Фото: hromadske

У Києві пройшов марш з нагоди річниці дня створення дивізії СС “Галичина”.

Як повідомляє Lb.ua, у заході, що був організований “С14”, ВО “Свобода” та Правим сектором, взяли участь кілька сотень людей.

Учасники маршу зібралися біля метро “Арсенальна” та пройшли до Майдану Незалежності.

Під час ходи порушень не було. Лише одного чоловіка поліцейські відвели від маршу, оскільки він кричав, що “всі тут нацисти”.

У Києві відбувся марш до річниці створення СС “Галичина”

Водночас, як пише hromadske, правоохоронці зазначили, що правову оцінку подіям нададуть згодом.

“Це наша історія, яка може комусь не подобатися. Я вважаю, що всі, хто боровся із жовто-блакитним прапором за самостійну державу Україна заслуговують на вшанування. Навіть якщо вони боролися не в білих рукавичках. Це війна”, — сказав один із учасників маршу, активіст громадської організації “Сокіл” Руслан Андрійко.

У Києві відбувся марш до річниці створення СС “Галичина”

Натомість депутати від “Опозиційної платформи — за життя” Ілля Кива та Віктор Чорний ще перед маршем заявили, що вони проти його проведення та створюють штаб з протидії фашизму. На запитання журналістки про те, як саме вони боротимуться з фашизмом, Кива відповів: “Законними методами”.

У Києві відбувся марш до річниці створення СС “Галичина”

Не підтримав ідею проведення цього маршу й депутат від “Європейської Солідарності” та ексголова Інституту нацпам’яті Володимир В’ятрович.

Він вважає, що учасники СС “Галичина” були жертвами Другої світової війни: “Це, на жаль, українці, які були змушені воювати за чужі, німецькі інтереси, часто навіть воюючи проти інших українців у Червоній армії, які своєю чергою також були змушені воювати за чужі інтереси”.