Савченко СБУ заклики до перевороту

 

СБУ перевірить інформацію про підбурювання Надією Савченко військових до перевороту і про поїздку депутата в “ДНР”. Про це повідомив керівник апарату голови СБУ Олександр Ткачук в ефірі телеканалу “112 Україна”.“Наша військова контррозвідка поспілкується з тими, хто були свідками таких закликів з боку Савченко. Якщо інформація підтвердиться, і буде достатньо підстав, ми зареєструємо кримінальне провадження, яке буде стосуватися цих вчинків Савченко. Ми будемо говорити з самою Надією і з ініціатором цього звернення. Хотів би звернутися до військовослужбовців, які могли бути свідками таких закликів з боку депутата, можливо, ще хтось робив такі заяви, потрібно звертатися до керівників своїх частин і ми разом будемо на це реагувати”, – запевнив Ткачук.

Він також повідомив, що перевірка буде в найближчі дні.

Що стосується поїздки Савченко в “ДНР”, СбУ прокоментувала цю інформацію.

“Мені невідомо, щоб Савченко інформувала нашу службу про свої плани відвідати окупований Донецьк. Вона за законом не має цього робити, але це проста людська логіка. Якщо згадати, чим закінчився останній її візит на окуповані території, і за цим стежила вся країна. Звичайна логіка підказує, що можливо, є якісь аспекти безпеки, які необхідно враховувати і, можливо, пані Савченко відомі якісь обставини, які дають їй можливість бути впевненою в тому, що вона не буде знову взята в полон. Нам про це невідомо. Ми хочемо, щоб вона пояснила свою впевненість, що з нею не станеться нічого поганого”, – заявив Ткачук.

Нагадаємо, раніше народний депутат від фракції “БПП” Тетяна Ричкова заявила, що Надія Савченко закликала військових на Донбасі йти в Київ здійснювати державний переворот.

Читайте також:  В зоні АТО задокументовано ще один факт присутності російських військових (ФОТО)

“Хочу доповісти про незаконні дії народного депутата Надії Савченко. На цьому тижні вона була присутня на позиціях Збройних сил України і підбурювала військовослужбовців залишити свої позиції, прийти в Київ і здійснити державний переворот”, – заявила нардеп.

Ричкова закликала СБУ та ГПУ почати з цього приводу кримінальне провадження.

А сьогодні бойовики заявили, що народний депутат України Надія Савченко і керівник українського центру визволення полонених “Офіцерський корпус” Володимир Рубан приїхали на територію, підконтрольну “ДНР”, щоб відвідати українських військовополонених.