Деякі вироби журналістам так і не показали – їх виробництво є секретним. Серійний випуск почнуть вже у 2019 році

Нові радіолокаційні станції президент передав радіотехнічним бригадам Збройних сил України. Устаткування створили працівники Запорізького науково-виробничого комплексу “Іскра”

Одразу з підприємства три радіолокаційні станції вирушили в різні підрозділи ЗСУ. Військам протиповітряної оборони сертифікати на техніку вручив особисто президент. Мобільні комплекси призначені для виявлення цілей на низьких і середніх висотах. Передає Національний Промисловий Портал, з посиланням на прес-службу президента України.

За період з 2014 по 2017 рр. підприємство виробило і здало в експлуатацію 32 одиниці військової техніки, яка користується попитом в Україні та за її межами. Станом на травень 2018 року чисельність співробітників НВК «Іскра» становить 3253 людини.

Запорізьке підприємство в присутності президента передало українським бійцям радіолокаційні станції, які призначені для контролю повітряного простору. Серед переданих радіолокаційних станцій – одна з останніх розробок «Іскри» – 79К6, яка вже використовується в ЗСУ. Це рухома трикоординатна радіолокаційна станція кругового огляду, яка дозволяє виявляти повітряні цілі на відстані до 400 км, надавати їх координати засобів протиповітряної оборони для негайної реакції та знищення противника.

Також військові отримали модернізовані радари 36Д6, які призначені для виявлення цілей на малих і середніх висотах в умовах впливу активних і пасивних перешкод з видачею координатної та трасовому інформації.

У свою чергу, глава держави вручив три сертифікати відповідності 1-й, 14-й і 138-й радіотехнічним бригадам Повітряних Сил ЗСУ.

Також виробничий комплекс “Іскра” представив нові розробки, які повинні в перспективі зміцнити обороноздатність Збройних сил.