Обклеювання авто плівкою — сьогодні одна з найпопулярніших послуг у детейлінгу автомобілів. Так було не завжди: донедавна вона не користувалась особливою популярністю, в основному, через високу ціну матеріалу та недотримання технології обклеювання. Через це плівка доволі скоро втрачала свій презентабельний вигляд та захисні властивості.

Однак зараз це повністю змінилось, і кожний другий власник авто намагається захистити свого залізного коня за допомогою плівки. Найбільшим попитом користується вінілова та поліуретанова плівки. У чому їх різниця? Давайте розбиратись разом.

ВІНІЛ ПРОТИ ПОЛІУРЕТАНУ

Вінілова плівка в основному призначена для декоративних цілей. Спочатку її використовували у виготовленні рекламних вітрин, щоб уберегти зображення на них від впливу дощу та сонця. Однак згодом її почали задіювати і у детейлінгу, а саме — для надання автомобілю індивідуальності та яскравості. З її допомогою можна змінити колір автівки, виділити окремі елементи дизайну, надати глянцевого блиску або навпаки — зробити кузов матовим. Також вінілова плівка має деякі захисні функції, тому здатна вберегти автівку від дрібних пошкоджень.

Окрім вінілової, існує також поліуретанова захисна плівка на авто. Її створили задля захисту військової техніки в операціях у пустелі, а згодом застосували і в автомобільній сфері.

Поліуретанова антигравійна плівка на авто є повністю прозорою, а отже, не змінить колір авто і позбавить вас необхідності сплачувати штраф за таку зміну. Вона пластична, схожа за своєю структурою на гуму, тому має властивість розтягуватись та гасити силу ударів дрібного каміння, гравію, піску, гілок та інших дорожніх сюрпризів. Якщо сама плівка при цьому пошкодиться, її дуже легко повернути у початковий стан — достатньо просто нагріти. Антигравійна плівка також має гідрофобні властивості, що буде дуже в нагоді восени та взимку та дозволить захистити кузов від утворення іржі. Також до складу плівки входить неактивний елемент дуотан, який захищає поліуретан від взаємодії з хімічними реагентами, що дозволяє надовго зберегти первісний вигляд та захисні властивості плівки.

Читайте також:  Рік за роком ми відходимо від імперського “побєдобєсія” до європейської традиції пам’яті, – Порошенко -

ОБИРАЄМО ПЛІВКУ

То що ж обрати для обклеювання авто захисною плівкою? Давайте порівняємо.

І вінілова, і поліуретанова плівки використовуються для захисту лакофарбового покриття автомобіля від сколів та вм’ятин, а також агресивного впливу навколишнього середовища. Проте є і розбіжності.

  • Рівень захисту: вініл більш тонкий, а значить, і вразливіший. Він здатний захистити кузов лише від дрібних подряпин та ушкоджень, його легко порвати.
  • Чутливість до температури: вініл твердне на морозі, що негативно впливає на його захисні властивості. Поліуретан у цьому плані більш стійкий та надійний.
  • Зовнішній вигляд: вініл пропускає пил і бруд, що з часом призводить до пожовтіння і зміни кольору на контрасті з рештою кузова. Поліуретан, у свою чергу, покривається лаком і перешкоджає проникненню бруду, залишаючись прозорим весь термін своєї служби.
  • Термін експлуатації: вініл у середньому служить три роки, а поліуретан – п’ять.