ТОВ «Українська бронетехніка» під час виставки «Зброя та безпека-2016» представило низку нових бронемашин серед яких бронеавтомобіль «Варта» та броньована вантажівка для перевезення десантників.
Бронеавтомобіль «Варта» створеного на шасі МАЗ-5434 (4х4). Машина призначена для перевезення особового складу – до 10 осіб. Корпус виготовлений з шведської сталі 560 Steel і витримує обстріл бронебійними кулями 7,62 м з дистанції 10 метрів. Клас захисту – STANAG 4569 рівень 2. Вантажівка має V-подібне днище, яке ефективно захищає від мін. «Варта» витримує підрив 6 кг в тротиловому еквіваленті під колесами або під днищем. Повна маса машини становить 17 500 кг. «Варта» оснащується турбодизель ним двигуном потужністю 270 або 330 к. с. Витрата палива в комбінованому режимі становить 29 л на 100 км.

2
Демонстраційний зразок бронемашини був вперше представлений 7 грудня 2015 року в Києві. Пізніше Міністерство внутрішніх справ України підписало попередню домовленість на постачання до кінця 2015 року десяти бронемашин (які планувалось передати на озброєння поліцейського спецпідрозділу КОРД і Національній гвардії України) з можливістю збільшення державного замовлення до 100 бронемашин.
За станом на вересень 2016 року машина «Варта» пройшла відомчі випробування в інтересах в інтересах Міністерства оборони і Міністерства внутрішніх справ. За результатами визначальних відомчих випробувань спеціалізований бронеавтомобіль для перевезення особового складу «Варта», прийнятий на забезпечення Збройних сил України

22
Також на стенді ТОВ «Українська бронетехніка» була представлена вантажівка для перевезення десантників. Машина виконана на шасі ЗІЛ-131 (6х6). Кабіна повністю нова, так само як і кузов з V-подібним днищем. Двигун замінений на турбодизель.

med1 med2

Ще одним експонатом на стенді став броньований автомобіль для перевезення поранених, який створили на шасі сучасного мікроавтобуса Ford Transit. Машина вже побувала в зоні АТО і допомогла евакуювати більше 100 бійців. Салон вміщую до 8 сидячих поранених або 4 лежачих. Можлива також одночасне перевезення 4 лежачих і 3 сидячих, а також 8 сидячих і 2 лежачих бійців.

Читайте також:  Як використовують пластикові кришки, що збирають на протези для бійців АТО

defence-ua.com