У Василівці на Запоріжжі заочно засудили місцевого мешканця, що служить бойовикам, пише Експрес-онлайн із посиланням на Єдиний державний реєстр судових рішень.

Завербований російськими спецслужбами на початку квітня, запроданець поїхав у Донецьк і вступив до терористичної групи “Батальйон Спарта”, яка діє у складі незаконно створеної “ДНР” під безпосереднім керівництвом уродженця РФ.

У рішенні Європейського союзу від 16 лютого 2015 року “Батальйон Спарта” характеризується як збройна сепаратистська група, діяльність якої підриває територіальну цілісність, суверенітет та незалежність України.

Мешканець Василівки має офіцерське звання та проходить службу на посаді інструктора батальйону і вихваляється своєю діяльністю у викладених у мережі Інтернет відеороликах.

“Визнати винуватим у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.258-3 КК України та призначити покарання у виді позбавлення волі на строк дев’ять років без конфіскації майна, – зазначається у вироку суду. – Початок строку відбування покарання обчислювати з дня його затримання”.

У Біловодську Луганської області на лаві підсудних опинилися художній керівничка Верхньобогданівського сільського будинку культури та безробітна місцева мешканка – за організацію незаконного референдуму 11 травня 2014 року.

Перша під час концерту до Дня перемоги закликала селян до голосування на псевдореферендумі, а також ініціювала створення дільничної виборчої комісії. У день референдуму агітувала односельців щодо підтримки акту про державну самостійність “ЛНР”.

А друга була головою так званої дільничної комісії. У день голосування  видавала бюлетені членам ДВК, роз’яснювала порядок роботи з тими, хто приходив брати участь у референдумі. Голосування в селі розпочалося о восьмій ранку і тривало три з половиною години. Після цього всі бюлетені перерахували і закрили дільницю.

Ще одного голову дільничної виборчої комісії судили у Марківці Луганської  області. Вихователька дитячого садка організувала та провела незаконний референдум у приміщенні будинку культури “Мрія”. Проти усіх трьох запроданець відкрили провадження за статтею 110 Кримінального кодексу. Аби не потрапити за ґрати, вони уклали з прокурорами угоди про визнання винуватості і отримали покарання у вигляді п”яти років позбавлення волі з іспитовим терміном.

Читайте також:  Одеські морпіхи ліквідували офіцера «ДНР» (фото, відео)

Микола Заверуха