Кременчуцький стальзавод відновлює виробництво вагонного литва

ПАТ «Кременчуцький сталеливарний завод» (КСЗ) на початку грудня відновить випуск великого вагонного литва. Про це в інтерв’ю «Кременчуцької газеті» розповів директор КСЗ Віктор Самусенко.

За його словами, завод 7 листопада запустив термічний цех, а з 5 грудня запалить піч і приступить до випуску великого лиття.

“На сьогоднішній день йде пожвавлення ринку вагонобудування, відбуваються зміни на «Укрзалізниці». Її нове керівництво говорить про необхідність будівництва нових вагонів. Прозвучала цифра замовлення на 2017 рік – 6300 нових вантажних вагонів і 23 тисячі вагонів планують відремонтувати. З практики – кожен третій ремонтний вагон вимагає заміни ходової частини, а це ще близько 7 тисяч комплектів. Склавши всі разом, отримаємо потребу від 13-14 тисяч вагонокомплектів. Ми готові до цього. Тому підприємство відновило роботу “, – зазначив Самусенко.

Топ-менеджер відзначає, що альтернатива вагонобудівників – закупівля вагонного литва або у ПрАТ «Азовелектросталь» (Маріуполь, входить до групи «Азовмаш»), яке простоює, або у закордонних виробників.

Планується виробляти кілька сотень вагонокомплектів в місяць. З урахуванням сформованого портфеля замовлень не виключено, що завод працюватиме не як планувалося раніше – 3 місяці, а 6 або навіть 12, і не в одну, а в кілька змін.

“Вже є серія виграних тендерів. До кінця року наберемо необхідний портфель замовлень”, – переконаний директор КСЗ.

Станом на 1 жовтня 2016 року у підприємстві працювало 947 чоловік, за жовтень-грудень планують прийняти ще більш 1 тисячі чоловік.