Киризлієв Олександр Федорович, народився 14 серпня 1981 року, на даний час – голова Чабанiвської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області.

Читаєш його біографію, і малюється образ практично ідеального управлінця. Все життя працював в селі Чабани на керівних посадах, знає всі місцеві проблеми, і хто, як не він, краще за інших може забезпечити вирішення нагальних проблем.

У 2003 році закінчив Таврійську державну аграрну академію, отримав кваліфікацію інженера-механіка. У характеристиці вказується, що за всі роки роботи він «виявив себе як професійний фахівець в галузі управління, вміє вчасно виявити проблему, знайти правильні шляхи її вирішення і проконтролювати хід виконання поставлених завдань, зарекомендував себе як досвідчений керівник, який користується авторитетом у колег, депутатів , громади ».

Насправді все виглядає зовсім інакше. За блискучими вивісками характеристик і хвалебних статей – кримінальні злочини, корупційні схеми і переслідування журналістів, які намагалися вивести його на чисту воду. Так хто ж такий Киризлієв насправді?

Справжній подарунок для жителів села

Що стосується його політичних поглядів, то Кірізліев в 2010 році став членом Партії регіонів. Варто звернути увагу, що в цьому ж році його призначили на посаду голови ОСББ «Комунальник» в селі Чабани. Просування по партійній лінії вплинуло і на його кар’єру. Киризлієв очолив партійний осередок регіоналів, після чого став директором ВУЖКГ «Чабани» (в 2012 році). До цього часу село перетворилося в селище міського типу, а це не проста зміна букв перед назвою населеного пункту. Це ще і збільшення коштів, що виділяються з бюджету, з усіма наслідками, що випливають для Киризлієва. У тому ж 2012 році його обирають депутатом Чабанiвської селищної ради.

Далі з Киризлієвим відбувається цікава річ. У 2014 році він раптом стає в.о. директора ДП МВС України «Розвиток». Це особливо цікаво, коли стає відомо, що в 2013-2014 році депутат активно підтримував антимайдан.

Вже в 2015 році його обирають головою Чабанiвської селищної ради. Звичайно ж, зупинятися на досягнутому він не збирається і в 2016 році навчається в Національній академії державного управління при президенті України.

За деякою інформацією, насправді «студент» Киризлієв входить в орбіту впливу бізнес-групи міністра МВС Арсена Авакова і наближених до них осіб з числа нинішніх і колишніх керівників «ресурсних» підрозділів МВС: Бабаєва Юханнана Альбертовича, екс-директора ДП МВС України «Інформ-ресурси» і Фархадова Фархада Габіловіча, заступника директора Департаменту управління державного майна і ресурсів МВС України. Всім добре зрозуміло, що в ДП МВС України «Розвиток» Олександр Федорович потрапив зовсім не випадково.

Саме завдяки цим зв’язкам з вищим керівництвом МВС Киризлієву вдається уникати кримінальної відповідальності за вчинення злочинів, пов’язаних з розтратою бюджетних коштів, і зловживання службовим становищем при проведенні державних закупівель. Навіть при повністю доведеному в суді злочині він виходить на свободу, незважаючи на вирок, що передбачає для нього позбавлення волі строком на два роки. Але про це трохи пізніше.

Чим займався Киризлієв, перебуваючи на відповідальних постах

Як відомо, шила в мішку не втаїти, і на світло таки випливли «цікаві» справи. Киризлієв постійно підкреслює, що одним із головних завдань, які поставив перед собою (ще в передвиборній програмі), є будівництво сучасної школи зі спортивним комплексом та басейном в Чабанах.

Це особливо цікаво в світлі того, що стало відомо журналістам програми “Гроші”. Під час перебування його начальником ВУЖКГ в спортшколі організували бар з алкогольними напоями і .. бордель. При цьому жодного тренажера або спортивного снаряда розслідувачі з «Грошей» не знайшли. Вся ця історія сталася в травні 2012 року.

Можна було б сказати, що все це дивовижна випадковість, до якої наш герой не має відношення, але в лютому 2014 року вiн засвітився на отриманні 15 тис. гривень з сім’ї одного з героїв Небесної сотні за те, щоб його поховали на кладовищі селища. Офіційна вартість поховання на місцевому кладовищі для тих, хто не проживав в селищі, становить 15 тис. гривень – саме таку суму заплатили родичі С. Бондарева. Цей скандал став причиною звільнення Киризлієва з посади.

Не обійшлося без скандалу і на наступнiй його посадi. Будучи директором ДП МВС «Розвиток», Киризлієв виявився замішаний в історії з незаконним відчуженням адміністративної будівлі в Подільському районі Києва.

Читайте також:  На Львівщині вшанують пам'ять загиблих у Другій Світовій війні -

У 2014-2015 роках, перебуваючи на посаді директора ДП МВС «Розвиток», він був причетний до незаконного відчуження адміністративної будівлі в Подільському районі Києва.

Ну, а ставши в 2015 році головою Чабанiвської селищної ради і, що називається, дорвавшись до влади, він і зовсім перестав соромитися. Місцеві жителі, а слідом за ними і журналісти називають його царем.

Киризлієв став об’єктом низки гучних журналістських розслідувань. У його послужному списку – незаконне виділення земельних ділянок, корупційні дії, напад на журналістів і перешкоджання їх діяльності.

Притягнення до кримінальної відповідальності і кримінальні справи

Згадаймо про високих покровителів Киризлієва і подивимося на список його кримінальних злочинів – доведених і тих, що поки знаходяться в провадженні в слідчих органах.

Вироком Києво-Святошинського районного суду Київської області від 02.07.2014 суддя Омельченко М.М. розглядала щодо нашого героя матеріал, зареєстрований за номером 12012100200000966, за звинуваченням Киризлієва Олександра Федоровича уродженця с. Житні Гори Рокитнянського району Київської області, українця, громадянина України, що має вищу освіту, працює начальником ВУЖКГ смт Чабани, головою правління ОСББ «Комунальник», одруженого, депутата Чабанiвської селищної ради VI скликання, раніше не судимого, у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України.

Треба сказати, що це стаття вельми специфічна – умисне тілесне ушкодження середньої тяжкості, яке карається виправними роботами на строк до двох років, або обмеженням волі на строк до трьох років, або позбавленням волі на строк до трьох років.

Киризлієв визнаний винним в скоєнні цього кримінального злочину, передбаченого ч. 1 ст. 122 КК України. Йому призначено покарання у вигляді двох років позбавлення волі. Але до в’язниці він так і не сів – від покарання його звільнили на підставі пункту «в» статті 1 Закону України «Про амністію в 2014 році».

А залучили його за цією статтею за те, що він брав участь у побитті журналістів «Схем» – тоді був побитий оператор і зламана апаратура. Справу зам’яти не вдалося. Журналісти дізналися всіх учасників – зробити це було нескладно.

 

На цьому кримінальна кар’єра нинішнього голови селищної ради не закінчилася. Головним слідчим управлінням національної поліції в Київській області розслідуються такі кримінальні правопорушення, де фігурантом є Киризлієв  А.Ф .:

Зловживання службовим становищем. Справу порушено ще в 2017 році і до цих пір не закінчено. Справу було відкрито прокуратурою за численними заявами активістів «Центру протидії корупції» Каленюк і Шабуніна.

КП 42017111200000094, розпочате 23.02.2107 Києво-Святошинської місцевою прокуратурою прокуратури Київської області за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 364 КК України за фактом зловживання своїм службовим становищем посадовими особами Чабанiвської селищної ради під час проведення державних закупівель робіт, а саме капітальний ремонт і будівництво середньої загальноосвітньої школи I-III ступенів, що заподіяло істотну шкоду суспільним інтересам.

При більш пильному розгляді матеріалів справи з’ясовується, що ніяких процесуальних дій з боку працівників прокуратури скоєно не було. В Єдиному державному реєстрі судових рішень немає ніяких згадок про судові рішення в рамках проведення відповідних процесуальних дій в рамках досудового слідства. Це означає, що матеріал просто припадає пилом на полиці. Хто знає, може він чекає свого часу, а може давно знищений. Але те, що ця мотузочка дозволяє робити Киризлієва  слухняним і старанним – абсолютно однозначно, особливо з огляду на те, що він відноситься до категорії раніше судимих.

Як Киризлієв школу будував

Рівно о той же день на Киризлієва заводять ще один матеріал.

КП №12017110000000138, розпочате 23.02.2017 Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Київській області за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 191 КК України.

В ході розслідування встановлено, що 27.09.2016 за результатами проведених відкритих торгів між Чабанiвськю селищною радою Києво-Святошинського району Київської області в особі селищного голови Киризлієва  Олександра Федоровича і ТОВ «Будівельна країна «Вакан» зі статутним капіталом 1 тис грн. Від імені генерального директора Стрельникова Віталія Миколайовича було укладено договір підряду на виконання будівельно-монтажних робіт по об’єкту: «Будівництво ЗОШ I-III ступенів на 24 класи (720 учнів) по вул. Юності, 5 в смт Чабани Києво-Святошинського району Київської області на суму 85000000 грн. терміном дії до 31.12.2018. Відповідно до умов додаткової угоди №4 від 27.09.2016 загальна вартість робіт і обсяг фінансування на 2016 рік склала 16 341 553,05 грн.

Читайте також:  Фінанси, банківська справа та страхування - переваги та особливості навчання

ТОВ «Будівельна країна» Вакан» виконало частину будівельних робіт і набуло матеріали та обладнання на загальну суму 16 341 552,44 грн. Акти були підписані, і в період з 12.10.2016 по 26.12.2016 на рахунок товариства було перераховано бюджетні кошти в сумі 16 341 553,05 грн.

Акти підписував особисто селищний голова Чабанiв Киризлієв А.Ф., від підрядника розписався генеральний директор ТОВ «Будівельна країна «Вакан» Стрельников В.Н.

Встановлено, що в цих актах виконавець вказав факт придбання панелей перекриття загальною кількістю 1513 штук вартістю 1 156 690 грн.

Разом з тим, в ході здійснення виїзду працівниками УЗЕ в Київській області ДЗЕ Національної поліції України на місце проведення будівельних робіт за адресою: Києво-Святошинський район, смт Чабани, вул. Юності, 5, встановлено, що фактична кількість панелей перекриття, які знаходяться на території, значно менше заявлених в актах, при цьому наявні панелі містять ознаки фізичного зносу (тобто не є новими).

Крім того, встановлено, що на момент початку будівельних робіт на зазначеній території знаходився об’єкт незавершеного будівництва – зведений цокольний поверх ЗОШ з перекриттям, побудований раніше, і будівельні матеріали, завезені попереднім забудовником. При цьому посадові особи ТОВ «Будівельна країна «Вакан», перебуваючи в злочинній змові з посадовими особами Чабанiвської селищної ради, включили у вартість виконаних робіт і придбаних матеріалів зазначений об’єкт незавершеного будівництва та матеріали, які перебували на ньому.

Це означає, що посадові особи Чабанiвської селищної ради, перебуваючи в злочинній змові з посадовими особами ТОВ «Будівельна країна« Вакан », склали і підписали офіційні документи з неправдивими відомостями про завищені обсяги фактично виконаних будівельних робіт та придбаних матеріалів. Це дозволило органам Державної казначейської служби України безпідставно перерахувати на користь даного товариства бюджетні кошти у великих розмірах, тим самим зробивши їх розтрату.

Варто розповісти і про підрядну організацію, щоб стало зрозуміло, чому до цих пір не покараний ніхто з тих, хто розкрадав бюджет.

Засновниками ТОВ «Будівельна країна «Вакан» зі статутним капіталом 1 тис. Грн. є Андрій Лобанов та юристи Віталій Стрельников і Денис Осмоловський. Останній спільно володіє адвокатським об’єднанням «Юридичний Центр» з Олексієм Калмиковим, ТОВ «Єдина служба правової допомоги» зі Світланою Осмоловської, Юлією Турчин і Анатолієм Слободяном – колишнім гендиректором «Укрзалізниці» (1997-2000) і екс-начальником Південно-Західної залізниці ( 2000-2002).

Також Осмоловський керує ТОВ «Фінансово-правові дослідження» Світлани Осмоловської, ОО «Правова допомога 3222» та Міжнародним благодійним фондом «Либідь». У 2014 році він висувався в нардепи від ВПО «Україна – єдина країна».

Стрельников є співвласником Вишгородського ТОВ «Дніпро-М» разом з Вікторією Алексєєнко. У 2015 році він балотувався до Київради від Патріотичної партії України.

Отже, ще раз зазначимо, що жоден з учасників цієї угоди не відповів за законом. Справа залишається відкритим. Останнє судове рішення у даній кримінальній справі датується 12.04.2017.

Будівництво школи. Частина друга – ті ж особи

Через широкий розголос вищевказаної справи в ЗМІ Киризлієву довелося розірвати договірні відносини з фірмою-прокладкою ТОВ «Будівельна країна « Вакан » і організувати нову процедуру з проведення публічних закупівель робіт, а саме виконання будівельно-монтажних робіт по об’єкту:« Будівництво ЗОШ I- III ступенів на 24 класи (720 учнів) по вул. Юності, 5, в смт Чабани Києво-Святошинського району Київської області.

Уже в 2018 році Чабанівську селищна рада Києво-Святошинського району Київської області допустив дві фірми до аукціону з будівництва школи очікуваною вартістю 172 140 000 долларiв, про що було повідомлено в системі «Прозорро».

Очікувана вартість робіт була встановлена ​​в розмірі 239 тис. грн. за одне навчальне місце. У той же час, за даними Мінрегіонрозвитку, на час проведення аукціону будівництво шкіл коштувало 86 тис грн. за одне навчальне місце, тобто майже в три рази дешевше. Але ж людина, яка міцно засів на царському троні під покровом вищого керівництва МВС, не обіцяв нікому ні чесності, ні хоча б більш-менш совісті.

Далі події розвиваються ще цікавіше. Людина, над яким завис дамоклів меч у вигляді двох кримінальних проваджень, не тільки не зупиняється, а й нарощує оберти. На оголошений в серпні тендер прийшли два потенційних учасника:

Читайте також:  "Депутатский контроль" обвиняет Коболева в многомиллиардных убытках. Грядет отставка?

Перший – Київське ТОВ «Будівельна компанія « Форум », співзасновниками якої виступають Леонід Гудимов, Дмитро Чурилов, Світлана Чурилова і директор Василь Валентинович Скиба, власники ТОВ « Будівельна фірма «Рембудсервіс» і ТОВ «Форум-Житлобуд»; це особа з такими ПІБ, які були у колишнього керівника ОСББ «Чабанець»; сама ж будівельна компанія має адресу за місцем масової реєстрації по вул. Княжий затон, будинок 16-А, офіс 99.

Другий – ТОВ «Будплюс Сервіс» з м. Вишневе Києво-Святошинського району Київської області (засновник – Володимир Бойко з Умані Черкаської області, директор – Ірина Пріліпіна; остання володіє уманським ТОВ «Граніт», яким керує той же Бойко).

А ось і та сама школа, про яку йде мова. І ви глибоко помиляєтеся, якщо думаєте, що з моменту, коли була зроблена ця фотографія, там відбулися якісь серйозні зміни.

Втім, на сьогодні ніяких перспектив залучити Киризлієва до кримінальної відповідальності немає, адже в його відносинах з чинним міністром внутрішніх справ України нічого не змінилося.

А тепер давайте згадаємо про те, що заведені і кинуті на полицю кримінальні справи можуть бути дуже вигідні міністру. Адже зовсім не випадково саме Киризлієв виявився керівним і, головне, вирішальним працівником в престижному передмісті Києва.

Так, на вимогу Авакова, Киризлієв в грудні 2015 року безоплатно виділив Юханнану Бабаєву 9 соток землі в приміському селі Чабани під житловий будинок. Згадаймо, що це той самий Бабаєв, який з 2016 по 2019 рік був керівником ДП «Інформ-ресурси» МВС. Ще раз підкреслимо, що земля видана абсолютно безкоштовно.

Давній зв’язок Бабаєва з головою сільради Чабанiв Олександром Киризлієвим встановили і підтверджують активісти груп «Чабани SOS».

ДОВІДКА.

Киризлієв Олександр Федорович 14 серпня 1981 народження, в даний час голова Чабанівської селищної ради Києво-Святошинського району Київської області.

Кар’єра:

2010 -2012 – голова ОСББ «Комунальник» смт Чабани

2012-2014 – директор ВУЖКГ «Чабани» смт Чабани

2014-2015 – в.о. директора ДП МВС України «Розвиток»

2015 – обраний головою Чабанівської селищної ради

Громадська діяльність, партійна приналежність:

Киризлієв А.Ф. з 2010 року був членом Партії регіонів, очолював осередок партії в смт Чабани, в 2012 році обраний депутатом Чабанівської селищної ради (партійна приналежність – Партія регіонів), в листопаді 2013 лютому 2014 активно підтримував антимайдан.