При дальності стрільби в 60 кілометрів вона продемонструвала високу точність

В Україні відбулися чергові випробування нової ракети. «Всі пуски пройшли успішно. Результат вражає: за дальності стрільби в 60 кілометрів ракета продемонструвала дуже високу точність». Про це на своїй сторінці в Facebook заявив Президент України Петро Порошенко.

А ось що сказав щодо створення ракетного щита держави Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов: «Ми почали виготовляти українські ракети, всі складові елементи яких виробляються також в Україні. Небагато країн мають повний цикл такого виробництва. Останні випробування показали не просто високу якість наших ракет, а й те, що вони кращі за російські аналоги». За його словами, виробництво ракети — це не тільки розробка корпусу, бойової частини, пускової установки і системи управління, а ще й виготовлення твердого ракетного палива, яке виробляють лише деякі країни.

«Наша ракетна програма включає повний цикл виробництва. Це колосальна робота, проведена українськими вченими, конструкторами, інженерами. Сьогодні ми відновлюємо втрачені позиції України як держави, що володіє сучасними ракетними технологіями», — зазначив Секретар РНБО України.

Нагадаю, це вже не перші успішні пуски вітчизняних ракет, які відбулися поточного року. Так, наприкінці серпня на полігоні під Одесою відбувся вдалий етап випробувань нової 300-міліметрової ракети проекту «Вільха» також вітчизняного виробництва. Загалом було здійснено 14 успішних пусків таких ракет із РСЗВ «Смерч». Вона здатна нести різні види бойових частин, що дозволяє застосовувати її як засіб ураження наземних, морських та повітряних цілей. Ракету розроблено ДП «КБ «Південне», а систему наведення — ДП «Державне Київське конструкторське бюро «Луч».

Військові експерти зазначають, що радіус дії цієї ракети можна порівняти з відповідною характеристикою вже відомого тактичного ракетного комплексу «Точка-У». Втім у «Вільхи» більша точність влучання. Всі комплектуючі для її виробництва теж вітчизняні. Зокрема це стосується системи управління, ракетного палива та бойової частини. Наприклад, система наведення дозволяє коригувати траєкторію польоту ракети завдяки імпульсним двигунам. «На відміну від російських аналогів українські ракети — керовані, й саме тому — ефективніші. Вони точніше вражають цілі, що було доведено під час випробувань», — наголосив Секретар Ради національної безпеки і оборони України Олександр Турчинов, який був присутній на полігоні під час тих пусків.

Читайте також:  Сергій Ліщина та компанія. Мільйонерам роздали гектари землі в Житомирі

До цього варто додати, що на рахунку конструкторів ДП «КБ «Південне» розробка не лише цих ракет, а й сучасного оперативно-тактичного комплексу «Грім», що має більш вражаючі характеристики. Він являє собою мобільну пускову установку з двома ракетами класу «земля-земля», які можуть вражати одночасно дві різні цілі на відстані до 300 кілометрів. Ракета «Грому» несе боєзаряд вагою до 480 кілограмів. Цього цілком достатньо для знищення цілей на площі до 10 тисяч квадратних метрів касетним зарядом або на площі 2–3 гектари — осколково-фугасним.

До речі, політ ракети може відбуватися не тільки за прогнозованою балістичною траєкторією, але й за аеробалістичною. За такої траєкторії вона робить непередбачувані «стрибки», ухиляючись від протиракет противника. Це має допомагати в подоланні системи ППО противника будь-якої складності. ОТРК «Грім» пристосований для стрільби як балістичними, так і крилатими ракетами, що робить його універсальним при виконанні завдань. Це також дозволяє використовувати його як далекобійний оперативно-тактичний комплекс, точність якого відповідає рівню найкращих світових зразків озброєння.