Підприємства ДК “Укроборонпром” представили нову термобаричну зброю: піхотний вогнемет РПВ-16, розроблений НДІ “Хімічних продуктів” та гранати РГТ-27С та РГТ-27С2 від ДП “МФ “Артем”.

Термобарична зброя знищує противника завдяки створенню під час вибуху високотемпературного імпульсу, який супроводжується різким перепадом тиску. Вона також називається боєприпасом об‘ємного вибуху.

На Гончарівському полігоні Збройних Сил України нова термобарична зброя була представлена Секретарю РНБО України Олександру Турчинову, який особисто оцінив розробки підприємств-учасників Держконцерну “Укроборонпром”.

“На полігоні була перевірена ефективність українських термобаричний боєприпасів. Яких, практично, на сьогоднішній день немає на фронті. Дуже не погано себе зарекомендував ручний реактивний вогнемет РПВ-16”, – відмітив Олександр Турчинов.

Одним із зразків термобаричної зброї є РПВ-16 – реактивний піхотний вогнемет, який оснащений реактивною гранатою із спеціальною термобаричною сумішшю. Це переносна зброя, яка здатна знищувати противника навіть за потужними укриттями. За своєю фугасною дією граната РПВ-16, калібром 93 мм, еквівалентна артилерійському снаряду великого калібру.

На полігоні також були продемонстровані гранати РГТ-27С та РГТ-27С2 від ДП “МФ “Артем”, що входить до складу ДК “Укроборонпром”. Ці гранати, масою не більше 600 грамів, створюють на дві секунди вогняну хмару об‘ємом не меншим за 13 м³, у який температура сягає 2500 градусів. Така температура дозволяє знищувати не тільки живу силу противника, але і виводити з ладу легкоброньовану техніку.

“У світі лише одиниці країн мають технологію створення термобаричних боєприпасів. Це перші розробки зброї такого типу в Україні. І вони з‘явились завдяки тому, що “Укроборонпром” – у списку тих, хто вкладає кошти у науку та людей, розвиває свої компетенції”, – зазначив Володимир Коробов, Заступник генерального директора з авіабудування та виробництва.

Читайте також:  Українські прикордонники випробували новеньку техніку (ФОТО, ВІДЕО)

 

Новина по темі: ТУРЧИНОВ НА ПОЛІГОНІ ОЗНАЙОМИВСЯ З БАК “ГОРЛИЦЯ” ТА БОЙОВИМ ДРОНОМ “ФАНТОМ-2”
Нагадаємо, що ДК “Укроборонпром” провів випробування бойового модулю з новим типом озброєння для вітчизняної бронетехніки для запуску ракет РС-80, від ДАХК “Артем”, що входить до складу Концерну. Для тестування нового бойового модулю був задіяний “Фантом-2”.

Джерело