Безпілотник Spectator-M

Українські прикордонники тепер слідкують за адміністративними межами з тимчасово окупованим Кримом за допомогою сучасного безпілотника Spectator-M. Цей дрон був розроблений у тісний співпраці між НТУ “КПІ ім. І. Сікорського” та “Меридіан” ім. С. Корольова”, що входить до складу “Укроборонпрому”.

Ці дрони оснащені сучасними відео та тепловізійними камерами, дають змогу відслідковувати ділянку до 50 кілометрів на висоті до 2 тисяч метрів. Spectator-M є новою версією БпАК-МП-1 Spectator, який має кращі експлуатаційні характеристики, має більшу вантажопідйомність та дальність польоту.

“Наразі комплекси Spectator-M використовуються і на морській ділянці відповідальності прикордонного загону і на сухопутній ділянці на адміністративній межі з тимчасово окупованим Кримом”, – повідомило  Азово-Чорноморське Регіональне управління Держприкордонслужби.

Маємо зазначити, що окрім прикордонників, Spectator-M з кінця минулого року експлуатуються у Збройних Силах України. Цей безпілотник має оптимальне співвідношення ваги корисного навантаження на одиницю маси та високі аеродинамічні характеристики, що дозволяє ефективно розміщувати на дроні розвідувальне обладнання. Завдяки своїм розмірам “Спектейтор” легко транспортувати навіть у рюкзаку, він має мінімальний час для підготовки до запуску в розібраному стані – лише до 2-х хвилин. Це дозволяє оперативно застосовувати цей безпілотник в умовах реальних бойових дій.

В цей же час, Spectator-M є важливим прикладом ефективної співпраці інноваційно-виробничого об’єднання “Київська політехніка”, де підприємства-учасники “Укроборонпрому” спільно з НТУУ “КПІ ім. І. Сікорського” реалізують інноваційні проекти.

Окрім того, саме на базі КПІ буде створена Головна агенція передових досліджень і розробок (GARDA), яка запозичує кращі рішення американської DARPA.

“Укроборонпром”