Як тільки загострюється ситуація десь на периферії, так одразу ж надходить шквал повідомлень про обстріли та вибухи у Донецьку

Час від часу основну увагу приковує до себе так звана “столиця” так званої “ДНР”. Причому, приковує повідомленнями про те, що Збройні сили України обстрілюють Донецьк, українські ДРГ підривають інфраструктурні об’єкти і мало не ведуть рукопашні бої на території міста з “доблєсними ополчєнцами”.

І якщо у бої на лінії ДАП – Спартак – ЯБП між ЗСУ і російсько-терористичними військами ще можна повірити (всі три вищезазначених пункти станом на сьогодні перебувають під контролем терористів), то у бойові дії на території Донецька віриться слабо.

До того ж добре видно, що бої відбуваються по периметру міста, мають чітко-виражений позиційний характер і не передбачають просування української армії в Донецьк.

Також ні для кого не секрет, що великі міста можна або брати штурмом, зруйнувавши їх у процесі майже до основ, або брати у кільце і примушувати терористів здатись. Україна не така багата країна, щоб потім відбудовувати з нуля цілі обласні центри, тому для нас є прийнятним лише другий варіант. Виходячи з цього, інформація про діяльність ЗСУ на території міста віддає фейковістю.

Але сам факт обстрілів Донецька сумнівів не викликає – надто багато повідомлень про це від місцевих жителів нейтрального чи навіть проукраїнського спрямування. Плюс фото і відео в мережі присутні у достатній кількості.

Залишилось лише з’ясувати: хто саме здійснює ці обстріли.

Місцеві жителі за характером воронок у землі навчились розрізняти напрямок прильоту снаряду і не соромлячись, відкритим текстом пишуть про те, що Донецьк обстрілюють переважно зі Сходу і Півдня.

А буває й таке, що місцеві жителі самі “викупають” джерело обстрілів їх будинків. Так, наприклад, жителі Київського району Донецька 24 лютого вичислили і викинули в інтернет координати вогневої точки на західній околиці міста, направлену на схід… Це шахта “Жовтневий рудник” у Донецьку, яку контролюють терористи, а справа на фото видно залізничний вокзал.

А ось зовсім свіжі фото обстрілу житлового будинку на вулиці Колгоспній у Донецьку. Як зазначають місцеві жителі – це східна сторона будинку (власне, на задньому фоні за будинком навіть видно захід сонця).

Виходячи з цього, версія обстрілу терористами окупованих ними ж територій є найбільш логічною, а отже – ймовірною. І найголовніше те, що це вже починають розуміти самі жителі Донбасу.

Читайте також:  Украинская авиация разгромила несколько командных пунктов РФ

Очевидно, що терористи всерйоз побоюються українського вторгнення, тому “підігрівають” таким способом антиукраїнські настрої в місті.

Але є й інша версія. Також не є таємницею, що до останнього часу власність Ріната Ахметова на Донеччині ніхто не чіпав. Однак, в світлі останніх подій, терористи зовсім “злетіли з котушок” і почали дерибанити все підряд. Так 13 березня вони захопили в окупованому Донецьку два елітних готелі, які належать Ахметову і працювали в українському правовому полі – “Донбас Палас” і “Парк Інн”. А раніше, 28 лютого, бойовики “ДНР” блокували роботу гуманітарного фонду Ріната Ахметова на стадіоні “Донбас Арена”.

Тому не виключено, що обстрілами інших районів Донецька бойовики банально хочуть створити інформаційну завісу – “ширму”, під прикриттям якої вони зможуть не так помітно дерибанити те, що ще не роздерибанено. А потім можна буде спихнути все на артилерію ЗСУ.

depo.ua