Хоч і президент Білорусі Олександр Лукашенко публічно переконує, що не планує виїжджати з країни, оточення розглядає можливість його втечі до Росії та вже говорило про це з Кремлем.

Про це повідомляє Bloomberg з посиланням на двох людей в Москві, які ознайомлені з ходом перемовин.

До такого плану у Лукашенка готуються у випадку, якщо він втратить владу. Видання також зазначає, що Мінськ вже зробив поступки та 14 серпня звільнив 33 російських найманців приватної військової компанії «Вагнер», яких звинувачували в організації безладів в країні.

Розмова Лукашенка з Путіним

Те, що Лукашенко готовий іти на поступки Кремлю, випливає і з його розмови з Путіним, яка відбулась сьогодні, 15 серпня.

У ній президенти висловили свою впевненість, що проблеми в Білорусі скоро вирішаться: «головне, щоб цими проблемами не скористалися деструктивні сили, які хочуть нашкодити взаємовигідній співпраці двох країн в межах союзної держави».

В розмові Путін також подякував Лукашенку за звільнення «вагнерівців».

В телевізійному звернені перед телефонним дзвінком Лукашенко назвав протести «іноземною інтервенцією», яка може загрожувати й Росії.

«Захист Білорусі сьогодні це не менше, ніж захист усього нашого простору, союзної держави. Це приклад іншим, якщо білоруси не витримають, ця хвиля (протестів — ред.) піде туди далі. Тому за нас так вчепилися», — сказав Лукашенко.

Водночас перед виборами стосунки між президентами Білорусі та Росії охололи, а Лукашенко звинувачував Москву у зовнішньому втручанні.

А ще напередодні головредка пропагандистського інформаційного агентства «Россия сегодня» і керівниця телеканалу «Russia Today» Маргарита Симоньян натякнула, що Росії треба ввести своїх військових у Білорусь, де люди кілька днів поспіль протестують проти авторитарного президента Олександра Лукашенка.

Що відбувається у Білорусі

Читайте також:  Информационная война: Россия создала целую армию интернет-троллей (ВИДЕО)

9 серпня в Білорусі відбулися вибори президента. За остаточними результатами, за чинного главу держави Олександра Лукашенка (він 26 років на посаді) нібито проголосували 80,1% виборців, а за опозиційну кандидатку Світлану Тіхановську — 10,1%.

Незгодні з результатами люди щодня виходять на акції протесту в різних містах Білорусі. Силовики жорстоко придушували ці акції, застосовуючи водомети, світлошумові гранати та гумові кулі. 13 серпня протести відбулися мирно, влада змінила тактику і припинила жорстоко придушувати акції. Також страйкувати почали працівники великої кількості місцевих підприємств.

Загалом влада затримала приблизно 7 тисяч людей. У ніч із 13 на 14 серпня людей почали масово випускати.

14 серпня на державних підприємствах Білорусі співробітники продовжили виходити на страйки, акції протесту не припиняються. Люди вимагають проведення чесних виборів, звільнення ув’язнених та відставки Лукашенка.

Сама Тіхановська 11 серпня виїхала з країни до Литви. Також в мережі з’явилося відео, де вона закликає людей не протестувати. У її штабі заявили, що звернення вона записала під тиском білоруських силовиків.

Чоловік Тіхановської Сергій перебуває під арештом. Незареєстрований кандидат у президенти Білорусі Валерій Цепкало заявляв, що на неї тиснули через її чоловіка.