Микита Ізмайлов зайнятий відмиванням брудних грошей, принципи протидії відмиванню грошей AML та FATF

У «Дзеркалі тижня» сьогодні вийшла стаття «Дикий гемблінг» про те, як легалізували шахрайство у гральному бізнесі, де вказані критерії FATF. Автор прямо не називає компанії та особи, проте вони й так на слуху.

Керуючий партнер БК Parimatch Микита Ізмайлов, який кілька років пропрацював у цій великій компанії, зрозумів, що великі гроші відмиваються на власних платіжних системах, тому вирішив зайнятися таким прибутковим «бізнесом». Тим паче легальним цей «бізнес» став лише цього року, а до цього багато років використовувалися сумнівні платіжні системи для прийому нелегальних платежів через сайт БК, оскільки букмекерська діяльність була заборонена в Україні з 2009 року.

Для цієї мети було зареєстровано кіпрську компанію N1 Management Company, яка нібито допомагає FinTech компаніям виходити на ринок і збільшувати прибуток. На сайті цієї компанії не вказано керівництво, немає телефону та профайлів у соцмережах. Проте, у ЗМІ та на своїй сторінці Facebook Ізмайлов значиться як творець першого інвестфонду для фінтех-стартапів N1.

Найвідоміший публічний актив цієї компанії Sportbank (ТОВ «Спортбенк»), який, за словами Ізмайлова , створювався спочатку під клієнтів Паріматч. Решта «бізнесу» – проста «дах» для дрібних компаній, пов’язаних із прийомом платежів від букмекерської діяльності та видачею онлайн-кредитів, тобто просто «відмиванням» коштів.

До речі, показники ТОВ “Спортбенк” за 2020 рік нульові: дохід 15 тис. грн., збиток 200 грн.

Серед партнерів N1 Management Company система для прийому HIGHRISK платежів (незаконні букмекери тощо) paymega.io та така сама система asquad.io.

Всі ці та інші псевдоплатіжні системи, які використовує Микита Ізмайлов, акціонери та топ-менеджмент Париматч для переведення в готівку коштів від букмекерської діяльності, створені фіктивно не мають жодної популярності, у тому числі з соцмережами і на самі сайтах немає даних про керівництво та контактних осіб, а лише зворотна форма зв’язку.

Читайте також:  Бандиты из верхушки «ДНР» подняли коммуналку и отменили льготы пенсионерам. А деньги как всегда в карман.

Серед компаній із видачі кредитів – Качай Гроші та Money4YOU, через які також відмиваються гроші від букмекерської діяльності.

Микита Ізмайлов також власник кількох компаній , у тому числі з видачі кредитів Money4YOU (ТОВ «Маніфою»), ТОВ «Вестпоін Інвест» та інших.

Також у Микити Імайлова є компанія з харчування EAT EASY, раніше це був спільний бінес із дружиною, проте тепер він основний акціонер через кіпрську прокладку Алоєлена Трейдінг Лімітед.

У сухому залишку маємо не інвестфонд для фінтех-стартапів N1, а набір фінансових прокладок для прийому платежів та компаній із видачі кредитів, а також збиткової компанії зі здорового харчування самого Микити Ізмайлова, а також кількох його партнерів, серед яких Денис Саприкін. Залишається питання: куди дивляться українські правоохоронці, фінансові регулятори, а також AML та FATF.