Місцеві мешканці на окупованих гібридними російськими військами українських територіях продовжують, ризикуючи своїм життям та здоров’ям, передавати важливу розвідувальну інформацію, фото і відеодокази присутності новітньої російської техніки на Донбасі. 

Сьогодні волонтери міжнародної розвідувальної спільноти InformNapalm  публікують унікальне відео, зняте взимку 2019 року в окупованому м. Макіївка, Донецька область. У кадр відео потрапила машина сучасного російського комплексу радіорозвідки «ТОРН». Волонтерам InformNapalm неодноразово вдавалося ідентифікувати цей комплекс на Донбасі, починаючи з 2015 року. Ми знаходили фото техніки у профілях бойовиків, проводили геолокацію і публікували координати розміщення російських комплексів «Торн» біля Донецького аеропорту та на військовій базі бандформування «Спарта» в м. Донецьк. Проте на відео комплекс потрапив вперше.

Відео з Макіївки, січень 2019

Це відео зняте місцевим мешканцем Макіївки у січні 2019. Але вперше публікується тільки зараз в скороченому варіанті, в розпорядженні спільноти InformNapalm є повна версія відео, проте редакція перед публікацією прийняла рішення скоротили його з метою захисту свідків, бо в кадр потрапляли інші люди. На відео видно, як машини російського комплексу «ТОРН» рухаються у м.Макіївка по вулиці Героїв Сталінграду в напрямку вулиці Мануїльського (карта Google).

Для порівняння елементів комплексу ми використали зліва фото з наших попередніх публікацій про комплекс «ТОРН», а справа – стопкадр із представленого сьогодні відео.

Нагадаємо, що 10 лютого 2019 в звіті Спеціальної моніторингової місії ОБСЄ також з’явилася інформація, що новітній російський комплекс радіорозвідки “ТОРН” на шасі вантажівки КАМАЗ був помічений поблизу житлового будинку в Новогригорівці.

А в липні 2019 в мережі з’явилося відео як один з підрозділів ЗСУ 29 червня 2019 знищив комплекс радіорозвідки “ТОРН” поблизу населеного пункту Майорове, Донецька область. Волонтери InformNapalm провели факт-чекінг інформації про знищення комплексу та визначили точні координати знищення російських систем: 47°29’50.2″N 37°58’31.6″E.

Читайте також:  Прокурор, який ініціював блокування українських ЗМІ, зберігає готівкою десятки тисяч доларів

Нагадаємо, що в липні 2019 мешканці окупованого Донбасу також надали волонтерам InformNapalm унікальні фото російського комплексу 1Л259 «Зоопарк-1». Унікальність фотографій, які передали мешканці Макіївки полягала в тому, що це був перший з відомих випадків фіксації не окремих машин, а всього комплексу, до складу якого входить: радіолокаційна станція 1Л259 на шасі МТ-ЛБу, машина технічного обслуговування (МТО, 1І30) на автомобілі Урал-43203 для проведення регламентних і ремонтних робіт, електростанція ЕД30-Т230П-1 РПМ1 на причепі 2-ПН-2.

Ця публікація стала потужним інформаційним приводом, отримала значне поширення у ЗМІ та соціальних мережах, а в коментарях була відмічена велика активність російських тролів, які висловлювали найбільше обурення, що місцеві мешканці окупованих територій Донбасу передають дані про переміщення російської техніки.

ВИСНОВОК

Росія продовжує постачати озброєння і використовувати на окупованому Донбасі свою новітню військову техніку. Про це свідчать не тільки фотодокази в соцмережах російських бойовиків та звіти СММ ОБСЄ, а і фото та відео, які передають українським волонтерам місцеві мешканці.  Волонтери InformNapalm дуже вдячні місцевим мешканцям окупованої Макіївки, що вони звернулися до нас і передали важливі відеодокази російської військової агресії проти України. Ваші фото та відео також наближають російських солдат та офіцерів до лав підсудних у міжнародному трибуналі.

Разом переможемо. Все буде Україна.

informnapalm.org