У Дрогобичі занепадає історична будівля житниці, аналогів якій в Україні немає (ВІДЕО) -

Скриншот відео/ВАРТО

Дрогобицький шпихлір — унікальний приклад господарської споруди XVIII століття, яка збереглася майже в первісному стані. Подібних пам’яток в Україні немає

У місті Дрогобич на Львівщині, занепадає Дрогобицький шпихлір — унікальний приклад господарської споруди XVIII століття, яка збереглася майже в первісному стані.

Як пише «», про це повідомляє ВАРТО.

«Що лише не планували зробити зі Шпихліром та територією поруч з ним.… Було кілька спробу побудувати тут церкви, спортивний комплекс, міський скансен, тенісні корти. Сьогодні тут є теж певні ідеї, але не настільки благородні.Про історію боротьби за Шпихлір та територію біля нього розповідає дрогобичанин Хосе Турчик», – зазначається у повідомленні.

Зараз у Дрогобичі тривають публічні консультації щодо потенційного розвитку пам’ятки Шпихліра та прилеглої території.

Довідково. Дрогобицька житниця (шпихлір) — пам’ятка архітектури національного значення у місті Дрогобич Львівської області.

Кам’яне зерносховище зведене у 1778 році за вказівкою цісаря Австро-Угорської імперії на місці давнішої старостинської комори. Це єдина споруда, що лишилася від комплексу господарських споруд маєтки дрогобицького старости, що розташовувався у цій місцевості. Зерносховище зведене для забезпечення міста запасами зерна на випадок неврожаю чи військових дій.

У 2004 році почалася повільна реставрація пам’ятки, зокрема, було відновлено половину даху, але друга половина обвалилася у 2012 році після зливи з градом. Після цього питання реставрації пам’ятки стало нагальним, до процесу підключилися як громадські організації, так і волонтери.

У 2013 році було підготовлено кошторис реставраційних робіт, з обласного бюджету були виділені кошти на наукові дослідження та інженерне обстеження будівлі. Створено соціально-культурний проект «Культурний простір Шпихлір». У реставрованому приміщенні зерносховища планують створити культурно-мистецький простір, зокрема, відкрити етнографічний музей.

Будівля зерносховища зведена у стилі бароко з каменю та цегли. У плані прямокутна, двоповерхова. Вікна невеличкі, пристосовані для вентиляції приміщення, чільний фасад має троє дверей, середні з яких прикрашені скромним рельєфним фронтоном. Дах високий, чотирисхилий, має два яруси слухових вікон та підтримується дерев’яними кронштейнами.

Читайте також:  Смолій про вимоги влади до НБУ: «Залити економіку грошима, інфляція 11% і курс 30 грн/$1»

Дрогобицький шпихлір — унікальний приклад господарської споруди XVIII століття, яка збереглася майже в первісному стані. Подібних пам’яток в Україні немає.

Коментарі

Позначки: зерносховище, шпіхлер