Представник Російської Федерації в ООН Василь Небензя публічно визнав, що війна на Донбасі є конфліктом Росії та України.

Про це повідомила пресслужба української делегації у ТКГ.

Як зазначається, таку заяву російського дипломата можна вважати сенсаційною. Втім представник РФ охарактеризував конфлікт на Донбасі як політичний, а не як вторгнення власної країни на чужу територію.

“Василь Небензя заявив про “конфлікт на Донбасі”: it is not a domestic conflict in Ukraine, it is a political conflict between Russia and Ukraine (“це не внутрішній конфлікт в Україні, це – політичний конфлікт між РФ та Україною”), – навели його слова у дописі.

Українська делегація в ТКГ наголосила, що під час онлайн-заходу в ООН із залученням представників “Л/ДНР” було помічено кілька нюансів, які викликають серйозну стурбованість станом дипломатії країни-агресора.

По-перше, подія звелася до того, що між собою дискутували представники російських маріонеткових організацій та український політтехнолог Михайло Погребинський, який нібито мав представляти “українську сторону в діалозі з Донбасом”. Зі свого боку Небензя намагався зіграти роль “модератора дискусії”.

По-друге, на пропагандистському заході прозвучала пропозиція провести на окупованій Росією частині ОРДЛО “референдум” щодо статусу цих територій з дотриманням всіх міжнародних вимог”.

По-третє, Небензя стверджував, що “нормандський саміт” (Україна, РФ, Франція, ФРН) не повинен замінювати “Мінський формат”. Ба більше, російський дипломат прямо зазначив, що “нормандських зустрічей”, можливо, більше не буде”.