Фрегат Гетьман Сагайдачний

Корабель Морської охорони «Поділля» та патрульний літак прикордонного відомства несли службу у північно-західній частині виключної (морської) економічної зони України з метою збору доказової бази щодо фактів агресії РФ, захоплення об’єктів та майна України і незаконної промислової діяльності Російської Федерації в районах Голицинського і Одеського газових родовищ.

З наближенням до газових родовищ українського прикордонного катера, СКР «Сметливый» із наведеною артилерійською установкою та СРЗК «Приазовье» Чорноморського флоту Росії, розпочали небезпечні маневрування, створюючи таким чином передумови до навігаційних подій. Разом з тим, на небезпечній висоті обліт корабля декілька разів здійснював російський бомбардувальник Су-24.

Без відповіді на явно провокативних дій з боку ЗС РФ, екіпаж катера «Поділля», зібравши факти доказів російської агресії був вимушений убути до місця постійної дислокації.

Вночі за сигналом «Тривоги» було піднято особовий склад бригади надводних кораблів і морської авіаційної бригади. До місця події, з метою недопущення незаконного перетину українського кордону кораблем російсько-терористичних військ «Сметливый», вирушили фрегат «Гетьман Сагайдачний» та вертоліт Ка-27.

Фрегат Гетьман Сагайдачний

Ранком наступного дня до флагмана Військово-Морських Сил Збройних Сил України приєдналися малі броньовані артилерійські катери «Бердянськ» і «Аккерман», що у північно-західній частині Чорного моря проходили заводські випробування.

f4f11e9ea5690114273c2644414f7de6253b548a

Перше бойове хрещення для «Бердянська» і «Аккермана» стало дуже вдалим. Без зайвих вагань, застосувавши тактику «вовчої зграї», катери дуже швидко взяли в облогу російський СКР «Сметливый» та за підтримки «Гетьмана Сагайдачного» розпочали відтиснути його якнайдалі від кромки виключної (морської) економічної зони України.ILiIf8Tskig

Марно докладаючи зусиль із залякування та демонстрації залізних м’яз, російський «велетень», що опинився в чіпких лапах українського москітного флоту, був вимушений здатися та додавши ходу вирушити в зворотному напрямку.

Читайте також:  В Анкарі (Туреччина) відбулось засідання шостої Спільної українсько-турецької комісії з питань військово-технічного співробітництва.

f4f11e9ea5690114273c2644414f7de6253b548a

Переконавшись у тому, що виключній (морській) економічній зони України більше нічого не загрожує командир бригади надводних кораблів капітан 2 рангу Дмитро Глухов, який командував діями екіпажів в морі під час операції, подякував особовому складу за вміли дії та рішучість, і дав команду на продовження заводських випробувань та виконання артилерійських вправ на полігоні бойової підготовки.