Сімейство важких броньованих всюдиходів КрАЗ поповнилося новою, нетиповою для вітчизняного виробника, моделлю колісної формули 4х4. До Урагана, Шрека та Фіони приєднався КрАЗ-Хaлк (Hulk), що має відмінну від представників цієї лінійки конструкцію.

Новий бронеавтомобіль створений на базі всюдихода КрАЗ-5233. Його конструктивна відмінність від побратима 4х4 – КрАЗ-Шрека, – у відсутності рами. Усі агрегати автомобіля закріплені безпосередньо на несучому корпусі.

До 16 тонн (із 18-ти у Шрека) знизилася його повна маса, також помітно зменшилися висота всього виробу і його посадкова висота. Це значно поліпшило ергономіку і експлуатаційні якості машини. Днище бронекорпусу має V-подібну конструкцію, що в разі підриву розсіює силу удару від вибуху, спрямовану на пасажирів. Балістичний захист бронеавтомобіля відповідає рівню 2 по STANAG 4569.

161011_hulk_1

Бронювання виконано таким чином, що куля, випущена під будь-яким кутом до поверхні автомобіля, не проникне всередину, не зустрівши на своєму шляху елементів броні. Крім цього мінімізована можливість прострілу в результаті рикошету.

Протимінний захист – рівень 2а і 2б по STANAG 4569: підрив міни (6 кг в тротиловому еквіваленті) під будь- яким з коліс або днищем автомобіля. Усе скло – багатошарове куленепробивне, внутрішній шар виконаний із подвійного полікарбонату.

Швидкість до 90 км/год бронеавтомобілю КрАЗ-Халк дозволяє розвивати потужний 310-сильний дизельний мотор із турбонаддувом, він же забезпечує високу ефективність роботи при екстремальних температурах від – 45 до + 45 0 С. А механічна дев’ятиступенева коробка передач легко адаптує автомобіль під конкретні умови експлуатації. Автомобіль вміщує 12 осіб екіпажу.

 

КрАЗ-Халк – багатоцільовий броньований автомобіль підвищеної прохідності класу MRАP (mine resistant ambush protected). Він призначений для оперативної доставки особового складу військових підрозділів по всіх видах доріг, бездоріжжю і місцевості, їх вогневої підтримки, для чого оснащений сучасним озброєнням і засобами активної і пасивної захисту, а також транспортування вантажів і устаткування різного призначення.

Читайте також:  Акція біля Офісу Президента була спровокована самим офісом за підтримки міністра внутрішніх справ Арсена Авакова

 

Дебют нового бронеавтомобіля торгової марки «КрАЗ» відбудеться на столичній виставці «Зброя та безпека». Із 11 по 14 жовтня на експозиції ПАТ «АвтоКрАЗ» фахівці компанії більш детально розкажуть про новинку.