Президент Петро Порошенко наголошує, що Україна не дозволить Росії вирішувати як нам використовувати Азовське море та Керченську протоку і для захисту своїх інтересів застосовуватиме всі правові механізми.

Як інформує Адміністрація Президента України, про це заявив Глава держави Петро Порошенко в інтерв’ю телеканалу CNN Turk.

«Ми ніколи не визнаємо окупацію Азовського моря, що Росія намагається зараз зробити. Ми ніколи не визнаємо окупацію Керченської протоки. І ми наполягаємо на міжнародному праві, ми будемо використовувати Керченську протоку і Азовське море», — додав Порошенко.

«Тому, що Азовське море — це зона економічної активності мультимільйонної агломерації на сході моєї країни. Мені ненависна думка, що Росія буде вирішувати за суверенну і незалежну Україну як саме нам використовувати Азовське море. Ми не дозволимо цього», — наголосив Петро Порошенко.

Президент нагадав про агресію російських військових проти українських кораблів в нейтральних водах Чорного моря та захоплення в полон українських моряків. «Це було не лише в Керченській протоці. Регулярні російські війська під російським прапором напали на воєнне судно українського флоту, відкрили вогонь з 30-мм зброї, без будь-якої причини відкрили вогонь по моїх моряках, почавши штурмову операцію, провокуючи українців відкрити вогонь у відповідь», — сказав Глава держави.

Він зазначив, що Україна має докази того, що атака росіян була здійснена у нейтральних водах. «Ми маємо відео, радіоперехоплення, супутникові знімки — у нас є все. В нейтральних водах Чорного моря, недалеко від Туреччини, до речі», — констатував Президент.

Читайте також:  БІЛИЙ ДІМ ПОГОДИВСЯ НА ПОСТАЧАННЯ ЛЕТАЛЬНОГО ОЗБРОЄННЯ УКРАЇНІ - WALL STREET JOURNAL