Site icon #спільно

Які існуют типи вікон

Які вікна вибрати?  В першу чергу краще звернутись до фахівців за посиланням: вікна Львів. Виявляється, список питань, на які необхідно відповісти перед покупкою, дуже і дуже довгий … Давайте розглянемо, які вікна будуть відповідати нашим теплотехнічним параметрам, а також які з них будуть найбільш комфортними у використанні та впишуться в дизайн будівлі.

Вікно в спальні.

Види вікон за матеріалом виготовлення

Металопластикові як представлені тут (https://winstore.com.ua), дерев’яні або, можливо, алюмінієві вікна? Рішення щодо матеріалу, з якого виготовлені вікна, виходить далеко за рамки естетичних міркувань і є набагато важливішим. ПВХ, дерево та алюміній відрізняються параметрами довговічності та міцності, максимальними розмірами, теплоізоляцією, потребою в очищенні та обслуговуванні. Крім того, існують додаткові параметри, такі як специфіка конструкції, кількість стекол, рівень ізоляції або спосіб відкривання.

Вікна ПВХ (також відомі як пластикові або пластикові) виготовлені з ударостійкого полівінілхлориду. Інтер’єри їхніх профілів розділені тонкими стінками на т. зв камери. Більша кількість камер означає більш ефективний захист від витоку тепла. Стандартні металопластикові вікна мають п’ять і навіть вісім камер. Для забезпечення стійкості та надійності конструкції профілі армуються елементами з оцинкованої сталі або склопластику. Найбільш довговічними вважаються профілі, позначені символом класу А (класи В і С означають меншу міцність).

Пластикові вікна перемагають у всіх рейтингах популярності. Вони відносно недорогі і мають дуже хорошу теплоізоляцію. Є причина, чому енергозберігаючі або пасивні вікна виготовляють з ПВХ. На жаль, на відміну від алюмінію, матеріал досить чутливий до температурних перепадів (розширюється і звужується, тобто працює), а тому не підходить для великогабаритного скління. З іншого боку, вони виграють у дерев’яних вікон, оскільки, окрім чищення, не потребують жодного догляду. З іншого боку, пошкодження поверхні часто дає право не на ремонт, а на заміну.

Дерев’яні вікна – класика жанру. Вони красиві і елегантні – з віком деревина стає благородною і виразною. Замість масивної деревини використовуються клейові шари, завдяки яким вона залишається гнучкою, але не деформується під впливом перепадів температури або вологості. На етапі виробництва деревину захищають високоякісними лаками або фарбами, завдяки чому вона набуває стійкості до зовнішніх факторів і бажаного кольору або глибини природного кольору.

Мінусом дерев’яних вікон є те, що вони вимагають ретельного і дбайливого догляду. Принаймні раз на рік їх слід ретельно очищати та оновлювати, а кожні кілька років (4-8 – це залежить, зокрема, від якості деревини та засобів, що використовуються для захисту дерев’яних поверхонь), їх слід піддавати оновленню. , тобто відшліфувати відшаровані покриття та дрібні подряпини, а більші порожнечі заповнити спеціальною шпаклівкою. Це вимагає від нас зобов’язань і робить дерев’яні вікна дорожчими в обслуговуванні, але це призводить до набагато довшого терміну служби, який, порівняно з виробами з ПВХ, становить навіть кілька десятків років.

Також варто звернути увагу на алюмінієві вікна – анодовані або пофарбовані в будь-який колір, з глянцевою або матовою поверхнею або з імітацією дерева. Вони дозволяють реалізовувати більш складні проекти та великі скління, наприклад, у сучасному будівництві, оскільки алюміній не деформується, є жорстким і водночас дуже міцним та стійким до впливу зовнішніх чинників чи руйнівної корозії.

На жаль, алюміній має гірші ізоляційні властивості, ніж, наприклад, ПВХ, і тому не настільки захищає від витоку тепла зсередини. Але їхня перевага полягає в тому, що вони не потребують догляду.

Види вікон за розташуванням

Також розрізняємо вікна за місцем установки. Фасадні вікна є найбільш часто вибираним, основним типом вікон. Вони розташовані в стінах будівлі, висвітлюють інтер’єр і забезпечують контакт з оточенням. Ми також розрізняємо балконні вікна (або вікна тераси) , тобто в основному двері, які дозволяють нам вийти на зовнішній балкон. Приміщення на горищі повинні бути обладнані мансардними вікнами .

Види вікон за конструкцією

Серед доступних видів віконних конструкцій найбільшою популярністю користуються прості однорамні вікна. Більш складні системи, такі як коробчасті, коробчасті вікна або вікна, вибираються спорадично, особливо в старих, особливо історичних будівлях або стилізованих проектах.

  • Однорамні вікна складаються з однієї рами та однієї стулки, що відкривається всередину.
  • Ткацькі вікна – у вікні ткацьких верстатів віконна рама по периметру складається з одного елемента прямокутного перетину. Це приклад традиційної віконної столярки. Вони часто проектувалися як вікна, що не відкриваються.
  • Рамні вікна – до рами кріпилися подвійні стулки – одна відкривалася всередину кімнати, інша – назовні. Внутрішні крила можна демонтувати в літній сезон.
  • Створкові вікна – основу конструкції становлять станок і рама, до якої кріпляться подвійні стулки, що відкриваються всередину.

Типи вікон за кількістю шибок: дво- та тристулкові

Віконну столярку можна класифікувати за кількістю склопакетів. Однокамерні вікна майже не використовуються через погану теплоізоляцію. До стандарту відносяться склопакети , в яких два скла відокремлені один від одного герметично закритим простором, заповненим газом з хорошими тепловими властивостями. Чим більше стекол, тим більший бар’єр для тепла, яке намагається вийти з інтер’єру. Тому, якщо ми хочемо досягти оптимального енергетичного балансу будівлі (наприклад, коли ми хочемо заощадити на опаленні та / або жити в енергоефективному або пасивному будинку), нам слід інвестувати в потрійні склопакети .

Види вікон за способом відкривання

Вибираючи віконну фурнітуру, ми також повинні враховувати спосіб відкривання, найбільш зручний для домочадців і адаптований до дизайну інтер’єру. Виявляється, тут є маса можливостей:

  • Відкидно -поворотне та відкидно-поворотне вікно є найбільш часто вибираються рішеннями, коли мова йде про фасадну столярку. Стулка може відкриватися в кімнату по всій довжині або лише на десяток-інший сантиметрів зверху. Ми рідко обираємо тільки поворотні вікна.
  • Відкидні вікна є цікавою альтернативою типовим відкидним або відкидним вікнам . Вони відкриваються назовні, знизу, що дозволяє провітрювати приміщення і під час дощу.
  • розсувне вікно трохи менш стандартне, хоча розсувний варіант використовується в балконних вікнах.

Вищезазначені рішення добре працюють переважно у випадку фасадної столярки. У свою чергу мансардні вікна – це в першу чергу:

  • відкидні вікна
  • поворотні вікна
  • поворотно-відкидні вікна
  • вікна люків доступу

Види вікон за формою

Незважаючи на те, що віконні рами здебільшого прямокутні або квадратні (які найпростіше розташувати та інтегрувати в дизайн будівлі), це не означає, що ми зупинилися лише на цих двох варіантах. Також чудово виглядають арочні вікна , особливо в будинках з високими стелями або в оригінальному стилі, а також круглі вікна, які можна включити, наприклад, в дизайн ванної кімнати. Трикутні вікна або трапецієподібні вікна , в свою чергу, впишуться в сучасну архітектуру, яка характеризується простим, міцним корпусом з підкресленими краями. Зазвичай це вікна, виготовлені на замовлення, адаптовані до вимог і потреб будівлі.

Які вікна? Що ще врахувати?

Також слід пам’ятати про додаткові властивості або особливості віконної фурнітури. Все більш модними (і це правильно!) стають енергозберігаючі вікна та пасивні вікна , призначені для будівель зі зниженим енергоспоживанням, з досить низьким коефіцієнтом тепловіддачі.

Також великою популярністю користуються протизламні вікна , тобто оснащені такими рішеннями, які запобігають проникненню непроханих гостей в будинок або квартиру (характеризуються посиленою конструкцією і ручками, додатковими кріпленнями або спеціальним замком на ручці).

Підберіть вікно до стилю!

Які вікна вибрати? Якщо є така можливість, давайте визначимося ще на етапі проектування будівлі – це дозволить адаптувати віконну архітектуру до стилю будівлі та інтер’єру. Хоча стандартні вікна ідеально підходять практично для будь-яких умовностей, часто кращим рішенням є підбір столярних виробів строго до даного інтер’єру. Наприклад, ми підкреслимо скандинавський стиль, якщо зробимо акцент на великому склінні, а класичні, прованські або рустикальні підкреслять вікна з гратами. Трикутні або круглі вікна добре підійдуть для мінімалістичного інтер’єру, де важливі деталі.

Exit mobile version