Site icon #спільно

Як вибрати перфороване кріплення?

Перфороване кріплення – це металеві (в основному) елементи різної форми з безліччю готових отворів для болтів, шурупів, саморізів. Призначення таких виробів – спростити складання дерев’яних конструкцій, скоротивши бюджет та час монтажу, без втрати якості сполучення в подальшій експлуатації.

Сфера використання

Ключове завдання кріплень з перфорацією — з’єднання дерев’яних деталей в монолітну, а де потрібно рухливу конструкцію, завдяки рівномірному розподілу притискного зусилля від металовиробів через пластину на частини, що з’єднуються, але на практиці використовуються вони набагато ширше.

Перфороване кріплення ергономічне в монтажі, не вимагає спеціального інструменту та високої будівельної кваліфікації. Універсальність конструкції дозволяє однаково швидко та ефективно застосовувати його до різних матеріалів (дерево, цегла, пластик) та в будь-яких площинах.

Де потрібне перфоровані кріплення:

У виробництві кріплення застосовують різні матеріали, серед яких алюміній та пластик, але основний – сталь, з різним рівнем захисту від корозії: оцинкована, нікельована, нержавіюча. Це дозволяє практично без обмежень використовувати елементи з перфорацією для зовнішніх та внутрішніх робіт.

Основні типи перфорованого кріплення

Виробники металовиробів часто існують у конкретній ніші або регіоні та змушені враховувати специфіку запитів замовників, тому випускають десятки унікальних модифікацій, створених для вирішення вузьких завдань.

Пропонуємо огляд найпопулярніших виробів, які легко знайти на прилавку будь-якого магазину і, як правило, для більшої частини будівельних та господарських робіт цього більш ніж достатньо.

Перфоровані пластини

Елемент, яким з’єднують та зміцнюють частини конструкції, розташовані в одній площині. Отвори у виробі однаково підходять для шурупів, болтів, цвяхів. Пластини створюють рівномірне стягування, виключають деформацію матеріалу у місці сполучення та забезпечують довготривалу статичну міцність вузла.

Де застосовують:

Куточки кріпильні

З’єднують деталі під кутом. Як правило, прямими, але зустрічаються моделі, розгорнуті до 135 градусів. Можуть бути рівносторонніми та з різною довжиною сторін – асиметричними. Останні використовуються для вузлів, одна частина яких потребує більш міцного кріплення.

Є два основні види кріпильних кутів:

Перелічені вище особливості стосуються обох різновидів. До списку загальних опцій варто додати також кути з пазом (ковзаючі) – вони компенсують усадку дерев’яних конструкцій.

Кріплення для балок і крокв, опори стовпів

Штамповані вироби складної форми, які надають жорсткості стикам та поєднанням важких, габаритних конструкцій. У виробництві кріплення для балок та крокв використовується прес, що дозволяє уникнути впливу зварних швів на міцність деталі.

До балок та крокв застосовують наступну номенклатуру виробів:

Висновок

Перфороване кріплення однозначно заслуговує на будмайданчику будь-якого масштабу. Його переваги очевидні:

Exit mobile version