Автономна система опалення є самою надійною, в першу чергу, завдяки незалежності та доступності опалювальних матеріалів. Кожна індивідуальна потреба буде задоволена широким асортиментом виробників, у повній відповідності до існуючих потреб. Різноманітність пропозицій пічного обладнання представлена за посиланням https://www.vash-komyn.com/, але насамперед варто чітко усвідомити вимоги та можливості помешкання.

Параметри вибору

Все, без виключення, пічне обладнання має єдину спільну вимогу – наявність димоходу. Якщо прилад встановлюється вперше, або димар довго не використовувався, варто перевірити його справність за допомогою відповідних служб. До комплектації кожної моделі печі-каміну виробник додає трубу димовідводу, довжина якої регулюється щодо кожної конкретної ситуації.

Вибір типу печі для опалення будинку та матеріал, з якого вона виготовлена, залежить від об’ємів приміщення та мети використання. Потужність в 1 кВт обслуговує 12 квадратних метрів під стелею до трьох метрів висоти. Місце встановлення варто обирати з усвідомленням циркуляції теплого повітря, тому що монтаж можна здійснити у будь-де, тому що потреби у закладанні фундаменту немає.

За типом опалювального матеріалу кожна конструкція вимагає визначеного типу:

  • виключно дрова;
  • тверде паливо (окрім дров тирса та вугіль);
  • газ або дрова.

Сучасні дров’яні моделі обладнуються герметичною топкою з примусовою подачею повітря. Така система забезпечує повільне тління, що суттєво зменшує розхід палива та видовжує період обігріву.

Матеріали та конструкції

Якщо у житловому помешканні потрібна піч виключно для обігріву, найкраще зупинити вибір на моделі з чавуну. Це надійний, міцний та зносостійкий матеріал, з гарантією на десятиріччя. Його неодмінною перевагою є пожежна безпечність, здатність швидко нагріватися та довго віддавати тепло. Невисока габаритність дозволяє встановити прилад у невеликих приміщеннях, при цьому чавунна піч органічно впишеться і до великої зали. Різноманітність конфігурацій, форм та камера будь-якого розміру дозволяє підібрати конструкцію до існуючого інтер’єру. За бажанням клієнта у прилад можна встановити скляні дверцята, які, окрім декоративності, дозволять без додаткових відкривань визначати термін подачі палива.

Читайте також:  Почему суши должны быть в рационе тех, кто на диете

p5p33Zgq8eTK5jSBHC-d1xlZvl1jR3E4bOFkghLyiEP9Z0gr-hz42vTg3b6zcw9ED7pnwRGizoWuOSyP44dEiqYJgIygANOjDbrrw8oHSNp-8_OnCE9hRsP-Umx5TBv-sC9I6ltI3ShDJkDjI1xBnWVwDQxNfncF-C-scDZi6RcZE7B9EmuWPonVs4rN2g

У габаритних будинках, для гостинних зал особливою популярністю користуються чавунні печі – каміни. Окрім надійності та довговічності у використанні такі прилади стають невіддільною окрасою помешкання і можуть бути виконані у будь-якому стилі, від ретро до хай тек. Вони здатні обігріти простір до 400 квадратних метрів, тому використовуються для обігріву комерційних приміщень, складів та саун. Існують спеціальні моделі з поверхнею для приготування їжі, або з камерами для виготовлення гриля.

Окрім чавуна для виготовлення пічного обладнання використовується метал. Такі конструкції доцільно обирати для саун та бань. Якщо піч сталева, в її складі має бути не менше 13% хрому. Тоді матеріал не піддається вигоранню та не вступає в реакцію з киснем: в парній буде тепло, але не душно. При випадковому потраплянні води поверхня з таким складом не піддається аварійному розтріскуванню. Окремою перевагою моделей з металу є невелика вага та легкість конструкції, а також наднизька габаритність.

По своїй суті, усі перелічені типи є спадкоємцями буржуйок, які людина використовувала від ХІХ сторіччя. Сучасні технології змінили розхід матеріалу, час нагріву, термін віддачі тепла, герметичність та максимально спростили очищування зольника. Та як і раніше, відмінно служать поставленій задачі – незалежному опаленню заданого приміщення.