День міжнародної солідарності трудящих відзначають сьогодні у багатьох країнах світу. Якщо в середині 19 століття, коли започаткували це свято, головною вимогою був 8-годинний робочий день, то сьогодні – це  прагнення профспілок збільшити заробітну плату та поліпшити умови праці, а також привід піару для лівих сил.Розглянемо, як відзначили 1 травня “масовими” маршами й мітингами міста України та світу.

Перше травня (Свято праці , Свято Весни і Праці , День міжнародної солідарності трудящих) – відзначається в багатьох країнах і територіях світу. В Росії 1 травня відзначається як Свято Весни і Праці. В Україні в цю дату,  як і раніше відзначають День міжнародної солідарності трудящи]. У Казахстані в цей день відзначається Свято єдності народу Казахстану, а в Білорусії, Киргизії, Китаї, Пакистані та Шрі-Ланці святкують День праці .У США свято з такою ж назвою, День праці (англ. Labor Day), відзначають в перший понеділок вересня, а в Японії «День подяки праці» відзначається 23 листопада. Дні, присвячені праці та трудящим, існують в 142 країнах світу, але не всі вони, як уже зазначено, святкуються саме 1 травня та під червоним прапором.  В СРСР Перше травня було святом робітників. Згідно Леніну, робочі в цей день святкують  «своє пробудження до світла і знання, своє об’єднання в один братський союз для боротьби проти всякого гноблення, за соціалістичне устрій суспільства. » – саме такі гасла від різних організацій звучать і сьогодні.

В 2016 році в Україні на організовані лівими силами заходи з нагоди Міжнародного дня солідарності трудящих в деяких містах.

В окупованому Донецьку, 1 травня, в честь «свята весни і праці» відбулась «радянська» хода і мітинг, організовані  незаконною організацією «ДНР. Кілька тисяч учасників маршу пройшли від Музичного парку до площі ім. Леніна під банерами з назвами своїх профспілок, підприємств і установ. Цікаво, що всі назви були надруковані на нових банерах і плакатах, ‒ переважно, з символікою угруповання «ДНР». На плакатах були гасла «За профспілковий рух», «В єдності наша сила», «Нам піднімати Донбас» та інші. Організаторами ходи виступили незаконний громадський рух «Молода республіка» і сепаратистська «партія» «Донецька республіка». Дані організації підпорядковані угрупованню «ДНР» і виступають ініціаторами всіх пропагандистських мітингів та інших заходів на окупованій території.

Варто також додати, що в мирний час, 1 травня в місті традиційно ходу влаштовувала Комуністична партія України.

Два роки тому комуністи провели небагатолюдну ходу. Після цього до мітингувальників приєдналися проросійськи налаштовані активісти, які штурмували будівлю МВС в місті, проте в той день вони захопили будівлю обласної прокуратури.

луганськВ окупованому  Луганську  також пройшов мітинг на честь “дня солідарності трудящих”. “Кілька тисяч людей вийшли на центральну площу міста вже під прапорами незаконної організації “ЛНР”, у деяких в руках були прапори Російської Федерації, а також незаконного руху “Світ Луганщині”. Також відбувся святковий парад, в якому брали участь творчі колективи. Центральною вулицею Луганська проїхав військовий автомобіль, в якому сидів “шахтар” з відбійним молотком, а також “робочий” і “колгоспниця”, які тримали у руках серп і молот.

Читайте також:  В 488-м полку РФ в Луганской области взбунтовались 70% мобилизованных

київУ Києві на мітингу з нагоди Міжнародного дня солідарності трудящих зібралося близько 30 осіб. Присутні на площі Івана Франка мітингувальники розгорнули червоне полотнище з написом “Нет войне между народами. Мира между классами”. Також тримали плакати “Соціальний рух”, “Червоне світло офшорів”, “Нові тарифи – старі зарплати”, “Олігархи паразити не дають вільно жити”, кілька червоних прапорів із нанесеною на них емблемою Євросоюзу і портретом Че Гевари.

житомир2В центрі Житомира , біля площі Соборної,  також пройшов мітинг на честь Дня солідарності трудящих .

Присутні тримають транспаранти і плакати з критикою уряду і червоні прапори з написом « Наша мета соціалізм » .

До обласного центру приїхав лідер забороненої Компартії Петро Симоненко , який виступив перед кількома десятками людей , які прийшли на мітинг . Попередньо, 6 квітня лідера українських комуністів, СБУ допитувала 10 годин в справі можливого його обрання до президії пленуму Комуністичної партії Російської Федерації, а також його коментарі, в яких міститься заклик до злочинів проти засад національної безпеки України.

Колишній депутат міськради від КПУ Зінаїда Стрякіна привітала всіх з Великоднем і в побажанні процитувала Тараса Шевченка « борітеся – поборемо » .

харківУ Харкові заборонили комуністам проводити мітинг 1 травня.“Засідання погоджувальної комісії з цього питання пройшло 22 квітня в Харківській міській раді. Тоді перший секретар обкому КПУ Алла Александровська запевнила, що партія в будь-якому випадку виконає рішення суду. Тому провели «Мітинг комуністів» 27 квітня на площі Конституції, приурочений до 1 травня.

У Криму на 1 травня на мітингу вимагали зарплат і справедливості. В окупованому Росією Севастополі пройшов мітинг, де кримчани вимагали зниження комунальних платежів.крим

Марш в основному був організований силами місцевих комуністів. Пройшли також учасники Севастопольської асоціації профспілок, працівники Севастопольського державного університету, члени партії ЛДПР, члени організації “Діти війни Росії”, ветерани. Загальна кількість учасників, у порівнянні з минулими роками, була невеликою.

миколаївУ Миколаїві на мітингу комуністи критикували владу та прославляли СРСР – близько 30 осіб- поклали квіти до памятника “Робочим Миколаїва”.

В Херсоні організатором події 1 травня виступив так званий «Антифашистський комітет». Там зібралося 48 комуністів, яких охороняло 40 поліцейських.

В Москві відбулися хода і мітинг. Колона під червоними прапорами пройшла від Жовтневої до Театральної площі столиці . Вели мітинг перший секретар Московського міськкому КПРФ , заступник Голови ЦК КПРФ , депутат Держдуми В.Ф. Рашкин і секретар Московського міськкому КПРФ , депутат Держдуми В.Р. Родін, Голова ЦК КПРФ Г.А. Зюганов.москва

Читайте також:  ВСУ выстредами М777 разгромили батарею самоходных гаубиц 2С3 «Акация» российской армии (ВИДЕО)

У Львові марш,який мали намір організувати “Автономний опір” за підтримки “Чорного світанку” спробував зірвати “Правий сектор” та назвав організаторів соціального маршу “необольшивиками” і “пятою колоною” Москви.

Учасників двох маршів – маршу з метою українців відстояти свої соціальні права і солідаризуватися, організованого “Автономним опором”, та маршу за підтримання правопорядку, організованого “Правим сектором Львівщини” – відгородив кордон міліції.

Як повідомила представник “Автономного опору” Ярина Волошин, метою заходу є привернути увагу львів’ян до того, що влада приймає антинародні закони, і закликати людей боротися за свої соціальні права. У той час, на місце події прийшли бійці українського Добровольчого корпусу “Правого сектору” та представники “Правого сектору Львівщини.

Як заявив командир 2-го запасного батальйону ДУК “Правий сектор” Тарас Хамер, вони мають намір “не допустити необольшевистского реваншу в місті Лева”.

“Вони (“Автономний опір”) “ліві”, вони сповідують соціалістичні анархічні погляди, є фактаж, що це п’ята колона, рука Москви. Вони хочуть чинити бешкет і показати, що вони можуть вільно марширувати”, – зазначив Хаммер.

одессаВ Одесі, 2 травня відбувся мітинг на Куликовому полі з вшануванням пам’яті  загиблих у місцевому Будинку профспілок під час масових заворушень 2 травня2014 року. Перед Будинком профспілок посилені заходи безпеки, вхід можливийлише через металошукачі. Проте, пролунало повідомлення про замінування та найдено три гранати.

турціяУ Стамбулі поліція застосувала сльозогінний газ і водомети для розгону близько 150 демонстрантів мітингу комуністів, коли ті скандували “Геть фашизм” і “Хай живе 1 Травня”, намагаючись пройти в бік головної площі міста Таксім.

Як повідомляє офіційне інформаційне агентство «Anadolu», щонайменше 40 людей були заарештовані.

париж2У Парижі на першотравневих демонстраціях сталися сутички між поліцією і протестувальниками, є постраждалі. Демонстранти протестували проти змін до трудового законодавства.

Поліція також застосувала сльозогінний газ, після того як демонстранти почали закидати її пляшками і камінням.Повідомляється, що під час заворушень 20 поліцейських отримали травми. А загалом в акції взяли участь близько 300 протестувальників.

Хочеться звернути увагу на те, що в Україні лояльніше відносяться до демонстрантів і мирно вирішують подібні ситуації: “По всій країні закінчилися «масові першотравневі демонстрації комуно-лівих. Пройшли тихо – без ексцесів і шуму, із заздрістю поглядаючи на людей з великодніми кошиками з пасками і в ошатних вишиванках”, – написав Аваков у своєму «Фейсбук».

Отже, висновок один: усі «першотравневі марші» 2016-го року організовані  як не комуністами, то їх відгалуженнями, які керуються з Москви. При цьому для лозунгів використовуються дійсно наболівші питання, які хвилюють кожного, і не тільки в нашій країні. Але спаравжньою ціллю таких дій є спроба нагадати,”як добребулов СРСР” з братньою Росією.

Читайте також:  Макеевка взрывы: Горит российский склад боеприпасов (ВИДЕО)

Пторібно зазначити, що з травня 2015 року в Україні діє закон про «декомунізацію», який забороняє використання комуністичної символіки. У грудні минулого року окружний адміністративний суд міста Києва задовольнив позов Міністерства юстиції України в повному обсязі, заборонивши діяльність Комуністичної партії України .

Подписывайтесь на новости «Спільно» в  Ваших социальных сетях:

Страница Spilno в Facebook   Поставь «Like» и подпишись!  

Группа Spilno в Facebook        Присоединяйся к сообществу!

Страница Spilno в Тwitter        Заходи и «читай» нас!

Страница Spilno в Google +     Подпишись в Google +

Канал Spilno в YouTube           Подпишись на канал YouTube

Страница Spilno ВКонтакте     Подпишись на новости! 

Группа Spilno в «ОК»               Заходи в нашу группу!