Український Кіберальянс

Публікуємо архіви – мініфільм “CYBERWAR” про людей з “Ukrainian Cyber Alliance” та їх плідну працю проти російської агресії. Цей фільм лише про деякі операції, які були висвітлені у ЗМІ. Це фільм – легенда

Кіберпростір.  На цьому полі бою немає мирних договорів, кордонів та «Мінських угод». Його тенета охоплюють економічні, воєнні, інформаційні та інші сфери керування і комунікації будь-якої країни світу. Інформаційна та кіберагресія Російської Федерації проти України розпочалась набагато раніше анексії Криму та воєнного вторгнення на Донбас, але саме кінцева фаза «гібридної війни» та її перехід до конвенційних типів протистояння оголив не тільки проблеми оснащення армії, але й незахищеність інформаційних систем України.

З березня 2014 року на хвилі підйому добровольчого та волонтерського руху з’явилося декілька груп і окремих активістів, які ініціативно взяли на себе функції захисту держави в інформаційному та кіберпросторі.

InformNapalm, «Миротворець», Українські Кібер Війська та інші спільноти волонтерів заснували низку ефективних ініціатив зі збору інформації, аналізу, ідентифікації та способів протидії ворожому впливу. Функції розвідки та контррозвідки підхопили волонтери, які збирали координати розміщення та переміщення ворожого озброєння та техніки, блокували сервери та сайти, що продукували пропаганду російських терористів, блокували банківські рахунки бойовиків,  проводили та продовжують вести важливу добровольчу роботу в інформаційному просторі.

2016 рік став періодом загострення Кібервійни.

Він також став роком об’єднання українських IT-активістів. Групи програмістів FalconsFlame, Trinity, RUH8, окремі активісти CyberHunta та інші волонтери заснували потужний Український Кіберальянс, який вивів український хактивізм на світовий рівень. 90 відсотків операцій українського Кіберальянсу мають оперативну важливість, ланцюжки викритих систем противника виводять на нові рівні і зв’язки між агентами агресора, тому лише 10 відсотків  стає об’єктом гласності.

InformNapalm став провідником аналізу та донесення цієї інформації до широкої міжнародної аудиторії. Поєднання можливостей хактивістів Українського Кіберальянсу  та креативного інформаційного супроводу стало для агресора потужним ударом.

Згадаймо, які  гучні операції UCA закарбовані в історії українського хактивізму 2016 року.

Січень 2016 – RUH8 провів операцію по зламу SMS-листування сотень тисяч росіян.

Березень 2016 – FalconsFlame провів операцію по зламу телефону спецпризначенця російської Федеральної служби виконання покарань. Завдяки фото, які містили повні EXIF-дані, а також відео з його телефону вдалося встановити  незаперечну участь спецпризначенця у бойових діях на сході України.
Крім того, було проведено злам та дефейс офіційного сайту так званого «міністерства закордонних справ» російської терористичної організації «ДНР».

Квітень 2016 пройшов дуже продуктивно. В рамках операції #OpDonbasLeaks групи FalconsFlame і Trinity провели близько 100 успішних зламів  сторінок та поштових скриньок бойовиків, пропагандистів та їхніх кураторів.
Проведено розкриття низки поштових скриньок терористичних організацій Донбасу та їхніх російських кураторів,   десятки гігабайтів корисної інформації стали надбанням хактивістів.
Злам поштових скриньок організації «Союз добровольців Донбасу», куратором якої є екс-«прем’єр-міністр» терористичної організації «ДНР», політтехнолог, генерал-майор ФСБ РФ  Олександр Бородай призвів до того, що  анкети, ксерокопії документів та  численні звернення  найманців і російських військовослужбовців стали зброєю, яку тепер використовують проти них українські хактивісти. Ця інформація була частково оприлюднена в публікаціях InformNapalm.

У квітні також було проведено злам телефону російського військовослужбовця і добуто докази, що ЗС РФ використовували станцію Р-330Ж «Житель» у боях за Дебальцеве. Були оприлюднені знімки робочого терміналу цієї станції.
Група RUH8 опублікувала у відкритому доступі проект  доповіді «Про основні напрями державної регіональної політики в Російській Федерації». Про підготовку цієї доповіді 29 квітня  повідомила глава Ради Федерації Валентина Матвієнко.
Потужним ударом по російській пропаганді став злам та дефейс  інформаційної агенції «Anna News», сайт якої понад 5 діб не працював, частина інформації була остаточно знищена.
На сторінках зламаного сайту було розміщено відеозвернення, у якому українські хактивісти використали мем «Львівське метро», обігравши кадр з німецького трилера «Хто Я». У своєму відео вони звернулися до українського суспільства із закликом консолідуватися в боротьбі проти агресора. Відео отримало великий суспільний резонанс: понад 270 000 переглядів на відеохостингу ютуб, було перекладено шістьма мовами світу, також його активно демонстрували у новинах українських телеканалів та оприлюднили понад сто інформаційних ресурсів і ЗМІ. Це звернення стало поштовхом до створення Українського Кіберальянсу, під проводом якого хактивісти різних груп об’єднали свої зусилля.

Читайте також:  Керри дал Путину примерный хронометраж уничтожения 100 тыс. российской группировки

У травні 2016 Український Кіберальянс провів низку потужних операцій зламу ворожих систем та сайтів. Операції #OpMay9 та #OpMay18 викрили цілу мережу ресурсів окупаційної влади Криму, окупованих районів Луганської та Донецької областей. На ворожих ресурсах розміщені нові відеозвернення хактивістів.
Паралельно з цим  група RUH8 провела успішні диверсії в країні агресора і окупанта. Було проведено серію атак на державні інформаційні ресурси Оренбурзької області РФ, що передували стихійним мітингам у Казахстані, а також державні сайти структур Челябінської та Білгородської областей Росії.

У червні 2016 Кіберальянс передав волонтерам  міжнародної спільноти InformNapalm величезний масив даних, добутих зі зламаних поштових листувань і хмарних сховищ російських журналістів і пропагандистів. Було оприлюднено листування російських пропагандистів щодо  теми MH17, про обстріли української території, спроби інформаційного впливу росіян, спрямованого не тільки проти України, але і США.  Зокрема, було розкрито цікаві подробиці  роботи журналіста і пропагандиста державного «Першого каналу» РФ  Сергія Зеніна, а також формацію про його співпрацю із «Russia Today» та спроби дискредитації Агентства національної безпеки США.

До 20-ї річниці прийняття Конституції України Кіберальянс провів нову операцію –  #OpDay28. У ході операції за декілька годин було зламано 17 ресурсів російських терористів та розміщено на їхніх сайтах нове відеозвернення із Львівського метро.

Липень 2016 пройшов не менш продуктивно. Було розкрито, як помічник депутата Держдуми (визнана нелегітимною) РФ фінансує інформаційні ресурси терористів,  була зламана схема координації російських пропагандистів: завдання, оплата, звіти потрапили у відкритий доступ. Крім того, хактивісти вперше зламали сервер документообігу департаменту Міністерства оборони Російської Федерації та викрили дані щодо забезпечення державного оборонного замовлення РФ.

Серпень 2016 продовжив парад зламів бойових пропагандистів РФ, зокрема, вкотре зламали скриньки Геннадія Дубового, який відомий своїми істериками після зламу його сторінок у соціальних мережах.

Завдяки зламу особистого листування бойовика терористичної організації «ЛНР» з позивним «Грім» було викрито підготовку провокації у Львові на День Незалежності.

До дня Незалежності України хактівісти Кіберальянсу здійснили дефейс 25 сайтів проросійських організацій та так званих офіційних сайтів терористичних угруповань «ЛНР/ДНР». На ворожих сайтах було розміщено контент із привітаннями України з Днем Незалежності .

Початок вересня 2016 ознаменувався зламом ще 11 ворожих ресурсів.

Також у вересні Хактивісти Українського Кіберальянсу провели  масштабну операцію #op256thDay, присвячену Дню програміста. За одну ніч вони знищили або провели дефейс  понад 33 сайтів противника. На багатьох пропагандистських ресурсах російських терористів хактивісти вбудували відеографіку InformNapalm з демонстрацією ідентифікації 33 типів озброєння та військової техніки РФ на Донбасі, а також вмонтували інші відеоролики, які викривають незаперечні докази військової  агресії Росії проти України.

Читайте також:  Встали з колін: на Росії виник дефіцит пшениці для виробництва хліба

Крім того, хактивістам також вдалося отримати доступ до поштових адрес 13 регіональних відділень так званої «воєнної комендатури ДНР». Протягом двох місяців дані з цих скриньок оперативно передавалися для аналізу волонтерам InformNapalm, співробітникам Центру «Миротворець», а також українським силовикам – СБУ та ССО України.

У цей же період була заблокована низка ворожих сайтів та  груп  в соціальних мережах, які були  афілійовані з Управлінням спеціальних операцій Центру спеціального призначення ФСБ РФ (адреса штаб-квартири: м. Москва, проспект. Вернадського). Було отримано беззаперечні докази причетності ФСБ РФ до підготовки та розміщення антиукраїнського інформаційного контенту в мережі інтернет.

У жовтні 2016 Кіберальянс розкрив 240 сторінок електронного листування одіозно ватажка терористичного угруповання «ЛНР» «Прізрак» Олексія Мозгового. Листування продемонструвало, що напередодні своєї ліквідації Мозговий був повністю залежний від наказів агента із позивним «Дєва».

Також хактивісти розкрили перехоплені листування та відео з телефону ліквідованого ФСБ РФ ватажка терористів Арсенія Павлова «Мотороли». Розслідування цієї теми мало великий суспільний резонанс. Понад 500 000 читачів із Російської Федерації переглянуло листування та оприлюднені відео.

Початок листопада 2016 став визначальним у контексті проведення операції #SurkovLeaks.
Дані, які добули хактивісти з поштових скриньок приймальні Апарату помічника Президента Російської Федерації Владислава Суркова, призвели до великого міжнародного резонансу. І поки в Україні медіаспільнота глузувала з незручних для них подробиць співпраці низки українських політиків і журналістів з російським агресором, в західних ЗМІ подробиці листувань Суркова спричинили справжній вибух.
Обидва оприлюднені дампи листувань помічника Президента Російської Федерації були верифіковані, автентичність даних підтвердили експерти міжнародних структур InformNapalm, Bellingcat, Atlantic Council та багато інших.

Публікації про злами канцелярії Суркова вийшли на шпальтах газет та сторінках всесвітньовідомих ЗМІ: BBC, TIME, Daily Mail, THE TIMES, Radio Free Europe / Radio Liberty, The Guardian та інших. Кумедно було читати інтерв’ю  деяких західних експертів, які робили припущення, що за зламом стоять спецслужби США, через те що, на їхню думку, відео, яке супроводжувало публікацію #SurkovLeaks, було зроблене на високому професійному рівні, а також перекладене кількома іноземними мовами. Тобто інформаційний супровід операції хактивістів Українського Кіберальянсу з боку волонтерів міжнародної спільноти InformNapalm оцінили як роботу спецслужб США.

Злам поштових листувань так званого «міністерства вугілля й енергетики» окупованих районів Донеччини розкрив плани окупантів на вугільну промисловість Донбасу: плани ліквідації більшості підприємств регресивної галузі та часткового вивезення українського шахтного обладнання і робітників шахт на роботи в Росію.

Кінець листопада було відзначено новим зламом систем департаменту міністерства оборони РФ. Було вилучено конфіденційну інформацію про забезпечення державного оборонного замовлення Російської Федерації у 2015-2016 роках.
Грудень 2016 року пройшов у рамках масштабної  операції #FrolovLeaks – розкриття 5 з 7 епізодів листувань, вилучених з поштової скриньки заступника директора Інституту країн СНД, прес-секретаря Союзу православних громадян, «воцерковленого експерта»  Кирила Фролова. Хактивісти Кіберальянсу викрили листування Фролова періоду 1997 – 2016 років. Завдяки цьому вдалося виявити факти підготовки агресії Росії проти України задовго до 2014 року. Інтервенція проводилась на вищому рівні через Церкву московського Патріархату, духівників, яких «підкладали» під українських політиків вищого рівня, медіаспільноту та активістів, яких координували російські куратори.

Читайте також:  Реальность Донбасса: посмертные пакеты, ночные убийства, страх и безысходность

У листуваннях викриті тісні зв’язки Фролова із радником президента РФ з питань регіональної економічної інтеграції Сергієм Глазьєвим, патріархом Московським Володимиром Гундяєвим (ака Кіріл), а також членом Ради зовнішньої та оборонної політики, депутатом Державної Думи РФ (визнана нелегітимною) та директором Інституту країн СНД Костянтином Затуліним. У листах також фігурують сотні інших прізвищ так чи інакше пов’язаних із підривною діяльністю організацій 5-ї колони Росії в Україні.

На новорічні та Різдвяні свята у січні 2017 Український Кіберальянс (UCA) та InformNapalm привітали українців розкриттям подробиць ще однієї важливої спецоперації: перехоплення даних, що пересилалися між «начальником розвідки» Другого Армійського корпусу окупаційних військ Росії на Донбасі, 12-им командуванням резерву ЗС РФ (м. Новочеркаськ, Росія) і розвідувальними підрозділами, що діють в інтересах «корпусу», зокрема, російська безпілотна авіація, підрозділи радіоелектронної розвідки і космічна розвідка. Протягом тривалого часу волонтери і хактивісти практично на льоту аналізували отриману інформацію і передавали її українським військовикам.
Частина інформації втратила оперативну важливість і була оприлюднена як нові незаперечні докази російської воєнної агресії, зокрема, використання штатних російських військових безпілотників для ведення розвідки та корегування роботи артилерії окупаційних військ РФ проти України.

Це лише незначна частина досягнень хактивістів Українського Кіберальянсу та волонтерів, які можна розкрити за результатами минулого 2016 року.

Будь-якого російського ведмедя, який вліз до української пасіки,  можна перемогти влучними атаками зграї бджіл. Головне активно діяти, бо на нашому боці правда і вищі сили!

Єднаймося, хай полум’яний 2017 рік принесе ще більше перемог.
Слава Україні!

– InformNapalm

Дякуємо за поширення інформації, це дуже важливо!