Підозрюваній у підготовці державного перевороту і терактів нардепу Надії Савченко загрожує від 10 до 15 років в’язниці або довічне ув’язнення з конфіскацією майна.

Про це у Шевченківському суді заявив прокурор Головної військової прокуратури Олександр Банник.

Прокурор перерахував статті, вчинення злочинів за якими їй інкримінують, і зазначив, що в разі доведення провини Савченко загрожує покарання аж до довічного ув’язнення.

Прокурори вимагають для Савченко запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою протягом 60 діб без можливості виходу під заставу.

Сама Савченко заявляє, що її справа “політично вмотивована”.

“Звичайно політиці я не зручна, тому що завжди кажу правду. Влада бачила, що я допомагаю ЗСУ, але чим більше політично я ставала небезпечною, тим більше їм треба було показувати все у викривлених дзеркалах” – зазначила вона.

Напередодні Верховна Рада підтримала зняття недоторканності з народного депутата Надії Савченко, а також дала добро на її арешт і затримання.

Після цього слідчий СБУ затримав народного депутата Надію Савченко. Вона провела у СІЗО всю ніч.

Савченко інкримінують взаємодію із ватажками бойовиків, змову із Володимиром Рубаном, який уже під арештом, та підготовку теракту у Верховній Раді. Його метою, за версією Генпрокуратури, було фізичне знищення керівництва держави та захоплення влади.

Савченко визнала, що причетна до вивезення зброї з окупованих територій та розмов про організацію терактів. Але назвала це власною спецоперацією.