Поставки українського ільменіту – сировини для виробництва титану – в окупований Крим поновилися. Незаконні схеми постійно змінюються. Все робиться для того, щоб заплутати прикордонників і митників, яким надають неправдиві документи на вантаж

Раніше такі поставки йшли з Одеського порту, але зараз сировину відправляють з порту Чорноморськ, передає Еспресо.TV з посиланням на одеську інтернетгазету Думская.net.

У суботу, 12 грудня, з гавані Чорноморська вийшов рудовоз Bogdan, завантажений 11,5 тис. тонн ільменіту. Судно прийшло в Чорноморськ ще 27 листопада, але навантаженню довго перешкоджала СБУ.

“Піти йому вдалося тільки після втручання керівництва Фонду держмайна, яке таким чином відстоює інтереси державної ж “Об’єднаної гірничо-хімічної компанії” (ОГХК), що видобуває ільменіт”, – зазначається у матеріалі.

Остання 13 жовтня цього року уклала контракт з чеською компанією Belanto trade s.r.o., зобов’язавшись поставити в жовтні-грудні 50 тис. тонн ільменіту, який видобувається і збагачується в Іршанську Житомирської області.

“Belanto trade s.r.o. – це посередник, через який сировину отримує підприємство “Кримський титан”, розташоване на загарбаному півострові і належить олігархові Дмитру Фірташу”, – пише Думксая.net.

За даними поінформованих джерел, сума контракту становить близько 6,5 млн євро.

Раніше поставками займалася німецька ITS, але вона привернула увагу преси і громадськості, і після низки скандалів її вирішили замінити.

Своєю чергою Bogdan заявив в якості порту призначення турецьке місто Самсун, але в дійсності попрямував до болгарської Варну, в чому легко переконатися за допомогою відповідних онлайн-сервісів, що надають інформацію про місцезнаходження цивільних судів. У Болгарії на нього чекає інший суховантаж – Souria. Руду перенавантажуватимуть на його борт, після чого Souria піде до берегів Криму.

За відкритими даними, з серпня цього року завод Фірташа отримав приблизно 35 тис. тонн українського ільменіту. Постачала його все та ж Souria, яка ходить під сирійським прапором.

Читайте також:  Євгенія Драч - номінант "Волонтерської премії - 2017" від Євромайдан SOS