У рамках даного відрядження міністр відзначив про важливість співпраці України з компанією HUAWEI для реалізації проекту з цифровізації транспортної галузі. На даному заході Омеляна В.В. та Озерана О.С. постійно супроводжував та ознайомлював з технологіями ситуаційного центру Євген Владіміров – менеджер з розвитку бізнесу у відділі обслуговування ТОВ «Хуавей Україна». Відрядження було проспонсоване невідомими джерелами, на що мають звернути увагу правоохоронні органи та проаналізувати джерело походження коштів на поїздку. Після відрядження Олександр Озеран запропонував Омеляну В.В. кандидатуру на посаду генерального директора ДП «Галузевий центр цифровізації та кібербезпеки» свого нового товариша Євгена Владімірова. Міністр підтримав таку пропозицію та 31.05.2018 року Владіміров Є.О. був призначений на посаду генерального директора ДП «ГЦЦК».

Також слід згадати роботу Олександра Озерана на посту директора директорату держаної політики у сфері цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв’язку Міністерства інфраструктури. М’яко кажучи, компетентним фахівцем в ІТ галузі його не назвеш, а ось піарником – так. Останнім було заявлено багато гучних проектів, таких як «HYPERLOOP», зменшення вартості електроавтомобілів на 40%, цифровізація та кібербезпека всієї транспортної галузі і т.д. Та обіцянки це одне, а по факту не один із заявлених проектів до логічного кінця не було завершено. За для уникнення відповідальності за безвідповідальне виконання своїх обов’язків та бажанням отримувати більшу зарплатню 14.01.2018 року Сашко Озеран змінив посаду директора директорату держаної політики у сфері цифрової інфраструктури на транспорті та послуг поштового зв’язку Міністерства інфраструктури на генерального директора ДП «ГЦЦК» та за сумісництвом члена наглядової ради ПАТ «Укрпошти», де платять набагато більше: 100 т.грн. в Укрпошті і 30 т.грн. в ДП «ГЦЦК» (можете переглянути декларації Озерана за 2016, 2017 та 2018 роки).

Читайте також:  «Поки у них 95-й квартал, у нас 95-а бригада»: як проходив з’їзд партії Порошенка «Європейська солідарність»

До речі, його деклараціями та вчасністю їх подання детальніше повинні зайнятись правоохоронні органи та Національне агентство з запобігання корупції.

Женя Владіміров у свою чергу змістився на заступника вказаного кіберпідприємства. Він людина не нова в ІТ- сфері має чимало зв’язків і друзів, працював в таких корпораціях, як «HUAWEI», «MICROSOFT», «CISCO». Під час перебування Владімірова Є. на посту генерального директора ДП «ГЦЦК» суттєвих результатів по впровадженню інформаційних проектів не відбулось. Проте це не перешкодило в грудні 2018 року Євгену Владімірову придбати за державні кошти собі сучасний смартфон (Samsung Note 9 – 128Gb) сумою 27,5т.грн. та смарт-годинник (Samsung SM-R800 Watch 46mm Silver) сумою 9т.грн. для так званих робочих цілей, мов без цих пристроїв не можливо впровадити програми з інформатизації та кібербезпеки...

Як стало відомо журналістам у 2019 році держаним підприємством на чолі з младореформатором Олександром Озераном планується закупівля програмно-апаратного комплексу загальною сумою 30 млн.грн. за закритою процедурою закупівлі, без оголошення на «Prozorro», всі суми по даній закупівлі вже обумовлені та визначені. Є підстави вважати що з таким методом закупівлі ціни на комплекс будуть завищені в рази.

Саме цікаве те, що з приводу визначення потенційних переможців на закритих торгах та у подальших проектах з інформатизації народився конфлікт між Озераном та Владіміровим, який вилився у звільнення останнього у лютому 2019 року з посади. Таким чином, пан Озеран дуже тонко та хитро, мов професор Моріарті, прибрав «зайвий рот» та вирішив проблему на кого повісити розтрату коштів Державного підприємства.

А що ж все-таки буде з розвитком такого життєво необхідного напрямку інформатизації та кіберзахисту транспортної галузі залишається питанням відкритим…

Читайте також:  МВФ заявляє про відсутність юридичних обмежень для продовження співпраці з Україною під час воєнного стану