“До кінця поточного року ДП “Антонов” завершить побудову літака-демонстратора Ан-132D за контрактом із замовником з Королівства Саудівської Аравії. Цей літак побудований без участі російських компаній. Наступного року ми плануємо завершити програму імпортозаміни російських комплектуючих, яку розпочали влітку 2015р.

Відповідні домовленості з постачальниками з країн Європи, Канади, США та України вже досягнуто. Після цього буде налагоджене серійне виробництво нових літаків. В тому числі, розпочнеться побудова серійних Ан-178. Сьогодні ДП “Антонов” також реалізує програму модернізації парку славетних транспортників Ан-124-100, які експлуатуються у складі “Авіаліній Антонова”. Наразі літаки оснащуються системами та обладнанням виробництва канадської компанії CMC Electronics”, – повідомляє Президент ДП “АНТОНОВ” О.А.Коцюба

Ан-132 – це легкий турбогвинтовий багатоцільовий транспортний літак, який створюється на заміну застарілого Ан-32. Як і його попередник, новий Ан буде орієнтований на перевезення вантажів в складних кліматичних умовах – в жарких країнах і на високогір’ї.

Є у Ан-132 і свої відмінності. Його вантажопідйомність збільшена до 9,2 тонн (у Ан-32 – 7,5 тонн), а дальність польоту з максимальним вантажем виросла до 1270 км (у Ан-32 – 1050 км / ч). Максимальна крейсерська швидкість складає 550 км / ч, крейсерська висота – 9000 м.

Ан 132 Ан 32

Від свого попередника новий літак буде також відрізнятися рядом переваг: новітньою авіонікою, “скляної” кабіною екіпажу, потужною системою кондиціонування, двигуни західного виробництва. Зокрема, на Ан-132 будуть встановлені двигуни канадської компанії Pratt & Whitney – PW-150A. Орієнтовна вартість літака Ан-132 поки не називається.