Лідер парламентської фракції “Батьківщина” Юлія Тимошенко та голова “Опозиційного блоку” Юрій Бойко утрималися під час голосування проекту постанови про звернення до демократичних держав щодо визнання Голодомору геноцидом українців.

Однак, відповідне рішення щодо прийняття проекту постанови № 3525 все ж було ухвалене – проект підтримали 233 народні депутати.

 

 

 

opoblok

Окрім Юлії Тимошенко та Юрія Бойка, від голосування також утрималися представники фракції “Самопоміч”. Депутати не голосували або були відсутні.

15369877_1347251828648095_383011224_o

Народні обранці нагадують, що Рада законом “Про Голодомор 1932-1933 років в Україні” від 28 листопада 2006 року визнала Голодомор геноцидом проти українського народу, а законом “Про засудження комуністичного та націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні та заборону пропаганди їхньої символіки” від 9 квітня 2015 року – засудила комуністичний тоталітарний режим як злочинний.

Зазначається, що сьогодні Україна знову стала жертвою агресії “сталінських послідовників з Кремля” та протистоїть не лише агресії зі Сходу, але й “масштабній інформаційній навалі, опертій на брехню”. “Агресор знову вибудовує стіну пропаганди, щоб приховати свої злочини. І сьогодні, як і вісім десятків років тому, Україна потребує слова правди, щоб світ знав”, – сказано у зверненні.

На думку авторів проекту постанови № 3525, ухвалення цього документа сприятиме приверненню уваги міжнародної спільноти до порушення прав людини в Україні у зв’язку зі збройною агресією Російської Федерації і окупації українських територій та ще раз нагадає світу про страшну трагедію, яка спіткала український народ у 1932-1933 роках.

У документі наголошується, що український парламент, вшановуючи пам’ять убитих голодом, висловлює глибоку подяку “всім тим, хто проривав вибудувану комуністичним тоталітарним режимом залізну завісу пропаганди та брехні, усім тим, хто зберігав пам’ять про трагедію, яку пережив український народ, та всім тим, хто по крихтах відновлював правду про Голодомор”.

Читайте також:  Еврокомиссия отменила действие эмбарго на ввоз украинского зерна

Як відомо, раніше у ЗМІ звернули увагу на те, що лідер “Батьківщини” не брала участі у жодних заходах до вшанування жертв Голодомору.