Сімейство важких броньованих всюдиходів КрАЗ поповнилося новою, нетиповою для вітчизняного виробника, моделлю колісної формули 4х4. До Урагана, Шрека та Фіони приєднався КрАЗ-Хaлк (Hulk), що має відмінну від представників цієї лінійки конструкцію.

Новий бронеавтомобіль створений на базі всюдихода КрАЗ-5233. Його конструктивна відмінність від побратима 4х4 – КрАЗ-Шрека, – у відсутності рами. Усі агрегати автомобіля закріплені безпосередньо на несучому корпусі.

До 16 тонн (із 18-ти у Шрека) знизилася його повна маса, також помітно зменшилися висота всього виробу і його посадкова висота. Це значно поліпшило ергономіку і експлуатаційні якості машини. Днище бронекорпусу має V-подібну конструкцію, що в разі підриву розсіює силу удару від вибуху, спрямовану на пасажирів. Балістичний захист бронеавтомобіля відповідає рівню 2 по STANAG 4569.

161011_hulk_0

161011_hulk_1

Бронювання виконано таким чином, що куля, випущена під будь-яким кутом до поверхні автомобіля, не проникне всередину, не зустрівши на своєму шляху елементів броні. Крім цього мінімізована можливість прострілу в результаті рикошету.

Протимінний захист – рівень 2а і 2б по STANAG 4569: підрив міни (6 кг в тротиловому еквіваленті) під будь- яким з коліс або днищем автомобіля. Усе скло – багатошарове куленепробивне, внутрішній шар виконаний із подвійного полікарбонату.

Швидкість до 90 км/год бронеавтомобілю КрАЗ-Халк дозволяє розвивати потужний 310-сильний дизельний мотор із турбонаддувом, він же забезпечує високу ефективність роботи при екстремальних температурах від – 45 до + 45 0 С. А механічна дев’ятиступенева коробка передач легко адаптує автомобіль під конкретні умови експлуатації. Автомобіль вміщує 12 осіб екіпажу.

 

КрАЗ-Халк – багатоцільовий броньований автомобіль підвищеної прохідності класу MRАP (mine resistant ambush protected). Він призначений для оперативної доставки особового складу військових підрозділів по всіх видах доріг, бездоріжжю і місцевості, їх вогневої підтримки, для чого оснащений сучасним озброєнням і засобами активної і пасивної захисту, а також транспортування вантажів і устаткування різного призначення.

Читайте також:  Когда закончится война? План уже готов и лежит на столе глав 5 государств

 

Дебют нового бронеавтомобіля торгової марки «КрАЗ» відбудеться на столичній виставці «Зброя та безпека». Із 11 по 14 жовтня на експозиції ПАТ «АвтоКрАЗ» фахівці компанії більш детально розкажуть про новинку.