Європейський суд виніс рішення за скаргою російського заводу “Алмаз-Антей”, який оскаржував запроваджені проти нього санкції. Про це повідомила у прес-служба суду.

Йдеться про санкції, запроваджені Радою ЄС в 2014 році після початку збройної агресії РФ проти України. Євросоюз вирішив заморозити кошти та активи російської компанії “Алмаз-Антей”, а також низки інших підприємств російського оборонпрому.

“Суд відхилив позов “Алмаз-Антей” і таким чином підтримав рішення про заморожування грошових засобів компанії”, – йдеться у повідомленні суду.

Це рішення Суду ЄС стало першим щодо оскарження санкцій проти російських компаній. Європейський суд застосує принцип прецедентного права, тому у інших справах з ідентичними обставинами можна очікувати точно такого рішення.

“Суд вважає… що Рада ЄС не діяла непропорційно, коли вирішила заморозити кошти підприємств, які підтримують, матеріально чи фінансово, ті дії російської влади, які підривають або загрожують територіальній цілісності, суверенітету та незалежності України”, – йдеться у рішенні.