Міністерство оборони України показало випробування БМП-1 з новим двигуном.

На відео показана версія модернізованої бойової машини піхоти з німецьким двигуном Deutz, і бойовим модулем “Шквал”.

Варіант БМП-1 з німецьким двигуном створений фахівцями Житомирського бронетанкового заводу, для заміни штатного двигуна УТД-20, який випускається в Росії.

Шквал — український універсальний бойовий модуль розроблений КП «НТЦ АСО», що включає 30-мм гармату ЗТМ-1 або ЗТМ-2, 7,62-мм спарений кулемет КТ-7,62, 30-мм автоматичний гранатомет і протитанкове кероване озброєння. Конструкція бойового модуля «Шквал» дуже гнучка, що дозволяє легко замінити наявне озброєння на інше.

 

30-мм гармата подвійного живлення має готовий до використання боєкомплект із 350 снарядів. Боєкомплект 7,62-мм спареного кулемета становить 2500 патронів. З лівого боку башти встановлений 30-мм гранатомет, у якого 29 готових до використання гранат, і додатково 87 гранат перевозиться в резерві (три магазини, в кожному з яких знаходиться 29 гранат).

Шість 81-мм установок димових/аерозольних гранат встановлені по три штуки з кожного боку башти для стрільби вперед.

Комплекс управління вогнем включає прицільний комплекс ОТП-20, який інтегрований з системою управління стрільбою керованими ракетами, і стабілізатор озброєння СВУ-500.

Універсальний бойовий модуль «Шквал» також встановлюють на модернізовані БМП-1У «Шквал», на бронетранспортери МТ-ЛБМШ, БТР-3У і БТР-4.