В червні у Києві розпочалась заключна конференція з визначення основних умов контракту щодо передачі катерів класу Island від США для України. З боку США на зустрічі присутні представники Берегової охорони США та Військово-Морських Сил США.

Раніше було озвучено, що делегація від США прибуде в Україну в травні цього року на якій з командуванням Військово-Морських Сил Збройних Сил України буде опрацьовано остаточну редакцію документа. Після погодження його американською стороною він буде офіційно підписаний.

 

Вперше про можливість передачі Україні американських 30-метрових катерів «Айленд» заговорили ще в 2014 році – після анексії Криму.

 

Екіпаж кожного катеру складає 18 осіб, з яких 3 – офіцери.

 

Короткі технічні характеристика катерів:

 

Водотоннажність: 168 тон

Довжина: 34 метри

Ширина: 6.4 метри

Осадка: 2 метри

Швидкість: 29.5 вузлів

Автономність: 5 діб

Дальність плавання: 3.300 миль

 

На початку березня 2017 року контр-адмірал ВМС України Андрій Тарасов в ефірі одеського телеканалу розказав, що тривають переговори і щодо передачі Україні кораблів та суден зі складу військово-морських сил країн НАТО. Зокрема, вже на фінішну пряму вийшли домовленості щодо передачі з боку США кораблів типу “Айленд”. Тарасов звернув увагу на те, що кораблі у флотах країн НАТО утримуються в належному стані, тож навіть 20-річні одиниці не втрачають своєї боєздатності.