За весь минулий рік зібрали майже таку ж суму. Платники податків в 2016 році сплатили військового збору на 9 мільярдів гривень Сайт Міноборони України до державного бюджету за січень-жовтень 2016 року надійшло 9,1 мільярдів гривень військового збору, тоді як за весь минулий рік від військового збору в бюджет надійшла майже така ж сума, повідомляється на сайті Державної фіскальної служби.

Всього з початку адміністрування Фіскальною службою військового збору (серпень 2014 року) до державного бюджету було сплачено майже 21 мільярдів гривень військового збору. У серпні-грудні 2014 року перераховано 2,5 мільярдів гривень.”Платники податків сумлінно сплачують збір, розуміючи важливість цих коштів для української армії.

Тільки фізичними особами-підприємцями сплачено 25,7 мільйонів гривень. Крім того, за результатами декларування доходів громадян до сплати задекларовано 230,1 мільйонів гривень”, – заявила начальник управління адміністрування доходів і зборів з фізичних осіб департаменту податків та зборів з фізичних осіб ГФС Тетяна Федченко.

Платниками військового збору є фізичні особи – як резиденти, так і нерезиденти, які отримують доходи в Україні, фізичні особи-резиденти, які отримують іноземні доходи, а також податкові агенти України. Військовий податок в Україні почав діяти 3 серпня 2014 року, як екстрений захід для фінансування воюючої армії.

Спочатку передбачалося, що він буде діяти до 1 січня 2015 року, проте потім його подовжили до завершення реформи ЗСУ. Він стягується за ставкою 1,5 відсотки з доходів фізичних осіб у формі заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються (виплачуються, надаються) платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами.