Нова модель, яку Кременчуцький автозавод у своїй продуктовій лінійці ще не мав, щойно народилася на світ  –  повнопривідний сідельний тягач КрАЗ-6510ТЕ (6х6). Технічні вимоги до новинки прописав замовник. Основні відмінності від решти тягачів КрАЗ – безкапотна кабіна з місцем для відпочинку, двигун потужністю 460 к.с., коробка – автомат, лебідка з гідроприводом та сідельно-зчіпний пристрій з трьома ступенями свободи під шворінь 3,5”.

У кабіні водію буде комфортно по-максимуму. Вона має два ергономічні сидіння, за якими розташоване місце для відпочинку.  Інтегральний рульовий механізм типу «гвинт-шарикова гайка» із вбудованими розподілювачем та підсилювачем, сприятиме меншій втомленості водія. Панель приладів та кермо  мають багато функціональних клавіш.

В наявності електросклопідйомники,  додатковий обігрівач та кондиціонер, що також додасть комфорту і сприятиме продуктивності праці.

Двигун – потужністю 460 к.с., рядний, шестициліндровий. Його обладнано електромагнітною муфтою вентилятора, передпусковим підігрівачем, електричним підігрівом впускного колектора. Пуск двигуна здійснюється за допомогою  електростартера, є можливість підключення діагностичного модуля. Коробка  – автоматична , 6-ступенева, гідравлічна .

Роздавальна коробка – механічна, двоступенева, з міжосьовим диференціалом, що блокується, матеріал картера та кришки РК – високоміцний чавун.

Мости центральні, двоступеневі,  одношвидкісні, з міжколісними диференціалами, із механізмами блокування диференціалів на середньому та задньому мостах.

Повна маса сідельного тягача  КрАЗ-6510ТЕ –  28000 кг, а допустиме навантаження на сідельно-зчіпний пристрій – 17 000 кг.

Автопоїзд у складі тягача і напівпричепу, повною масою 65 000 кг, розвиває швидкість 65 км/год.  Максимальний кут підйому, що долається автопоїздом, –  36 % (19°), боковий крен – 20 °, глибина броду, що долається  – 1,2 м., радіус повороту  тягача – 10 м

Колеса мають  систему централізованої підкачки шин. Є механічна лебідка з гідроприводом, тяговим зусиллям 15 т, 63-метровим тросом ф 22, розташована на рамі за кабіною. Вона призначена для витягування власними засобами техніки на напівпричіп.

Читайте також:  «Завжди вірні»: фильм о наших Героях - морской пехоте. ВИДЕО

Сідельно-зчіпний  пристрій «Georg Fisher» SK-HD 38.36 G під шкворінь 3,5 дюйми, висотою 290 мм, висота підставки ≈385 мм, забезпечує:

  • повний поворот зчіпного шкворня навколо своєї вертикальної осі;
  • поворот в вертикальній повздовжній площині симетрії СЗП на кут не менше +17º/-14º;
  • поворот в вертикальній поперечній площині вліво та вправо на кут не більше ±7º.