28 грудня 2016 року, на київському Публічному акціонерному товаристві «Завод «Ленінська кузня» проведено церемонію закладки двох десантних катерів типу «Кентавр».

Про це повідомив прес-центр Командування ВМС ЗС України на власній сторінці Facebook. Будівництво цих бойових одиниць для Військово-Морських Сил Збройних Сил України відбуватиметься на замовлення Міністерства оборони України. У церемонії закладки взяли участь представники Міністерства оборони України, Командування Військово-Морських Сил Збройних Сил України, керівництво підприємства.


Командувач Військово-Морських Сил Збройних Сил України віце-адмірал Ігор Воронченко наголосив на непересічному значенні для розвитку флоту і зміцнення обороноздатності країни продовження будівництва бойових кораблів і катерів. Він подякував колективу ПАТ “Завод “Ленінська кузня” за плідну співпрацю. За словами керівника виду Збройних Сил України, раніше побудовані на підприємстві малі броньовані артилерійські катери, які отримали найменування «Аккерман» і «Бердянськ», успішно пройшли усі випробування, включені до бойового складу флоту, і вже продемонстрували свою спроможність виконувати завдання за призначенням. У квітні поточного року були закладені ще чотири катери проекту 58155, і сьогодні вони успішно будуються. Нарешті, початок будівництва двох десантних катерів демонструє послідовне нарощування бойових спроможностей національних ВМС, – додав віце-адмірал Ігор Воронченко.

319744_900
Довідка. Десантний катер є спеціалізованим бойовим надводним катером різнорідних десантних сил морського компоненту сил швидкого реагування, який може виконувати завдання як самостійно, так і в складі тактичних груп катерів.
Призначений для транспортування морем та висадки на необладнане узбережжя морського десанту, ураження (знищення) окремих малорозмірних цілей противника (об’єктів протидесантної оборони) вогневими засобами, боротьби з десантно-висадочними засобами противника, а також для боротьби з протидиверсійними силами та засобами противника, ведення розвідки і спостереження, вивчення району бойового призначення, захисту судноплавства на прикордонних річках, сприяння силам Державної прикордонної служби України в посиленні охорони державного кордону.

Читайте також:  «Завжди вірні»: фильм о наших Героях - морской пехоте. ВИДЕО