ВСУ фінансування

На розробку і закупівлю нового озброєння для українських військових цього року планується виділення близько 9 мільярдів гривень.Про це Президент Петро Порошенко повідомив під час оперативного збору керівного складу ЗСУ.«Цього року на розробку і закупівлю нових та модернізованих зразків озброєння та військової техніки передбачено виділити близько 9 мільярдів гривень. Україна ніколи цього не робила. І завдання вам, товаришу Міністре оборони, іншим керівникам силових структур — забезпечити надійний та ефективний контроль за використанням кожної копійки фінансового ресурсу, який в ці скрутні часи виділений державою», – сказав Петро Порошенко.

«Оборонне замовлення більш, ніж скромне, у вимірі світових цін та у порівнянні з витратами агресора. Але доволі відчутне для українського бюджету та для українських платників податків», – додав Глава держави.

Безумовним пріоритетом на поточний рік Президент назвав відновлення надійної системи протиповітряної оборони, створення потужного ракетного щита України, нарощування бойового потенціалу авіації, артилерії, виробництво боєприпасів, розвиток систем телекомунікацій, автоматизованих систем управління військами і розвідки.

Глава держави також доручив продовжити і пришвидшити реформу продовольчого забезпечення і завершити перехід на нову систему харчування всієї армії не пізніше 2019 року.

Для потреб ЗСУ було поставлено близько 2,5 тисяч зразків нового, модернізованого та відремонтованого озброєння та військової техніки. Ще близько 15 тисяч одиниць – відремонтовано силами ремонтних бригад самих військових частин, поінформував Президент про результати роботи у минулому році.

Також у 2016-му було проведено понад 500 навчань на території України, до яких були залучені інструктори з армій наших іноземних партнерів. Президент подякував їм за допомогу у формуванні нового українського війська. «Це вже інша армія. Вона по-іншому воює. І це яскравий приклад ефективності нашої співпраці. Насправді, зараз часом вже не стільки вони навчають нас, скільки вже тренуються і навчаються нашому бойовому досвіду ведення бойових дій і дій в рамках гібридної війни у нас. Бо хто ще, крім нас, має такий досвід «спілкування» з росіянами?», – зауважив Петро Порошенко.

Читайте також:  До лав ЗСУ планують призвати 4 тисячі офіцерів запасу

Глава держави повідомив, що у 2017 році при проведенні багатонаціональних навчань основні зусилля будуть зосереджені на підвищенні бойової готовності підрозділів Збройних Сил України та підвищенні рівня взаємосумісності наших військових підрозділів з підрозділами держав – членів НАТО.

Президент також підкреслив, що Україна беззастережно підтримує і вітає зусилля НАТО щодо посилення східного флангу Альянсу, захисту його країн-членів від ворожих зазіхань, зазіхань Російської Федерації. «У Мюнхені я ще раз поспілкувався з Президентом Литви Далею Грібаускайте, Президентом Польщі Дудою, інших країн, де посилені і розміщені ці підрозділи. І можу сказати, що оцінка цих дій надзвичайно позитивна з боку країн, де посилюється східний фланг», – сказав Петро Порошенко.