Міністерство закордонних справ запросило посла Німеччини Ернста Райхеля для пояснень через його заяви щодо врегулювання на Донбасі. Інформацію про ухвалення такого рішення підтвердили в прес-службі МЗС, передає “Європейська правда”

“Посла Федеративної республіки Німеччина запрошено до МЗС для отримання пояснень щодо його висловлювань, опублікованих в інтерв’ю виданню РБК-Україна”, – заявила ЄП керівник прес-служби міністерства Олена Ващенко.

Водночас один зі співрозмовників у дипломатичній службі наголосив, що йдеться про низку запитань до німецького дипломата. “Там низка некоректних висловлювань”, – пояснив представник МЗС. Також у міністерстві висловлюють подив щодо того, що заяви, які розходяться з публічною позицією Берліну, звучать від Ернста Райхеля не вперше, – пише “Європейська правда”

Зокрема, в грудні на конференції “Аудит зовнішньої політики України” відбулася його публічна суперечка із заступником міністра закордонних справ Вадимом Пристайком після того, як посол заявив, що Україні не потрібен аналог “плану Маршалла”.
Також від Райхеля і раніше лунали заяви про можливість проведення виборів на Донбасі ще за збереження російського контролю над окремими районами Донецької і Луганської областей
Нагадаємо, в опублікованому у вівторок інтерв’ю Райхель заявив, що вибори на Донбасі можна провести і за присутності російських військ, а також наголосив, що Україна теж не виконує Мінські угоди.