На виставці «Зброя та безпека 2016» ТОВ «Науково-виробнича компанія «ТЕХІМПЕКС» представляє модернізацію БМП-1 з встановленням дистанційно-керованого бойового модуля Турра 30 розробки словацької компанії EVPU.

Використання бойового модуля з дистанційним управлінням дозволяє підвищити рівень захисту екіпажу, «сховавши» його всередині броньованого корпусу, а також забезпечити прийнятні характеристики комплексу озброєння. Крім того, відсутність підбаштових агрегатів дозволила заощадити місце всередині десантного відділення.

ТОВ «Науково-виробнича компанія «ТЕХІМПЕКС» представила на виставці «Зброя та безпека 2016»  модернізовану БМП-1 з встановленним дистанційно-керованим бойовим модулем Турра 30 розробки словацької компанії EVPU.

Бойовий модуль Турра 30 має характерну форму, утворену зістикованими бронелистами. У середній частині башти знаходиться хитна установка з кріпленнями для гармати та спареного кулемету. Праворуч від гармати і в кормі передбачено місце для ящиків з боєприпасами. У характерній виїмці з лівого боку башти розташовується хитний блок прицільної апаратури. Для наведення зброї екіпаж може використовувати телекамеру, тепловізор та лазерний далекомір. У нижній лобовій частині башти є вісім димових гранатометів.

161011_bmp_vid_teximpeks_2

Відсутність підбаштових агрегатів дозволила заощадити місце всередині десантного відділення модернізованої ТОВ «Науково-виробнича компанія «ТЕХІМПЕКС» БМП-1.
На бортах башти Турра 30 встановлюються два транспортно-пускових контейнери з протитанковими ракетами. Використовується цілодобова система управління вогнем, дубльована у командира і навідника.

Бойовий модуль оснащений 30-мм автоматичною стабілізованою гарматою 2А42 зі спареним 7,62-мм кулеметом. Ствольне озброєння бойового модуля використовує стрічкову подачу боєприпасів. За бажанням замовника, TURRА 30 Може оснащуватися не тільки гарматою 2А42, а й іншою зброєю аналогічного класу, наприклад, гарматою Mk44 Bushmaster II калібру 30 мм.

161011_bmp_vid_teximpeks_1

Використання бойового модуля з дистанційним управлінням дозволяє на модернізованій ТОВ «Науково-виробнича компанія «ТЕХІМПЕКС» БМП-1 підвищити рівень захисту екіпажу, «сховавши» його всередині броньованого корпусу.

Турра 30 регулярно демонструється на центральноєвропейських виставках як самостійний експонат. В 2016 року бойовий модуль Турра 30 на виставці IDЕB в Словаччині був представлений на новому бронетранспортері 8х8 Корсар від компанії MSM Group (на фото).

Читайте також:  Лиман. «Котел» для войск РФ в захлопывается

161011_bmp_vid_teximpeks_turra_30_btr

БТР 8х8 Корсар від компанії MSM Group з бойовим модулем Турра 30 на виставці IDЕB 2016 (Словаччина)

Раніше цей бойовий модуль вже демонструвався на виставці IDET-2011 і IDEB-2012 у складі «технологічного демонстратора бойової машини піхоти» MGC-1 – модернізації БМП-1. У 2013 р. бойовий модуль Турра 30 показувався у форматі модернізації вже БМП-2 – BVP-M2 Sakal (на фото).

161011_bmp_vid_teximpeks_turra_30_bmp

Бойовий модуль Турра 30 на модернізованій БМП-2 – BVP-M2 Sakal

defence-ua.com