Для початку розберемо, що ж таке фотопапір Epson? За назвою стає зрозуміло, що папір призначений для друку фото, зображень і будь-якої поліграфічної продукції. Основними відмінностями фотопаперу від звичайного є багатошаровість, висока щільність і спеціальне покриття, яке дозволяє передати зображення у високій якості. Купити фотопапір Epson можна на сайті: https://mak.trade/fotobumaga-epson/

Які види покриття фотопаперу Epson існують?

 1. Матовий – такий вид паперу чудово підходить для створення листівок, сертифікатів, матеріалів для презентацій. На папері відсутнє глянсове покриття, що збільшує вразливість до пошкоджень. Матовий фотопапір люблять використовувати фотографи, так як передача кольору на ньому більш природня.
 2. Глянцевий – відрізняється рівною, блискучою поверхнею. При високому ступені глянсовості стійкість до сонячного світла і вологи набагато вище. Знімки не вигоряють з часом і зображення довго будуть радувати яскравими і насиченими кольорами. Відмінне рішення для друку фото і рекламної поліграфії.
 3. Напівглянсова – цей папір виробляється з сатину і люстера, за основними характеристиками у нього середнє положення між матовим і глянсовим фотопапером. Такий варіант фотопаперу вельми універсальний і часто використовується для друку знімків, презентацій і різної поліграфії.

При виборі фотопаперу важливо звернути увагу на його щільність. Дана характеристика відповідає за товщину фотопаперу. Одиниця виміру визначається – грам на квадратний метр. Наскільки вище щільність, настільки довговічніше і якісніше буде друк зображення, так як на товстий папір не впливає вплив чорнила.

На тонкому аркуші можлива деформація паперу через сильне намокання. Також необхідно знати, що не для всіх принтерів підходить папір щільністю більше ніж 300 г. / м2.

Основні типи паперу по щільності:

 • 80 – 100 г / м2 – використовується для друку текстової інформації (різна документація).
 • 100 – 150 г / м2 – друк різної продукції для поліграфії (рекламні листівки, буклети).
 • 160 – 300 г / м2 – застосовують для друку фотографій. Найчастіше використовують фотопапір щільністю від 230 г / м2.
Читайте також:  Найпопулярніші міста для відпочинку в Україні. Яремче

Фотопапір випускають в різних форматах. Мінімальний формат – А10 (26х37 мм), а найбільш крупний А0 (84х112 см).

Найпопулярніші формати фотопаперу:

 1. A6 (105х148 мм; 10х15 см) – застосовують для друку фото в альбом;
 2. A5 (148х210 мм; 15х20 см) – в основному застосовується для друку фотознімків в домашньому архіві;
 3. A4 (210х297 мм; 20х30 см) – застосовується для друку фотопортретів, придбати фотопапер можна тут;
 4. A3 (297х420 мм; 30х40 см) – використовують для виготовлення плакатів;
 5. A3 + (329х483 мм) – для друку фотографій великих розмірів.