ГУР МО
Незважаючи на спроби військово-політичного керівництва РФ демонструвати всьому світу бойову міць і боєготовність збройних сил, навчання «Кавказ 2016» наочно показують реальний стан російських військ, яке ретельно ховається військовим командуванням від Путіна і Шойгу.

Про це повідомив тижневик «Информационное Сопротивление».

5 вересня 2016 року з п’яти артилерійських дивізіонів угруповання артилерії, створеної для участі в навчаннях «Кавказ 2016», тільки дивізіон 288 артилерійської бригади (Муліно) 1 танкової армії (Баківка) Західного військового округу ЗС РФ виявився частково готовим до бойових стрільб на 244 загальновійськовому полігоні «Прудбой» (Волгоградська обл.). При цьому, в одній з артилерійських батарей цього дивізіону не змогли своєчасно виїхати до полігону 4 самохідні артилерійські установки. До бойових стрільб на полігоні «Прудбой» виявилися не готові дивізіони: 291 артилерійської бригади (Троїцька) 58 Армії (Владикавказ) Південного військового округу, 244 артилерійської бригади (Калінінград) Балтійського флоту Західного військового округу, 385 артилерійської бригади (Потоцький) 2 Армії (Самара ) центрального військового округу, 305 артилерійської бригади (Уссурійськ) та 338 реактивної артилерійської бригади (Новосисоєвка) 5 Армії (Уссурійськ) Східного військового округу.

Про системні проблеми збройних сил Росії наочно свідчить і незадовільний стан справ на Балтійському флоті. У травні-червні ц.р. контрольною перевіркою інспекції міністерства оборони РФ в з’єднаннях і частинах Балтійського флоту ЗС РФ виявлена низька боєздатність бойових кораблів для виконання завдань у морі, незадовільний технічний стан суден допоміжного флоту, а також бойової техніки берегових військ.

Зокрема, зазначалося, що:

несправними і небоєготовими визнані 27% бойових кораблів, 28% суден забезпечення і 34% бронетанкової техніки;

не змогли вийти в райони зосередження (в зв’язку з технічними проблемами, відсутністю водіїв і недостатнім рівнем їх підготовки): 88% бойової техніки 336 окремої бригади морської піхоти, 59% – 152 ракетної бригади, 95% – 244 артилерійської бригади, 87% – 22 окремого зенітно-ракетного полку, 78% – 7 окремого механізованого полку, 15% літаків 72 авіаційної бази;

Читайте також:  Якщо Росія відкрито вдарить по Україні, НАТО може піти на «радикальніші рішення»

179 одиниць ракетно-артилерійського озброєння потребує ремонту, в терміни, які значно перебільшують термін роботи комісії;

автобронетанковою службою Балтійського флоту враховано на 2,8 тис. одиниць автомобільної техніки менше, ніж значиться в відповідних обліках автобронетанкової служби округу.

Для виправлення ситуації командуванням ЗС РФ прийнято рішення зняти з посад командувача Балтійським флотом – віце-адмірала В. Кравчука і начальника штабу – першого заступника командувача віце-адмірала С. Попова «за недоліки в організації заходів бойової підготовки та спотворення реального стану справ». А також перебазувати в вересні-жовтні ц.р. з Чорноморського на Балтійський флот два новітніх малих ракетних кораблі «Серпухов» і «Зелений Дол» (проекту 21631 «Буян-М», на озброєнні універсальні корабельні стрілецькі комплекси «Калібр-НК»).