Президент Петро Порошенко в суботу, 15 жовтня, під час робочої поїздки до Харківської області взяв участь у церемонії передачі озброєння та військової техніки особовому складу Збройних сил, яка відбулася в місті Чугуїв Харківської області.

Всього було передано більше 150 одиниць техніки різного призначення, серед якої відремонтовані та модернізовані бойові розвідувально-дозорні машини (БРДМ), бойові машини піхоти різних модифікацій (БМП), зенітно-ракетні комплекси, танки Т-64 та Т-80, великовантажні автомобілі КРАЗ, артилерійське озброєння, інше озброєння та засоби тилового забезпечення.

Для потреб Повітряних сил ЗСУ передано модернізовані бойові вертольоти Мі-24 з новою навігаційною системою, які обладнані двигунами українського виробництва, та транспортні вертольоти Мі-8, літаки Міг-29, Су-25, Су-27 та Ан-26, а також радіолокаційні станції, повідомляє прес-служба президента.

Глава держави наголосив, що така публічна і відкрита передача модернізованих та нових зразків військової техніки, озброєння та відправка їх в район проведення антитерористичної операції стала вже доброю традицією та додав, що вона буде продовжуватись.

“Держава зараз робить все можливе для того, щоб зразки нової техніки постійно надходили до війська. Вітчизняний оборонно-промисловий комплекс відіграє ключову роль у підтриманні високого рівня бойової та мобілізаційної готовності сил та засобів сектору безпеки, нарощуванні їх оперативних спроможностей”, – підкреслив Порошенко.

За словами Президента, державний концерн “Укроборонпром” за два останні роки передав до війська більше 12 тис. зразків військової техніки та озброєння.

“Перелік озброєння та військової техніки, яка зараз передається, включає бойову та транспорту авіацію, ракетно-артилерійське озброєння, танки, бойові машини піхоти, вантажні нові автомобілі та багато чого іншого. Вже є нові 202- та 120-мм українські міномети,  відновлені та модернізовані, інші зразки техніки”, – повідомив Петро Порошенко, додавши, що чекають своєї передачі засоби радіоелектронної і контрбатарейної боротьби.

Читайте також:  Украинский производитель трамваев передаст Киеву новый низкопольный трамвай для тестирования.

“Країні потрібна сучасна, нова, потужна зброя, яка захистить Україну від агресора, зупинить і знищить його, захистить життя наших громадян”, – сказав Глава держави.

Порошенко підкреслив, що саме тому зараз ставить перед науковцями, конструкторами, керівниками оборонних підприємств і їх працівниками задачу із розробки та виробництва нового ракетного озброєння; комплексів крилатих ракет, які вже пройшли перші випробування; нових зразків артилерійських систем. Розроблено і відправлено на випробування високоточні боєприпаси. Сьогодні українські безпілотні літальні апарати, разом з іноземними, постійно знаходять ворожі війська і постійно вдосконалюються. В тому числі, і безпілотні літальні апарати ударного типу, матеріали космічної розвідки, зазначено на президентському сайті.