Від шолома доповненої реальності до міні-автомата:
Нові розробки Укроборонпрому і не тільки, створені від початку АТО для українських військових.


Безпілотний БТР Фантом

29 серпня 2016 року Укроборонпром представив секретарю Ради національної безпеки та оборони України Олександру Турчинову створений ДП Спецтехноекспорт дистанційно керований тактичний багатоцільовий транспортний засіб Фантом.

Фантом – це мінібронетранспортер-безпілотник. Він оснащений денним та нічним комплексами прицілювання, що дозволяє вести вогонь у будь-який час доби на відстані більше 1 км.

Запас ходу наземного безпілотника становить до 20 км, а управління здійснюється по захищеному радіоканалу або через волоконний кабель завдовжки 5 км. Фантом розрахований на транспортування боєкомплекту, евакуацію поранених з поля бою і виконання бойових завдань.

Перша публічна демонстрація Фантома відбулася на виставці Зброя та безпека 11 жовтня 2016 року.

9 грудня 2016 року з’явилося відео випробувань безпілотного БТР у складних погодних умовах на полігоні в смт Гончарівське Чернігівської області. Фантом відпрацював переміщення по умовному полю бою, виконав завдання зі збору оперативної інформації та заняття позиції для вогню і знищення умовних цілей.

20 лютого 2017 року Укроборонпром представив нову модифікацію Фантома на виставці IDEX-2017 в ОАЕ. У нову модифікацію безпілотного БТР інтегрували протитанковий ракетний комплекс Бар’єр.

Така версія Фантома здатна вражати важко і легко броньовані цілі на відстані від 100 до 5000 метрів.

Укроборонпром також розробив Фантом-2 з новою колісною формулою 8х8 замість 6х6. Нова модифікація дозволяє розмістити на БТР більше корисного вантажу і встановити більш потужну зброю. Розробники також змогли встановити на ньому потужнішу силову установку, що дозволило збільшити запас автономного ходу і поліпшити його прохідність.

Фантом-2 має колісну формулу 8х8 замість 6х6
Фантом-2 має колісну формулу 8х8 замість 6х6

Станом на початок вересня 2017 року Фантом-2 готують для проходження державних випробувань з автоматичним кулеметом великого калібру і високоточним ракетним озброєнням.

Перший український літак без жодної російської деталі

У 2017 році ДП Антонов створило Ан-132D – перший український літак без жодної російської деталі.

Ан-132 призначений для польотів на близько- та середньомагістральних маршрутах. Він буде виконувати широкий спектр завдань з перевезення вантажів.

Літак матиме крейсерську швидкість до 500 км/год та максимальну висоту крейсерського польоту до 9000 м з максимальним корисним навантаженням до 9,2 т. Програма проекту літака Ан-132, яка була прийнята виходячи з побажань замовника з Королівства Саудівська Аравія, передбачає його виробництво на українських та саудівських потужностях. Ринок цього літака оцінюється у 260-290 машин до 2035 року.

Під час конструювання у Ан-132 було закладено можливість створення на його базі великої кількості модифікацій: військово-транспортної, пожежної, санітарної, пошуково-рятувальної, літака радіотехнічної розвідки та багато інших варіантів.

Бойовий модуль для легкої бронетехніки, здатний робити 50 пострілів на секунду

31 жовтня 2016 року Укроборонпром представив розроблений Київським бронетанковим заводом бойовий модуль Вій для легкої бронетехніки. Зокрема, такий модуль можна встановити на бронеавтомобіль Дозор-Б.

Вій призначений для ураження на відстані до двох кілометрів живої сили противника, транспортних засобів, наземних об’єктів, а також повітряних цілей на висотах до 1000 метрів. Він здатний робити 50 пострілів на секунду. Такий високий темп стрільби досягається завдяки використанню 23-міліметрової гармати ГШ-23.

Робота модуля здійснюється дистанційно, можна використовувати сучасні тепловізійні приціли.

Модернізований БМП-1 – БМП-1УМД

Держпідприємство Житомирський бронетанковий завод розробило модернізацію БМП-1 – БМП-1УМД, підвищивши вогневу потужність, вдосконаливши систему керування вогнем, та поліпшивши ергономічні та функціональні характеристики машини.

Окрему увагу українські зброярі приділили реалізації комплексу засобів маскування у видимому та інфрачервоному діапазонах.

На БМП-1УМД може бути встановлені різні бойові модулі, у 2016 році у присутності представників Міноборони пройшли порівняльні випробування бойових модулей Шквал та Стілет. Бойовий модуль Шквал оснащений 30-мм гарматою ЗТМ-1, автоматичним гранатометом, 7,62-мм кулеметом, а також керованим ракетним озброєнням, яке призначене для знищення бронетехніки противника на відстані до 5 км.

Бойовий модуль Стілет оснащений гарматою ЗТМ-2, посиленим бронюванням та аналогічним комплектом озброєння. За точність роботи бойових модулів відповідають нові цифрові прицільні комплекси OTS-20.04-01, на бойовому модулі Шквал та Трек-2-01, на бойовому модулі Стілет. Обидва прицільні комплекси оснащені лазерним далекоміром та тепловізором, але використовують різні алгоритми управління вогнем.

Ще однією особливістю БМП-1УМД став новий німецький двигун машини Deutz TCD2013 L64V.

Цей 4-тактний, 6-циліндровий двигун з турбонадувом та електронним блоком управління має потужність у 330 к.с., з можливістю програмного підвищення потужності до 390 к.с. Двигун від Deutz замінив ще радянський УТД-20, який має потужність 300 к.с. Окрім того, німецький двигун має значно більший ресурс, він тихіший та економічніший.

БМП-1УМД також оснащений цифровою системою управління вогнем Мисливець. Ця система здатна в автоматичному режимі розпізнавати та відслідковувати цілі.

Завдяки Мисливцю бойова машина може використовуватись не лише як засіб транспортування та вогневої підтримки підрозділів, а й як автономна бойова одинця з дистанційним керуванням. Завдяки новій цифровій системі скорочуються час відкриття вогню, система може самостійно розпізнати ціль та вести її на прицілі, очікуючи команди на постріл. А завдяки дистанційному керуванню, оператор може перебувати у глибині позицій, поки бойовий модуль у цілодобовому режимі моніторить рубіж оборони.

Бойовий модуль Тайпан: автоматичне наведення гармати і супровід цілі

28 вересня 2016 року на міжнародній виставці озброєнь ADEX-2016 в Азербайджані був представлений бойовий модуль Тайпан виробництва ДП Спецтехноекспорт.

Фото: Укроборонпром
Фото: Укроборонпром

Модуль дозволяє здійснити точне наведення на ціль на наднизьких і високих швидкостях обертання модуля. Він також здійснює автоматичне наведення гармати на обрані цілі, автоматичний супровід цілі й утримує озброєння у заданому положенні незалежно від зміни положення корпусу бойового автомобіля під час руху.

Крім того, на Тайпан встановлена система автоматичної видачі команд наведення з урахуванням метеоумов, типу снарядів, виду озброєння, кутової швидкості і дальності цілі.

Під час виставки модуль був обладнаний скорострільним двоствольним кулеметом калібру 23 мм, ефективна дальність стрільби якого досягає 1,8 км і встановлений на бронеавтомобіль компанії AZCAN.

Читайте також:  Счастье привалило! Cепарок получил "корябушку" в очередной гуманитарной помощи от МЧС россии. Видео

Модифікації можуть бути обладнані кулеметом калібру 7,62 мм або 12,7 мм, а також 30-міліметровим гранатометом з окремим вертикальним приводом.

Дистанційне управління Тайпаном здійснюється на відстані до 500 м, а час автономної роботи складає 3 години. Тайпан призначений для озброєння легких бронемашин, та важить лише 350 кг.

16 жовтня 2016 року він був презентований у Києві.

На презентації Укроборонпром повідомив, що бойовий модуль можливо встановлювати не лише на мобільні платформи, але і на фортифікаційні споруди, наприклад блокпости, керуючи модулем дистанційно. Його також можна використовувати як автономну вогневу точку без подачі електроживлення.

Бойовий модуль Дуплет

Житомирський бронетанковий завод розробив також бойовий модуль Дуплет.

Він оснащений двома автоматичними 30-мм гарматами ЗТМ-1 від підприємства Концерну ДП НТК Завод точної механіки, завдяки чому можливо вдвічі збільшити щільність вогню, створивши справжню завісу із 30-мм снарядів. Або виконувати стрільбу почергово кожним зі стволів, що дозволяє вдвічі збільшити безперервну тривалість вогню без перегрівання головного озброєння машини.

Окрім того, Дуплет оснащується керованими протитанковими ракетами, у тому числі сучасними високоточними ракетами Бар’єр, які встановлюються на такі бронемашини як БТР-3 та БТР-4. Ці ракети дозволяють знищувати бронетехніку противника на відстані до 5 кілометрів. Також Дуплет озброєний автоматичним гранатометом та двома кулеметами калібром 7,62 мм.

За наведення зброї відповідає повністю комп’ютеризована система управління вогнем, тепловізор, лазерний далекомір і лазерний канал наведення ракет. Особливістю прицільного комплексу є автономна установка автоматичного гранатомету, завдяки чому досягається не лише багатоканальність озброєння, але й можливість відмовитись від єдиного прицілу для зброї з різною балістикою.

Бойовий модуль Дуплет оптимізований для використання на БМП-2, що дозволяє за мінімальний термін оснастити ним ці бойові машини. У випадку необхідності, та з мінімальними змінами, цей бойовий модуль можливо встановити і на іншій бронетехніці.

Переносний реактивний гранатомет РК-4 Інгул

РК-4 Інгул вперше був продемонстрований у 2017 році.

Він призначений для ураження легкоброньованої та неброньованої техніки (пускові установки, РЛС, літаки на стоянці, авто та інше.), споруд польового типу (ДОТ, ДЗОТ), а також живої сили, яка знаходиться на відкритому просторі, в укриттях, споруд з каменю, цегли або бетону.

Дальність стрільби переносного реактивного гранатомету становить від 70 м до майже 2 км, а дальність прямого пострілу сягає 600 м. Застосування нового оптико-електронного прицілу автоматизує та спрощує роботу оператора, забезпечує високу точність попадання при максимальній дальності стрільби.

Ракети РС-80 калібром 80-мм, які можна встановити на вертоліт або літак

Ракети РС-80 калібром 80-мм призначені для ураження наземних цілей та спроектовані для озброєння ударних вертольотів та літаків із використанням штатних пускових блоків.

Скорострільність ракетних стрільб чергою, випуск повного блоку, який вміщує 20 ракет, займає біля половини секунди.

Під час їх випробувань взимку 2017 року, був задіяний модернізований силами Укроборонпрому вертоліт Мі-8МСБ, який оснащений новими двигунами, прицільним та навігаційним обладнанням, а також станцією оптико-електронного придушення Адрос.

Реактивна система залпового вогню Верба – нове покоління Градів

Реактивна система залпового вогню Верба вперше була представлена наприкінці 2015 року Харківським конструкторським бюро ім. О. Морозова.

Ця зброя – нове покоління відомих Градів. Керування вогнем, прицілювання та навіть перезаряджання Верби здійснюється в автоматичному режимі з кабіни, без безпосереднього втручання бійців в її роботу. Маса нової системи залпового вогню сягає майже 20 тонн, але вона здатна розвивати швидкість до 85 км/год.

Симулятори для військових пілотів

27-28 лютого 2017 року у Кременчуці НВО Авіа спільно із ДК Укрспецекспорт відкрили сучасний центр для тренування пілотів та екіпажів вертольотів Мі-8МТВ, Мі-17В5, Мі-171Ш, Мі-24 для потреб Повітряних сил та армійської авіації Збройних сил України та інших зацікавлених силових структур.

Під час відкриття центру вперше був представлений комплексний пілотажний тренажер вертольота Мі-171, який не має аналогів за своїми технічними і експлуатаційними характеристиками і функціональними можливостями.


avia-ts.ua

Був також представлений новий комплексний пілотажний тренажер вертольота Мі-24 ПУ1, який НВО Авіа розробляє на замовлення МО України.

Такі тренажери-симулятори дозволяють пілотам удосконалити свої навички, відпрацювати застосування техніки у складних погодних умовах, довести до автоматизму дії в аварійних ситуаціях, отримати навички польоту в окулярах нічного бачення, а також застосування зброї та використання сучасних елементів захисту від засобів протиповітряної оборони противника.

Система управління вогнем, яка може вести спостереження за ціллю з 8 км і виявити ціль за 4 км за 15 секунд

17 травня 2016 року в Укроборонпромі повідомили, що Київський бронетанковий завод розробив новітній кулеметно-гранатометний модуль для бойової техніки, оснащений комп’ютерною системою управління вогнем Каштан. Ця система була створена київським АТ НВП-системи. Вона призначена для дистанційного керування зброєю із прицільними відеокамерами.

Кількість відеокамер різного типу, які можна підключити до системи Каштан варіюється. За даними виробників, вона дозволяє вести спостереження за ціллю вдень на відстані 1800-8000 м, а вночі – на відстані і 600-2000 м. Система також здатна виявляти цілі типу БМП на дальності 500-4000 м лише за 15 секунд.

Фото: Укроборонпром
Фото: Укроборонпром

Оснащений системою Каштан кулеметно-гранатометний модуль призначений для ураження живої сили, транспортних засобів, наземних об’єктів та об’єктів у низькому польоті. Його можна встановити на колісні або гусеничні транспортні засоби, а також на стаціонарні об’єкти.

Серед озброєнь модуля – 30-міліметрова автоматична гармата ЗТМ-1 або 2А72 з боєкомплектом 400 пострілів, спарений з гарматою кулемет КТ-7,62 або ПКТ з боєкомплектом 2000 патронів, 30-міліметровий автоматичний гранатомет АГ-17 та 81-міліметровий комплекс постановки димових завіс 902В Хмара. Крім того, модуль можна обладнати ПТРК.

Радіолокаційна станція для виявлення літаків-невидимок

У кінці серпня 2016 року видання Міноборони Народна армія опублікувало статтю про завершення розробки радіолокаційної станції МР-18 запорізьким Науково-виробничим комплексом Іскра та підготовку її до випробувань.

22 березня 2017 року, на YouTube-каналі компанії DIGITEC Visual engineering була розміщена відеопрезентація високомобільної РЛС МР-18, здатної виявляти навіть стелс-техніку (літаки-невидимки).

Читайте також:  Як змінилися Донбас і Крим з приходом Росії: вигляд із супутників

Фото: iskra.zp.ua
Фото: iskra.zp.ua

На початку квітня НВК Іскра презентував цю розробку.

МР-18 розроблена на базі проекту МР-1 – РЛС кругового огляду середніх і великих висот із цифровими фазованими антенними ґратами, цифровим формуванням променів на прийом і передачу, цифровою фільтрацією сигналу і цифровою обробкою інформації.

Фото: iskra.zp.ua
Фото: iskra.zp.ua

Обслуговувати одну станцію за зміну можуть до трьох осіб.

Як стверджують розробники, в бойову готовність МР-18 приводиться за п’ять хвилин, а згортається вдвічі швидше. Зазначалося також, що у випадку позитивних результатів випробувань Міноборони зможе включити запорізьку розробку МР-18 у Держзамовлення і почати поставки ВСУ.

Крім того, МР-18 вже зацікавила низку покупців із країн Азії.

Радіолокаційна станція Пелікан

Науково-виробничий комплекс Іскра розробив також рухому трьохкоординатну радіолокаційну станцію кругового огляду 80К6К1 Пелікан.

Фото: ukroboronprom.com.ua
Фото: ukroboronprom.com.ua

Пелікан виконує 2 основні завдання: протиповітряна оборона – визначення ворожих повітряних цілей та передача їхніх координат вітчизняним винищувачам для негайної реакції та знищення супротивника; у складі зенітно-ракетних комплексів – визначає координати ворожої техніки, звідки ведуться ворожі обстріли.

Дальність визначення цілей Пеліканом до 400 км. Ця РЛС вже була успішно випробувана військовими під час проведення навчань Рубіж-2016.

Шолом доповненої реальності для танкістів

26 жовтня 2016 року стало відомо, що український проект LimpidArmor працює над пристроєм доповненої реальності, призначеним для військових, у першу чергу – екіпажів бронетанкової техніки.

Стартап LimpidArmor, що спочатку працював над пристроєм доповненої реальності для картингу, на зустрічі учасників АТО у Дніпрі поспілкувався з танкістами, які обговорювали недоліки систем огляду вітчизняної військової техніки. Після цього у травні учасникам проекту потрапив до рук шолом Microsoft HoloLens, і вони вирішили зайнятися розробкою девайса для армії, який вирішив би проблему з недоліками систем огляду.

Фото: LimpidArmor via Facebook
Фото: LimpidArmor via Facebook

Передбачається, що в закінченому вигляді комплекс LimpidArmor буде складатися з VR-шолома, центрального керуючого пристрою, набору звичайних і тепловізорних камер та пульту керування у вигляді джойстика або іншого пристрою. Він зможе стримити дані від камер, склеєні у 360-градусну панораму, і транслювати її перед очима водія машини. Крім того, на екрани будуть виводитися дані телеметрії, додаткові віртуальні підказки і т. д.

LimpidArmor via Facebook
LimpidArmor via Facebook

Команда створила робочий прототип, який здатний транслювати дані на екран шолома, але вони поки що виглядають не як склеєна панорама, а як три панорамних вікна. Прототип презентували Управлінню озброєння Міністерства оборони і LimpidArmor отримав дозвіл від концерну Укроборонпром на співпрацю з українськими танковими заводами.

Гібрид танки і БМП

У січні 2015 року повідомлялося, що Харківський бронетанковий завод створив для сил АТО бронемашину, яка поєднує в собі характеристики танка Т-64 і БМП – БМП-64.

Система управління у БМП-64 як у танка, запчастини ті самі. Швидкість – до 65 кілометрів на годину. На бронемашину можна встановити різні види зброї. Броня здатна витримати влучання бронебійних куль, снарядів гранатомета і вибухову хвилю від протитанкової міни.

Повідомлялося, що гібрид допоможе безпечно вивозити поранених із зони бойових дій і доставляти підкріплення в гарячі точки.

Однак Міноборони не включило цей проект в оборонне замовлення на 2016 рік.

Модернізований танк Т-72АМТ із динамічним захистом нового покоління, здатний пробити 750 мм броні з 5 км

Держпідприємство Київський бронетанковий завод модернізувало танк Т-72А, створивши Т-72АМТ. На модернізованому танку встановлений динамічний захист нового покоління – Ніж, який уже використовується на танках Булат та Оплот

Такий захист знижує ефективність ворожих кумулятивних та бронебійних оперених підкаліберних снарядів, які є головними засобами знищення танків. Окрім того, він ефективний проти боєприпасів, які діють за принципом “ударного ядра”. Для додаткового захисту Т-72АМТ обладнаний протикумулятивними решітками, які “розрізають” кумулятивні боєприпаси та захищають найбільш уразливі зони танку у боковій та кормовій проекції.

Танк також оснастили приладами нічного бачення із сучасними електронно-оптичними перетворювачами третього покоління. Такі прилади встановлені для всіх членів екіпажу.

Крім того, оператор-навідник отримав нічний приціл з можливістю ведення вогню керованою ракетою Комбат, створену Державним Київським конструкторським бюро Луч. Ракета має напівавтоматичне наведення по лазерному променю та здатна на відстані 5 км пробити не менше 750 мм броні, причому, завдяки тандемній головній частині повністю ігнорується динамічний захист. Потужності Комбату достатньо для знищення навіть найзахищених танків противника.

Також на Т-72АМТ встановлені нові захищені цифрові радіостанції, які дозволяють танковим екіпажам напряму підтримувати зв‘язок із піхотними підрозділами, та супутникові засоби навігації.

Станом на початок вересня 2017 року Т-72АМТ готується до відправки на спеціальний полігон де пройде відповідні випробування з тестом всіх систем.

23-кілограмовий безпілотник, який може перебувати в повітрі 6-12 годин

12 жовтня 2016 року держпідприємство Спецтехноекспорт представило на міжнародній виставці Зброя та безпека-2016 у Києві свій новий безпілотник ANSER.

Його відмінними рисами є можливість перебувати в повітрі від 6 до 12 годин, здатність нести на собі корисне навантаження до 5 кг і використання повністю зашифрованих цифрових каналів передачі даних. Вага ANSER становить 23 кг.

В Укроборонпромі зазначали, що цей безпілотник доцільно й ефективно використовувати для моніторингу великих територій, берегових ліній, позицій і переміщення противника у глибокому тилу.

ANSER злітає за допомогою катапульти, а сідає за допомогою парашута, тому для його використання не потрібні стаціонарні злітно-посадкові смуги або майданчики.

Безпілотник Горлиця, здатний пролетіти понад 1000 км

Держпідприємство Антонов в кооперації з провідними підприємствами України активно розробляють безпілотний літальний комплекс під назвою Горлиця.

Окрім багатофункціональної розвідувальної апаратури, Горлиця має можливості оснащення високоточними засобами ураження. Причому практична відстань польоту ударного безпілотника становитиме більше 1000 км. Такі характеристики дозволяють використовувати Горлицю як надсучасний засіб, за допомогою якого можливо вести спостереження за противником, або цілими потенційно небезпечними напрямами, а у разі потреби – завдавати удару високоточним озброєнням.

Станом на початок вересня 2017 року проходять заводські випробування Горлиці, які є невід’ємною вимогою для подальшого доведення безпілотника до визначених характеристик, а також передачі Горлиці на тестування військовими.

Читайте також:  Сила Нації - ігри Героїв війни у місті Маріупіль

Двокілограмовий безпілотник, який може піднятись на висоту 2 км

Ще одним інноваційним проектом Укроборонпрому став став БПАК-МП-1 Спектейтор, який був створений фахівцями Київської політехніки та ВАТ Меридіан ім. С. Корольова.

Цей комплекс є системою з 1-3 дронів та наземної станції управління. Спектейтор має оптимальне співвідношення ваги корисного навантаження на одиницю маси та високі аеродинамічні характеристики, що дозволяє ефективно розміщувати на дроні розвідувальне обладнання масою до 1,5 кг при масі самого безпілотника у 2 кг. У повітрі дрон може перебувати протягом двох годин.

Спектейтор має максимальну висоту польоту у 2 км, що у поєднанні з низьким рівнем шуму електричного двигуна дає можливість малопомітного застосування безпілотника. Завдяки своїм розмірам Спектейтор легко транспортувати навіть у рюкзаку, він має мінімальний час для підготовки до запуску в розібраному стані – лише до 2-х хвилин. Це дозволяє оперативно застосовувати цей безпілотник в умовах реальних бойових дій.

Станом на початок вересня вже декілька партій Спектейторів перебувають на дослідній експлуатації у Збройних Силах України.

Вертоліт, який може летіти з мінімальним шумом на малих висотах

5 жовтня 2015 року на київському аеродромі Чайка українським силовим структурам представили новітній легкий евакуаційний вертоліт ЛЕВ-1.

У цьому вертольоті є 3 місця в кабіні і 2 спеціально обладнаних евакуаційних бокси по бортах, Його базовою платформою є вертоліт Bell-47.

Фото: Укроборонсервис
Фото: Укроборонсервіс

ЛЕВ-1 оснащений двигуном ГТД-350 (встановлюється на МІ-2) з повним міжремонтним ресурсом. Він виконаний за одногвинтовою схемою з рульовим гвинтом.

Серед переваг відзначаються висока маневреність і невеликі габарити, через що він не потребує спеціального оснащеного майданчика, а також здатність з мінімальним шумом летіти на гранично малих висотах, завдяки чому його складно виявити.

Вертоліт можна також оснастити легким озброєнням.

ЛЕВ-1 може швидко евакуювати поранених і постраждалих, оперативно доставити фахівців до місця подій, здійснювати патрулювання та пошуково-рятувальні роботи, перевозити до півтонни вантажів.

Бойовий модуль, здатний пробивати броню товщиною 800 мм на відстані 5 км

27 березня 2017 року Укроборонпром показав відео випробувань бронетранспортера 3ДА, оснащеного новим бойовим модулем Штурм-М.

Під час випробувань штатна мішень була розстріляна з різних відстаней із 30-міліметрової гармати ЗТМ-1. Наведення озброєння здійснювалося за допомогою сучасного цифрового комплексу, оснащеного лазерним далекоміром. Бойовий модуль також оснащений стабілізатором гармати.

Штурм-М може працювати як в одиночному, так і в скорострільнішій режимі, що дозволяє зробити 330 постріли на хвилину (за 1 секунду вилітає 5 снарядів).

Він також оснащений 7,62-міліметровиим кулеметом, автоматичним гранатометом і комплексом керованого озброєння Бар’єр, який забезпечує пробивання броні товщиною не менше 800 мм, не враховуючи динамічний захист на відстані до 5 км.

В Укроборонпромі зазначали, що після завершення випробувань Міноборони має прийняти рішення про прийняття нової партії БТР-3ДА, після чого ці машини доставлять українським бійцям.

Зменшений АК-74

10 листопада 2016 року Укроборонпром показав відео автомата Малюк, створеного на ДП Красилівський агрегатний завод на замовлення приватної компанії ТОВ ІнтерПроІнвест.

Кадр видео Укроборонпром
Кадр відео Укроборонпром

Малюк є глибокою модернізацією АК-74 за схемою булл-пап. Він значно коротший від АК-74 (його довжина становить 710 мм, тоді як довжина АК-74 943 мм).

Крім того, в автоматі Малюк зміщений центр ваги у більш зручну точку, що значно покращує точність вогню.

У 2016 році він пройшов випробування на полігонах Збройних сил України.

Скорострільна гвинтівка Гопак вагою менше 5 кілограм

19 жовтня 2015 року стало відомо, що після польових випробувань на озброєння української армії повинна надійти оперативно-портативна гвинтівка Гопак.

Фото: Укроборонпром
Фото: Укроборонпром

Її калібр 7,62х39, вага – 4,7 кг, а скорострільність – 30 пострілів на хвилину.

За необхідності гвинтівку можна оснастити глушником. Довжина гвинтівки без глушника становить 870 мм, з глушником – 720 мм.

За даними Укроборонпрому, протягом трьох років від липня 2014 по липень 2017 українську армію посилили 5 281 одиниця нової та модернізованої техніки, 7 164 одиниці відремонтованої та відновленої, а також було передано 3 458 одиниць ЗІП, вузлів та агрегатів.

Серед нового та модернізованого ОВТ більшість становить ракетно-артилерійське озброєння, а також ракети та боєприпаси – 1 061 од. та 2 613 од. відповідно. Військові також отримали 1 277 нових та модернізованих систем радіолокації, радіоелектронної боротьби та засобів зв’язку, 295 одиниць бронетехніки, артилерії та спеціальної техніки, а також 35 одиниць авіаційної техніки та обладнання.

nv.ua