Причиною стала нерозбірливість компанії у виборі свойого рекламного «обличчя» в Росії, яким став актор Михайло Пореченков, який демонстративно влаштував стрілянину по солдатах ВСУ в Донецьку і проти якого в Україні порушено кримінальні справи в СБУ і поліції.

У соціальній мережі «вірусним» способом поширюються заклики до бойкоту всіх продуктів, що продаються в Україні під брендом як Danone, так та інших що належить компанії брендів (список продукції – див. нижче).

Також, українських користувачі мережі, залишають «подячні» відгуки на самій сторінці компанії в «Фейсбук»: https://www.facebook.com/DanoneUkraine/, у вигляді коментарів і зображень логотипа зі свастикою або з Пореченковим, що стріляє з кулемета. А також поширюють заклики не купувати її товари в Україні.

У тому числі на сторінці компанії, FB-користувачі задають питання як наприклад – «Чому б наступного разу Данон після Пореченкова не зробити своїм рекламним обличчям Гітлера?»

Всі скріншоти взяті з коментарів українців на офіційній сторінці Danone в Facebook:

Як відомо, Пореченков був на позиціях терористів в касці з написом «Преса», щоб уникнути вогню бійців української армії.

СБУ і МВС відкрили кримінальні провадження проти Пореченкова за участь у терористичній діяльності так званої «ДНР» (по ст. 258-3 ККУ) та за участь в складі воєнізованих або збройних формувань у нападі на громадян (ст. 260 ч. 4).

Нагадаємо: ще в 2010 році після початку розслідування з боку Європейського агентства з безпеки харчових продуктів (EFSA), Danon змушена була припинити недостовірну, але дуже агресивну рекламну компанію, згідно з якою йогурти Activia і Actimel позиціонувалися як корисні для здоров’я дорослих і дітей. Французи посилалися на наукові факти, стверджуючи зокрема, що застосовується при виготовленні йогуртів інгредієнт під назвою immunofortis, здатний зміцнити імунну систему дітей. Саме цей факт і зацікавив EFSA в лютому 2010 року. Однак, ніяких доказів цьому факту, корпорація Danone надати не змогла

Читайте також:  Несмотря на рекордный урожай зерна, в России наблюдается острая нехватка пшеницы

Список товарів і брендів, під якими які Danone продається в Україні:

«Веселий пастушок», «Актімель», «Живинка», «Простоквашино», «Простоквашино для малюків», «Растишка», «Актуаль», «YoPro», «Даніссімо», «Paw Patrol», «Frozen», «Avengers» , «Alpro».

Дитяче харчування: «Nutrilon», «Milupa»

Продукти клінічного харчування: «Nutrison», «Nutridrink», «Cubitan», «Infatrini», «Nutrini», «Lophlex», «Nutri», «Anamix», «KetoCal»