорошим варіантом буде бавовна, махра або екологічний синтетичний аналог (мікроволокно, наприклад). Якщо є проблеми зі шкірою (акне, подразнення, висипання), то вибирають бамбукові вироби. Ця тканина попереджає розвиток бактерій: витирати обличчя таким рушником буде безпечно.

Розміри рушників для вмивання використовують малі – 30х30 см або більше. Це пов’язано із частою заміною речей, оскільки робити це потрібно 1 раз на 3 дні або частіше. Дитині для догляду за шкірою обличчя вибирають бамбукові чи бавовняні тканини, адже вони м’які, не дратують шкіру.

Для рук та ніг

Як вибрати рушник для ванної, якщо потрібно окремо витирати руки та ноги. Для цього купують вироби для кожної частини тіла. Не можна витирати руки рушником, яким забирають вологу з ніг.

Для ніг можна вибрати лляні різновиди, бавовняні, махрові. На руках шкіра така ж ніжна, як і на обличчі, тому вона потребує делікатного догляду. Для рук підійдуть такі ж вироби, як і для догляду за обличчям: махрові, бавовняні.

Дитячі рушники

Дітей доглядають за собою привчають з дитинства. Для цього малечі дошкільного віку виділяють рушники для особистого користування. Щоб привернути увагу дитини, розвинути її інтерес до догляду за шкірою, підійдуть такі різновиди:

Ці різновиди натуральні, але це не заважає їм бути яскравими та красивими. Тому вибирають товари з принтом, візерунком чи супергероями, щоб підвищити інтерес дитини.

Пляжний рушник

Ідеально пляжний рушник – це вафельний. Саме його рекомендують купувати лікарі. Пов’язані їх рекомендації з наступними факторами:

Але пляжні рушники із вафельної тканини – це велика рідкість. Люди найчастіше купують махрові вироби або із синтетичних тканин. Але і в цьому випадку лікарі-гігієністи радять вибирати матеріали з малою довгою ворсу. Це допоможе уникнути забивання піску у волокна.

Якщо пляжний рушник вибирається з махрової тканини, то використовують матеріал, у якого ворс знаходиться з одного боку. Завдяки цьому, сушіння відбуватиметься швидше. Також не купують щільні, важкі вироби, оскільки вони складно висихають.

Масажний рушник

Масажним рушником розтирають шкіру, адже його тканина при терті викликає активний приплив крові до шкіри, через що покращується передача кисню клітинам. Досягнення такого ефекту не підходять м’які тканини. Перевагу віддають натуральним лляним матеріалам, а саме – грубуватим різновидам.

Поради щодо вибору рушників

Але вибір рушників не обмежується тканиною та різновидом виробів. Звертають увагу і зовнішній вигляд. Ознака неякісного рушника:

Будь-яка дрібниця, яка бентежить покупця, потребує детального розгляду. Вивчають і ярлик з інформацією про виріб, адже на ньому має бути вказана тканина та рекомендації у вигляді маркування догляду.

Якщо потрібно виріб, який добре вбирає вологу, то вибирають тканину з ворсинками 5 мм, оскільки більш короткі наділені малою гігроскопічністю, а довгі зношуються швидше. Також враховують якість тканини: якщо вона має не презентабельний зовнішній вигляд (наприклад, пом’ятий або жорсткий ворс), то від утримування покупки.

Для кухні лідером серед тканин є вафельний різновид. Але якщо потрібно витирати руки – використовуйте махровий міні рушник. А ось келихи та вироби зі скла краще витирати лляним матеріалом. Завдяки йому поверхні виробів будуть блискати, а ворсинок на них не буде.

Але, навіть купивши ідеальний рушник, його легко зіпсувати, якщо не дотримуватися базових правил догляду. Вироби потрібно регулярно міняти. В ідеалі для обличчя – щодня, банні – раз на тиждень, для кухні – 1 раз на 3 дні. Після кожного застосування висушують рушники у розправленому вигляді. Уникають зберігання речей у зім’ятому або складеному вигляді, інакше повітря не зможе вільно циркулювати, і у вологому середовищі заведуть мікроби. Також не забувають про повну заміну рушників. Щороку змінюють кухонні, інші різновиди набагато частіше (залежить від частоти використання).

Вищевикладена інформація відповідає питанням про те, як правильно вибрати рушник. Враховуючи всі нюанси, покупець зможе самостійно придбати якісну річ. Такий виріб прослужить довго, якщо дотримуватися рекомендацій виробника.

 

Exit mobile version